Uhićen Željko Gojak, osumnjičen za ratni zločin nad srbima 1991. godine

mi južnjaci

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.141
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...atni-zlocin-u-sajevcu-1991-godine/493085.aspx
evo kako se pravna država obračunava sa ratnim zločincima. nikome ni na pamet ne pada da mu staje u obranu. a ne kao neki iz "komšiluka".
počinio si ratni zločin-odgovaraj
ŽELJKO GOJAK, osumnjičenik za ubojstvo srpske obitelji Roknić u karlovačkom naselju Sajevac u listopadu 1991. godine uhićen je jutros. Prema pisanju KAportala, 48-godišnji Gojak je uhićen po nalogu i raspisanoj tjeralici Županijskog suda u Zagrebu...
Gojaka se sumnjiči da je u karlovačkom prigradskom naselju Sajevac zajedno s više pripadnika Zbora narodne garde s namjerom da likvidira srpsku obitelj Roknić došao u njihovu obiteljsku i s više hitaca iz vatrenog oružja lišio života Marka Roknića, njegovu 14-godišnju kćer Danijelu i Markovu sestru Dragicu Ninković.
 
Lepo je što je uhvaćen neko kome treba suditi za ratni zločin, ali je tužno što je u pitanju samo jedna osoba, dok je celo tadašnje Hrvatsko rukovodstvo, zajedno sa vojnim, odgovorno za masovne zločine, proterivanja, pljačke, pretnje...
Ovo je bacanje prašine u oči i ne vidim kako može da izazove neku ozbilju emotivnu reakciju kod onih koji su pretrpeli razaranja, proterivanja, ranjavanja i smrt bližnjih?
U svakom slučaju je lepo da se bar nešto dešava, makar ovo bio i žrtveni jarac.
 
O čemu ti pišeš? Ja sam pisao o zločinima koje su učinila Hrvatske terorističke i paravojne formacije prema Srbima iz RS krajina, vojnicima JNA i civilima koji su familija oficira JNA.
Koliko se ja sećam, a dobro se sećam, imali smo zajedničku državu, koja je počela da se rastura terorističkim akcijama paravojske u Slovenij, Hrvatskoj i BiH. Svemu tome je prethodilo bar 50-tak godina delovanja terorističkih organizacija Hrvata van zemlje, a zatim i ubacivanjem tih terorista u SFRJ.

džabe se trudiš,znaju oni sve to ali će uvek da vrte istu priču "svi srbi u jednoj državi,velika srbija,balvani u krajini,velika srbija,bla,bla,bla,bla,milošević,balvani,bla,bla,bla,bla,bla,velika srbija,balvani,krajina,bla,bla,bla......." potpuno pogrešni rezoni...
 
Коју сте то Уставну могућност они искористили!?:eek::eek::eek:

КАО И ОБИЧНО,
БЕСКРУПУЛОЗНО (ГЕБЕЛСОВСКО )ЛАГАЊЕ И КРИВОТВОРЕЊЕ ПРАВНИХ И ИСТОРИЈСКИХ ЧИЊЕНИЦА!

ДОКЛЕ БРЕ!
ДОКЛЕ!


report.gif
:bye::bye::bye:

Paprikandus, Hrvati imaju NJIHOVU ISTNU koja je isto toliko VALIDNA kao tvoja i moja.

Nemo mi certifikat da je nasa istina najistinskija.
 

Back
Top