U Beograd danas stiže šest štafeta mladosti

Poruka
23.163
U Beograd danas stiže šest štafeta mladosti

Šest štafeta mladosti iz šest gradova bivše Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (SFRJ) danas u podne na platou ispred Muzeja 25. maj primiće Titov unuk Josip Joška Broz.

"Štafete će biti odnete u Kuću cveća i pohranjene pored svih ostalih koje su u Beograd stigle posle 1980. godine", kazao je agenciji Beta Josip Joška Broz.

Štafete u Beograd stižu iz Umaga, Rijeke, Bačkog Gradišta, Podgorice, Skoplja i Sarajeva.

Pre ceremonije predaje štafeta poštovaoci Josipa Broza Tita u 11 sati položiće vence u Kući cveća gde je nekadašnji jugoslovenski predsednik sahranjen.

Svečanost organizuju Udruženje "Josip Broz" i Komunistička partija.

U SFRJ rođendan Josipa Broza Tita proslavljan je kao Dan mladosti. Tog dana na stadionu JNA, gde je održavan slet, Josipu Brozu Titu uručivana je štafeta mladosti koja je simbolizovala poštovanje i ljubav mladih prema njemu.

Komunistički lider iz perioda Kraljevine Jugoslavije, potom vođa partizanskog pokreta i posleratni doživotni predsednik republike Jugoslavije Josip Broz Tito rođen je maja 1992. godine u Kumrovcu, u Hrvatskoj.

Umro je 4. maja 1980. godine u Ljubljani. Njegovoj sahrani prisustvovalo je oko 700.000 ljudi, među kojima je četiri kralja, 31 predsednik, 22 premijera, šest prinčeva i 11 predsednika nacionalnih parlamenata.

Od 1980. godine kroz Kuću cveća u sklopu Muzeja istorije Jugoslavije prošlo je oko 17 miliona ljudi.

Muzej istorije Jugoslavije je u poslednje dve godine organizovao nekoliko vrednih izložbi koje ilustruju značaj i hobije pokojnog predsednika SFRJ.

U toku je izložba "Joko Ono - Džon Lenon - Tito", koja je otvorena 1. maja i zasnovana na mirovnoj akciji "Žirovi" pokojnog člana "Bitlsa" i njegove supruge. Tito je bio jedan od 50 svetskih lidera kojima su Lenon i Ono poslali pakete sa po dva žira sa molbom da ih zasade u ime mira.

Od 21. maja u Muzeju istorije Jugoslavije održava se manifestacija "ORA 2010" (Omladinska radna akcija).

Danas će, u sklopu te manifestacije, na platou ispred Muzeja premijerno biti prikazan igrani film Janka Baljka "Plavi voz", čija je radnja smeštena u vreme Titove smrti.

(Beta)
 
jugonostalgicarqr8.jpg
 
pio01.jpg


Ajme Iwo, pa ti bio drugu Titi do kubanske cigare:zcepanje:
Samo malo propinjanje na prstiće i pusica u obraz najvećeg sina je bila zagarantovana:zper:

eeeh..da mi se vratiti u ta sretna vremena..reci Dano..jel nam nije bilo lijepo...bili smo mladji...sexali se svaki dan...uzivali..isli na more...milina...a vidi sada..ne idemo na more..:hahaha: :hahaha: :hahaha: ostalo nije vredno spomena..:hahaha: :hahaha:
 
Nego dođi dušo danas u Beograd...al po'itaj....valjda imaš neku jaču kubikažu, majku mu:lol:....
Javićemo organizatorima da odlože svečanost dok ti ne dođeš. Iwo Hells Angel, ponosno na motoru nosi štafetu u ime građana Osijeka i čitave Baranje:zcepanje:

..a ne nisam ja u tom..Moto Klubu..moj se moto klub bavi humanitarnim akcijama..osim toga..neb ja da nosim tu štafetu...da mi ispadne iz ruku..ljudi bi pogresno shvatili...:hahaha: :hahaha::hahaha:
 

Back
Top