Evro propada a dinar propada u odnosu na evro??

Srbija ima tu prednost da stampa svoje pare. Sada je strah da ce evropa morati da stampa i stampa zato sto ce takodje izbavljati i Italiju, Spaniju, Portugal.... znate PIGS. To sto Americki dolar ide gore, trenutno nista ne znaci jeli su i oni (Tj, federal reserve) odstampali trilione. Jedini razlog sto je Americki dolar visok je zbog toga sto se i dalje smatra kao "sigurna valuta", ali ne za dugo. Licno mislim da ce biti totalni kaput sistema.

Da je srbija malo razvijenija sa turizmom, pad dinara u odnosu na Evro bi Srbiji u stvari isao u korist. Izvoz takodje. U kanadi ja vidim puno Slovenackih proizvoda, ali na zalost jako malo Srpskih, a mi stvarno imamo da izvozimo.

Kolika je stvarna inflacija u Srbiji, najbolje je da se vidi na benziskoj pumpi i ceni osnovnih namirnica.... melko, hleb i naravno burek.
 
Poslednja izmena:
Nedao bog ali tako izgleda da ponovo dolazi vreme ulicnih dilera i redova ispred prodavnica,praznih rafova i razno raznih hostaplera mada ima ih i sad ali su ulickani i na fin nacin svoju brutalnost izrazavaju tjst nema vise kajli,najk patika i CZ-a za pojasom sad su u odelima i drmaju ovom jadnom zemljom kako im volja a dinar drze kao sangarepu na stapu za ovaj jadni narod pa kad raja malo poskoci a ono i evro poskoci i tako dalje da netupim vise ali mislim da cete shvatiti sta je pisac hteo da kaze...
 
Nedao bog ali tako izgleda da ponovo dolazi vreme ulicnih dilera i redova ispred prodavnica,praznih rafova i razno raznih hostaplera mada ima ih i sad ali su ulickani i na fin nacin svoju brutalnost izrazavaju tjst nema vise kajli,najk patika i CZ-a za pojasom sad su u odelima i drmaju ovom jadnom zemljom kako im volja a dinar drze kao sangarepu na stapu za ovaj jadni narod pa kad raja malo poskoci a ono i evro poskoci i tako dalje da netupim vise ali mislim da cete shvatiti sta je pisac hteo da kaze...

Dilera ima i ne kriju se .rade poso pa rasturaju!
 
ima li nekoga ko zna ili pretpostavlja na kojoj ce cifri evro stati ?
I po kojoj ce ceni posle drzava da ga otkupi ?
To niko ne zna,mozda vodecih par ljudi u zemlji.Cuo sam da ce stati na 105 dinara.Ovo sto su sad uradili to je bio sticung kako bi namirili dinare za deciji,kosovski i penzije.Uostalom,mogu kako hoce,ne boje se nikog.Privreda nam je u kolapsu,mislim da cemo doziveti bankrot,za nekih 6-12 meseci.Danasnje pare od MMF-a su samo doza morfijuma da se udahne jos koji put bez bolova.
 
To ni meni nije jasno. Bas sam se trudio da nesto ukapiram na ovim Forex sajtovima ali mi bas i neide... http://www.etoro.com.au . Ako se vec zna koje valute rastu, nebi trebalo da je suvise tesko zaraditi na tome?
To se nikad ne zna..Dugovi tih zemalja govore koliko je valuta jaka.Kao sto je i slucaj sa nasim dinarom.Ako si pratio,a verovatno jesi,sve te jace valute su cas gore,cas dole.
 
;) Vec od 70-ih godina nijedna valuta nije pokrivena zlatom :)
Zvanicno i legitimno jeste.Pokrivaju je zlatom.Medjutim,omjer zlata sa jedne strane i novca sa druge plus hartije od vrednosti,nije u razmeru 1:1,sto bi moralo biti.Da je omjer 1:1,onda ne bi stvari na svetskom trzistu stajale kako stoje,niti bi imali bankrote Argentine,Madjarske,Islanda,Grcke,krize u Rusiji(koja je oterala Jeljcina),duznicke krize sirom zemalja od nas preko Hrvatske do spoljnog duga SAD i Kanade.
 

Back
Top