Mount & Blade: Warband

Daroka

Zainteresovan član
Poruka
372
Ovo je jedna vrlo zanimljiva igra za one koji vole igre o srednjem veku :P

Radnja igre je 1257. godina. Kako vreme prolazi, prolaze dani, meseci godine... U pocetku mozete napraviti izgled lika koga upravljate (kao u Sims-u) i njegove godine. U pocetku ste sami, ali morate izabrati jedno kraljevstvo za koje cete se boriti. Nisu sva kraljevstva ista, kravljevstvo ispisano zutim slovima ima izgled Turskog kraljevstva, ljubicastim ima izgled Mongolijskog kraljevstva, a ostala 4 (zelenim, narandzastim, plavim i sivim) imaju izgled evropskog kraljevstva. Kraljevstvo birate na taj nacin tako sto odete kod kralja/sultana/kana da mu polozite zakletvu da cete mu sluziti. Kasnije cete dobijati 1 ili 2 sela, iz kojih cete dobijati novac (denars). U tavernama mozete kupiti vec opremljenu vojsku, a volontere kupujete u selima (1 volonter = 10 denars). Vasu vojsku tokom vremena mozete nadogradjivati, naravno, ima granice. Mozete naici i na vojsku koja je vec nadogradjena do kraja, npr. Haired blade. Ali vojska se i odrzava, tj. placa. Od jacine vojnika zavisi i cena placanja. Zato nemojte preterivati sa vosjkom, postepeno je povecacajte. A naravno tu je i prica o ljuibavi. Upoznavacete i zenski deo (Lady). Tu ima malih komplikacija, jer da biste ozenili neku Lady, moracete traziti odobrenje od njenog oca. Ako vam on odobri, trazice od vas veliku sumu novca (denars).
Sve u svemu, igra je veoma zanimljiva, u toku borbe igrate je u 3. licu, a mozete namestiti i u 1. ako vise volite. Grafika je vise nego slodina. Za ostalo saznajte sami.


Evo vam i video da vidite malo blize o cemu se radi:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jel neko mozda igrao prvi deo Mount and Blade. Ja sam ga skoro skino i kreno da ga igram ali posle sat vremena mi zabode komp.:dash: I ja restartujem kopjuter i onda mi isto posle nekog vremena zabode. Pogledao sam zahteve za igricu i sve ih ispunjavam. Trazio sam resenje za taj problem na internetu, i video sam da nisam jedini kojem se to desavalo, ali resenja nisam nigde nasao.
Pa ako neko mozda zna, molio nih da mi pomogne da resim taj problem!!!
 
Imam nekoliko pitanja za one najiskusnije igrace Mount and Blade:Warbanda:
1.Koliko igra ima nivoa ukupno,sa serial keyem,jer ja imam samo 7,posto nemam serial key:(:(:( (ako neko moze da mi da,bio bih veoma zahvalan :super::super::hvala::hvala:)
2.Kako da osvojim neku drzavu,recimo da pokorim citav Kneirt Kanat,ili kako se vec zove??:think:
3.Sta treba tacno da radim,kad odem na turnir u toku feasta,i odem na feast,pricam sa nekom lady,i onda kad hocu da je posetim,straza mi ne da da udjem:besna::besna::besna: i pise mi o nekoj medicinskoj sestri,gde da je nadjem,i sta da radim onda??
4.Kako da osvojim neki zamak,ja kad pobijem svu vojsku koja brani zamak,onda mi pise opet ono:seiege castle,abadon the siege,wait commander tomorow ili nesto na tu foru??
 
Imam nekoliko pitanja za one najiskusnije igrace Mount and Blade:Warbanda:
1.Koliko igra ima nivoa ukupno,sa serial keyem,jer ja imam samo 7,posto nemam serial key:(:(:( (ako neko moze da mi da,bio bih veoma zahvalan :super::super::hvala::hvala:)
2.Kako da osvojim neku drzavu,recimo da pokorim citav Kneirt Kanat,ili kako se vec zove??:think:
3.Sta treba tacno da radim,kad odem na turnir u toku feasta,i odem na feast,pricam sa nekom lady,i onda kad hocu da je posetim,straza mi ne da da udjem:besna::besna::besna: i pise mi o nekoj medicinskoj sestri,gde da je nadjem,i sta da radim onda??
4.Kako da osvojim neki zamak,ja kad pobijem svu vojsku koja brani zamak,onda mi pise opet ono:seiege castle,abadon the siege,wait commander tomorow ili nesto na tu foru??

Ajd mozda ce nekom biti od koristi :

1.Masu , ja nisam igrao fer , pa ukljucio cit i punio lvl (odnosno exp poene ) i dogurao do 53 lvl i otpao mi prst . Al tad sam svejedno bio mocniji od cele armije pa mi i nije trebalo vise.
2.Oduzmes im sve zamkove.Kad osvojis 1. pitace te da li zelis da osnujes svoju drzavu , ja preporucujem da se odmah uhvatis da budes vazal nekome , imaces zastitu kakvu takvu.Tada mozes da nadogradjujes , stavljas svoje ljude , zatvorenike itd itd.
3. Nzm nisam igrao misije , nego cit i udri
4.Kada napadnes zamak i pobijes svu vojsku , i izbaci ti taj tekst , to znaci da je u zamku jos vojske , tako stalno moras da ih bijes jer igra ne dozvoljava preko 300 vojnika na jednom polju . Postoji program koji ti omogucava da taj limit dignes na 1000 ali tad koci neverovatno (bar meni).Kada ih sve pobijes onda je zamak tvoj.
 
Ali meni ne radi cit ctrl + x da bi dopunio te ex ....kako vec,da mi radi,pa ja bi nakupovao vojsku,i izrokao bih ih sve,mozda ne pritisnem dobro,ali ja drzim u isto vreme dugme ctrl i slovo x z:cry:z:cry: i ipak nece,radi mi chit za opremu,za zdravlje,i za samo igranje,i teleportovanje,ali ctrl+x nece nikako,pokusao sam da namestim u ono notepade valjda,ali moram mda imam celu igru,a ne trial,u svakom slucaju,hvala ti na odgovore :D
 

Back
Top