Hrišćanska ljubav

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Ovde bih hteo da vas pitam koliko daleko se treba ići sa ispoljavanjem hrišćanske ljubavi? :think:

Inače bio sam postavio ovaj post na Ljisu ali zaključaše temu a nisu mi dali odgovor :rida:
Pošto je tema ne samo sexualne nego i religiozne ljubavi smatram da bi naši stručnjaci za religijska pitanja mogli da mi daju adekvatan odgovor. U velikoj sam dilemi. Da li ono :"Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga", znači da moramo pomoći i sexualno ugroženim osobama?
Dakle, o čemu se zapravo radi?
Sedim ja prekjuče u bašti neke kafane pijem ladno pivo i gledam prolaznike. Prilazi mi jedna utegnuta gospođa od jedno 40 godina i pozove me da me nešto pita. Inače ja sam pre 7 godina trčao oko te gospođe vodio je na večere itd...i nisam dobio NIŠTA!
Obrati mi se ona i kaže da li bih joj verovao da ona nema novaca za hleb za sutra, ostala je bez posla, živi sama i nema kome da se obrati. Ja joj dam 1000 dinara i pozovem je na piće. Ona sedne kraj mene i pita me gde su mi kola, za šta joj trebaju pitam je, kad ona hoće da me vodi u svoj stan. Šta ću tamo? Pa valjda znam zašto me zove. Ja tek tad shvatim i kažem:"Za hleb sam ti pomogao a za sex ćeš morati da se snađeš sama, kad sam tražio nisi dala a sad mi je nudiš kad je 7 godina starija i prešla 7000 km više, NEKA HVALA!"
Ona zaključi da sam gad i ode.

Dakle, da li sam ja stvarno gad? Mislim da je bilo dovoljno što sam joj pomogao za hleb, to je hrišćanska dužnost, ali nisam do sada čuo da je i pružanje sexualnih usluga ugroženima hrišćanska dužnost. Šta vi mislite? :think:
__________________
 
Kad jednog dana izadjes pred Svetog Petra , pa te on pita sto nisi "iztres'o" gospodju , sta ces da kazes?

Па ја сам читао о делотворној вери и љубави. Вера не сме бити само вера и љубав не сме бити само љубав, већ пре свега: делотворна вера, дело живе молитве и живе љубави. Јер и молитва мора бити жива, и љубав активна, и вера делотворна. Сваки чин нашег живота мора бити богослужење, а кроз старање за ближње своје, за људе око себе. Јер служење људима је служење самом Христу, који је као што знамо идентификовао себе - са сваким човеком без разлике. „Огладнех и нахранисте ме, ожеднех и напојисте ме, наг бејах и оденусте ме”, итд, „јер кад учинисте једноме од ових најмањих, мени учинисте”.

Е сад ово болдовано ме је збунило. :confused:
Пише да голог треба обући а не свући, па нисам знао шта и како даље.
 
Poslednja izmena:
Па ја сам читао о делотворној вери и љубави. Вера не сме бити само вера и љубав не сме бити само љубав, већ пре свега: делотворна вера, дело живе молитве и живе љубави. Јер и молитва мора бити жива, и љубав активна, и вера делотворна. Сваки чин нашег живота мора бити богослужење, а кроз старање за ближње своје, за људе око себе. Јер служење људима је служење самом Христу, који је као што знамо идентификовао себе - са сваким човеком без разлике. „Огладнех и нахранисте ме, ожеднех и напојисте ме, наг бејах и оденусте ме”, итд, „јер кад учинисте једноме од ових најмањих, мени учинисте”.

Е сад ово болдовано ме је збунило. :confused:
Пише да голог треба обући а не свући, па нисам знао шта и како даље. :whistling:

Cini mi se da je Paskal rekao : "Bolje da se covek kaje zbog onog sto je uradio , nego zbog onog sto nije uradio"
 
Да замислимо за тренутак да је озбиљна тема....
Битан је твој лични разлог из ког си одбио госпођу. Ако је то због "пређених 7000км више" онда заборави религију.
Ако си се водио мишљу да није хришћански искоришћавати некога ко је у невољи, ма шта тај неко теби својевремено урадио (или изоставио да уради), онда можемо о религији и том аспекту.
Мада, самим текстом си довољно показао шта је мотив тако да...није ово за религију....
 
Kad jednog dana izadjes pred Svetog Petra , pa te on pita sto nisi "iztres'o" gospodju , sta ces da kazes?
Postavlja se, zapravo namece se pitanje da li je sv. Petar podmirivao potrebe svih ugrozenih zena, ukljucujuci i hriscanke i paganke? Ako nije, nema opravdanje, gresan je, izuzev ako nije bio impotentan ili homic. Automatski se postavlja i pitanje sta je sa ostalim Jeshuovim apostolima, pa i samog mesije. Sasvim je izvesno da je mesija imao svoju ljubav svetu Mariju iz Magdale na koju je sam Petar bio vema ljubomoran.:heart::(
 
;) A Isus ti rece cinite drugima sto zelite da oni vama cine (to uzeh, kao moju zivotnu filozofiju :rumenko:), pa mislim...da si pravilno postupio, mada ti pobude...nisu ispravne :(
Mozda njegov postupak nije bio u skladu sa hriscanskim kanonima, ne znam, nisam verziran? Medjutim, po svim ljudskim rezonima pravilno je postupio. Zar ona nije gresna sto mu nije ugodila kada je njemu to bilo preko potrebno?:rtfm:
 
Svet je totalno uvrnut a dobro bi valjda danas trebalo da bude najmanje loše,pa verovatno i jesi postupio hrišćanski.Ona je tebe odbila ranije,što bi se saginjao:neutral:
Po hriscanskoj dogmi on bi morao da "proguta" ponos i da ugodi zeninoj potrebi. Nije dovoljno sto joj je dao stotku. Mislim, ovo je moje tumacenje (ispravno ili pogresno?) hriscanskog ucenja. Inace, prema gradjanskom moralu, on je postupio normalno, moralno. Pogotovu ako se u medjuvremenu ozenio, odnosno, imao svoju novu i pravu ljubav. :rtfm:
 
Ovde bih hteo da vas pitam koliko daleko se treba ići sa ispoljavanjem hrišćanske ljubavi? :think:

Inače bio sam postavio ovaj post na Ljisu ali zaključaše temu a nisu mi dali odgovor :rida:
Pošto je tema ne samo sexualne nego i religiozne ljubavi smatram da bi naši stručnjaci za religijska pitanja mogli da mi daju adekvatan odgovor. U velikoj sam dilemi. Da li ono :"Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga", znači da moramo pomoći i sexualno ugroženim osobama?
Dakle, o čemu se zapravo radi?
Sedim ja prekjuče u bašti neke kafane pijem ladno pivo i gledam prolaznike. Prilazi mi jedna utegnuta gospođa od jedno 40 godina i pozove me da me nešto pita. Inače ja sam pre 7 godina trčao oko te gospođe vodio je na večere itd...i nisam dobio NIŠTA!
Obrati mi se ona i kaže da li bih joj verovao da ona nema novaca za hleb za sutra, ostala je bez posla, živi sama i nema kome da se obrati. Ja joj dam 1000 dinara i pozovem je na piće. Ona sedne kraj mene i pita me gde su mi kola, za šta joj trebaju pitam je, kad ona hoće da me vodi u svoj stan. Šta ću tamo? Pa valjda znam zašto me zove. Ja tek tad shvatim i kažem:"Za hleb sam ti pomogao a za sex ćeš morati da se snađeš sama, kad sam tražio nisi dala a sad mi je nudiš kad je 7 godina starija i prešla 7000 km više, NEKA HVALA!"
Ona zaključi da sam gad i ode.

Dakle, da li sam ja stvarno gad? Mislim da je bilo dovoljno što sam joj pomogao za hleb, to je hrišćanska dužnost, ali nisam do sada čuo da je i pružanje sexualnih usluga ugroženima hrišćanska dužnost. Šta vi mislite? :think:
__________________

:hahaha::rotf::lol:
Ma to ti je neka lujka, a i ti da si pravi hriscanin samo bi sa svojom zenom u krevet i to dva puta u zivotu kad hoces da joj pravis decu. :rtfm:citas li ti Bibliju pred spavanje? c,c,c...
 
Да замислимо за тренутак да је озбиљна тема....
Битан је твој лични разлог из ког си одбио госпођу. Ако је то због "пређених 7000км више" онда заборави религију.
Ако си се водио мишљу да није хришћански искоришћавати некога ко је у невољи, ма шта тај неко теби својевремено урадио (или изоставио да уради), онда можемо о религији и том аспекту.
Мада, самим текстом си довољно показао шта је мотив тако да...није ово за религију....

Kako to da nije za religiju. Pa ovo je čista religija. Dok se nisam bio posvetio hrišćanskoj nauci, ja bih je zaskočio garant. Iako je prešla 7000 km više, još bi mogla da se vozi. :rumenko: Međutim ja sam sad u tetra-lemi ( dve dileme) da li je to zbog
toga što
1. starim pa libido opada ili sam opet suviše osvetoljubiv
2. Ljubav prema pivu je nadvladala ljubav prema njoj

U prvoj varijanti sam loš hrišćanin, jer ne smem biti osvetoljubiv, u drugoj varijanti sam dobar hrišćanin, jer imam LJubav (e sad što je ljubav prema pivi jača, nema veze) :pivce:
 
Po hriscanskoj dogmi on bi morao da "proguta" ponos i da ugodi zeninoj potrebi. Nije dovoljno sto joj je dao stotku. Mislim, ovo je moje tumacenje (ispravno ili pogresno?) hriscanskog ucenja. Inace, prema gradjanskom moralu, on je postupio normalno, moralno. Pogotovu ako se u medjuvremenu ozenio, odnosno, imao svoju novu i pravu ljubav. :rtfm:
Je gledam dobro više kao Pravdu a pravda je više vraćanje dobrog za dobro a lošeg za loše.:cool:
I pojam građanskog i pojam hrišćanskog morala su diskutabilni i mrtvi su odavno:neutral:
 
citiram antu "znači da moramo pomoći i sexualno ugroženim osobama? :eek: :eek: :eek:

na sta mislis :think:
i sam znas sta je ljubav i kakvo je Biblijsko glediste o bludu :aha:

jesi ovom izjavom "" kad je 7 godina starija i prešla 7000 km više, NEKA HVALA!"

to bi svela pod degradaciju zena...

dakle naslov je ljubav a ti o seksu pricas... :roll:

toliko od mene:cao:
 
Poslednja izmena:
to je jedino casno :D
Ona oće samo malo da je češkam. :rumenko:
Ne samo da treba da je oženiš nego da priznaš i decu iz njenih ostalih brakova ko najrođeniju:mrgreen:
Ženska se nikad nije udavala i nema decu, sumnjam da bi se i sad udala, ali opet....ko zna...kriza je a ona nema svog ličnog roba, da je pazi, mazi, češka, hrani, oblači, vodi na more, skijanje...pa bi sad valjao i onaj muški škart od pre 7 godina. :think:
 

Back
Top