Kako objaviti knjigu u Laguni?

gazela

Veoma poznat
Poruka
10.256
Naslov kaze sve. Zavrsila sam roman, ali zelim da ga objavim u izdavackoj kuci koja ce mu posvetiti punu paznju (kakvu i zasluzuje) i napraviti mu dobar marketing..Zna li neko od vas kako mogu da objavim roman za IK "Laguna", kome da se obratim i da li postoji mogucnost da oni finansiraju stampanje mog romana?
Imam mogucnost da izdam roman u nekoliko izdavackih kuca koje nisu narocito jake, ali smatram da od toga necu imati nista, a takodje sam misljenja da toman tog tipa moze javnosti najbolje da prezentuje "Laguna".
 
Ako bude, seksa (grupnog pod obavezno), pijanki sa dobim frajerima, seksi tetovaže, lepotice koje životinjski brzo trče ( pume, gazela, leopardice i itd) , ne moraš da brigaš roman prolazi 100%. Javi pa da kupimo objavljeno ti izdanje. Bez zezanja kupila bih tvoju knjigu. Možemo da ti pomognemo oko naslova, ne moraš da ga usvijiš, a posle da debatujemo o književnom delu natenane.
 
Ako bude, seksa (grupnog pod obavezno), pijanki sa dobim frajerima, seksi tetovaže, lepotice koje životinjski brzo trče ( pume, gazela, leopardice i itd) , ne moraš da brigaš roman prolazi 100%. Javi pa da kupimo objavljeno ti izdanje. Bez zezanja kupila bih tvoju knjigu. Možemo da ti pomognemo oko naslova, ne moraš da ga usvijiš, a posle da debatujemo o književnom delu natenane.

:zcepanje:..............Za ovakvu podrsku tebi bih ga poklonila...:ok: Ne sumnjam da ce ti se dopasti...
 
Naslov kaze sve. Zavrsila sam roman, ali zelim da ga objavim u izdavackoj kuci koja ce mu posvetiti punu paznju (kakvu i zasluzuje) i napraviti mu dobar marketing..Zna li neko od vas kako mogu da objavim roman za IK "Laguna", kome da se obratim i da li postoji mogucnost da oni finansiraju stampanje mog romana?
Imam mogucnost da izdam roman u nekoliko izdavackih kuca koje nisu narocito jake, ali smatram da od toga necu imati nista, a takodje sam misljenja da toman tog tipa moze javnosti najbolje da prezentuje "Laguna".
Ако немаш неких других јаких веза, или било како да си шире позната у јавности, веруј ми да "Лагуна" неће уопште у обзир узети твој рукопис, ма колико добар био.

А чак и да некако то све "прођеш", не верујем да ће у поплави осталих њихових издања твој роман добити заслужену медијску подршку.

Стога је чак боље ићи на неку од тзв. "не нарочито јаких" издавачких кућа, али које ће се у сваком смислу више потрудити око твог романа.

Ја ти препоручујем, на пример, "Малог Нема".

Моја искуства с њима су одлична.

Ако желиш о томе детаљније, нек то буде ипак на пп, да не замарамо овде јавно.
 
Raspitala sam se, ali nikakav odgovor prakticno nisam dobila...Jer oni objavljuju po preporuci, da ne kazem preko veze..
:roll:
.. svakoj izdavačkoj kući je u interesu da objasvi dobar roman ..
.. nema to veze .. s vezom ..

.. po nekom nepisanom pravilu .. svi koji pišu uvereni su da pišu dobro ..
.. a činjenica je .. da su dobri uvek u manjini ..

.. nebitno je ko će ti objaviti knjigu .. uostalom ..
.. i marketing je nebitan ..
.. ako je knjiga dobra .. marketing se pravi sam od sebe .. s prvim prodatim primerkom ..
 
:roll:
.. svakoj izdavačkoj kući je u interesu da objasvi dobar roman ..
.. nema to veze .. s vezom ..

.. po nekom nepisanom pravilu .. svi koji pišu uvereni su da pišu dobro ..
.. a činjenica je .. da su dobri uvek u manjini ..

.. nebitno je ko će ti objaviti knjigu .. uostalom ..
.. i marketing je nebitan ..
.. ako je knjiga dobra .. marketing se pravi sam od sebe .. s prvim prodatim primerkom ..
Ово је, ипак, у домену бајке... :D

Ниједна издавачка кућа неће правити маркетинг, нити прстом мрднути само зато што је то добар роман.

Има толико уистину добрих романа за које нисмо чули, или се о њима не зна у тзв. "широј јавности".

Само зато, што аутори немају веза и познанстава које би их погурале у ту тзв. "ширу јавност".

На срећу, сада постоји медиј све моћнији, Интернет, уз помоћ којег и оне без те тзв. "медијске подршке", можемо приметити.

И мој издавач, укупно, и ја појединачно и лично, смо у последњих пар година, од првих излазака на Интернет, постигли до сад невероватно интересовање, и продају књига.
 
Ово је, ипак, у домену бајке... :D

Ниједна издавачка кућа неће правити маркетинг, нити прстом мрднути само зато што је то добар роман.
.. pa nisam ni tvrdila suprotno ..
Има толико уистину добрих романа за које нисмо чули, или се о њима не зна у тзв. "широј јавности".
.. "šira javnost" i ne čita dobre knjige ..
 
Naslov kaze sve. Zavrsila sam roman, ali zelim da ga objavim u izdavackoj kuci koja ce mu posvetiti punu paznju (kakvu i zasluzuje) i napraviti mu dobar marketing..Zna li neko od vas kako mogu da objavim roman za IK "Laguna", kome da se obratim i da li postoji mogucnost da oni finansiraju stampanje mog romana?
Imam mogucnost da izdam roman u nekoliko izdavackih kuca koje nisu narocito jake, ali smatram da od toga necu imati nista, a takodje sam misljenja da toman tog tipa moze javnosti najbolje da prezentuje "Laguna".

Obratiš im se mejlom. Ako budu iole zainteresovani, prvo će ti tražiti sinopsis .... a ako on zadovolji neke njihove kriterijume, prelazi se na sledeći korak.
 
Ако немаш неких других јаких веза, или било како да си шире позната у јавности, веруј ми да "Лагуна" неће уопште у обзир узети твој рукопис, ма колико добар био.

А чак и да некако то све "прођеш", не верујем да ће у поплави осталих њихових издања твој роман добити заслужену медијску подршку.

Стога је чак боље ићи на неку од тзв. "не нарочито јаких" издавачких кућа, али које ће се у сваком смислу више потрудити око твог романа.

Ја ти препоручујем, на пример, "Малог Нема".

Моја искуства с њима су одлична.

Ако желиш о томе детаљније, нек то буде ипак на пп, да не замарамо овде јавно.

Hvala Milunka, to je bio pravi odgovor...:ok:
 
:roll:
.. svakoj izdavačkoj kući je u interesu da objasvi dobar roman ..
.. nema to veze .. s vezom ..

.. po nekom nepisanom pravilu .. svi koji pišu uvereni su da pišu dobro ..
.. a činjenica je .. da su dobri uvek u manjini ..

.. nebitno je ko će ti objaviti knjigu .. uostalom ..
.. i marketing je nebitan ..
.. ako je knjiga dobra .. marketing se pravi sam od sebe .. s prvim prodatim primerkom ..

To je tako mozda u Americi i to uz veliki trud...Milunka je u pravu..
 
To je tako mozda u Americi i to uz veliki trud...Milunka je u pravu..
.. ne .. ja sam u pravu ..
.. ako kod nas želiš stotine hiljada čitalaca .. i gomilu novca od prodaje .. moraš objaviti dobar kuvar .. ili erotsku ispovest neke selebriti .. ili nešto o tome kako su srbi superioran narod .. ili narod velikih stradalnika i velikih heroja ..

.. ako si napisala dobru knjigu .. to u srbiji prosto nema ko čitati ..
.. to jest .. ima .. ali ih je malo ..


.. ali .. koliko ja znam .. dobre izdavačke kuće će uvek izdati dobru knjigu ..
(.. pod dobrim izdavačkim kućama podrazumevam one koje izdaju dobre knjige ..)
 
Bolje manje zvučna, a kvalitetnija kuća.

Samo što ti je ovo kontradikcija. Ako je izdavačka kuća kvalitetna, znači da se za nju moralo čuti.

Onako, gledajući izdanja i plasman, u Srbiji su dobri Stubovi kulture, Geopoetika, Plato, Samizdat... Naravno, mislim da bi bilo ko od njih teško objavio debitanta.
A ima i ova varijanta što je neko gore spominjao - mali izdavač, pa onda gerilska borba, guranje po internetu, šetanje po knjižarama, slanje knjige uticajnim kritičarima itd.
 
Samo što ti je ovo kontradikcija. Ako je izdavačka kuća kvalitetna, znači da se za nju moralo čuti.

Onako, gledajući izdanja i plasman, u Srbiji su dobri Stubovi kulture, Geopoetika, Plato, Samizdat... Naravno, mislim da bi bilo ko od njih teško objavio debitanta.
A ima i ova varijanta što je neko gore spominjao - mali izdavač, pa onda gerilska borba, guranje po internetu, šetanje po knjižarama, slanje knjige uticajnim kritičarima itd.

Ako je dobra, čuje se tamo gde treba, istina, u probranim krugovima...
Ali šira masa uglavnom nije čula za njih.

Npr, za pomenutu Milunkinu kuću ''Mali Nemo'' su manje čuli nego za ''Lagunu'', a ima mnogo kvalitetnije stvari. I na fakultetu kod mene je pohvaljena za neka svoja izdanje i, uopšte, celokupni sistem rada.

Nadams e da sam razjasnila šta je to ''zvučna''. :)
 
.. ne .. ja sam u pravu ..
.. ako kod nas želiš stotine hiljada čitalaca .. i gomilu novca od prodaje .. moraš objaviti dobar kuvar .. ili erotsku ispovest neke selebriti .. ili nešto o tome kako su srbi superioran narod .. ili narod velikih stradalnika i velikih heroja ..

.. ako si napisala dobru knjigu .. to u srbiji prosto nema ko čitati ..
.. to jest .. ima .. ali ih je malo ..


.. ali .. koliko ja znam .. dobre izdavačke kuće će uvek izdati dobru knjigu ..
(.. pod dobrim izdavačkim kućama podrazumevam one koje izdaju dobre knjige ..)

Da si ti u pravu Svetislava Basaru niko ne bi citao.....A on je jedan od najpopularnijih pisaca u Srbiji...
 
:roll:
.. svakoj izdavačkoj kući je u interesu da objasvi dobar roman ..
.. nema to veze .. s vezom ..

Nemora da znaci. Izdavackoj kuci je u interesu da objavi komercijalan roman, tj onaj koji ce da donese novac. A to je najcesce trecerazredna knjiga za siroke narodne mase... Dobro sad, na kvalitetnim romanima izdavac stice reputaciju, ali su im pare nekako ipak milije....

:roll:
.. a činjenica je .. da su dobri uvek u manjini ..
Pa moraju biti, s obzirom da se meri u odnosu na ostale. Vrha mora biti :mrgreen:
 
mali savet, za jednog knjizevnika, mislim da je Miodrag Bulatovic su rekli "gospodo ako ovoga izbacimo na vrata on ce uci kroz prozor"
iako imas jako iritirajuci stav i postove dobila si savet :D mozda pisac i treba da je osoba tvog profila....iritirajuca, uzbunjujuca, kakva god samo da postoji reakcija tj. da nema ravnodusnosti....
 

Back
Top