ТРЕБА ЛИ НАМ НОВИ ЗАКОН О КУЋНИМ ЉУБИМЦИМА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Vlasnica pasa ubica iza rešetaka

24pas.jpg


SOFIJA - Okružni sud u bugarskom gradu Kubrat osudio je na godinu dana zatvora Elenu Bankovu, vlasnicu pasa koji su ubili šestogodišnju Kristijanu Kirilovu. Bivša učiteljica će morati da plati 32.000 leva (16.000 evra) na ime obeštećenja porodici ubijenog deteta. Sud je na osnovu iskaza svedoka i veštaka utvrdio da su se psi kretali slobodno, bez nadzora vlasnika.


Tužilac je najavio da će se žaliti na donetu presudu i tražiti maksimalnu kaznu od tri godine zatvora, a i odbrana Bakove je najavila da će se žaliti na presudu.
Šestogodišnja Kristijana je preminula od povreda zadobijenih usled ujeda pasa 19. oktobra 2009. godine, u selu Suševo.



U Bugarskoj se u poslednje vreme razvila velika polemika o načinu čuvanja kućnih ljubimaca, ali i odnosu prema njima, posebno nakon što je u mestu Drjanovo pronađen pas kome su odsečene sve četiri šape.


*****************************************************************************************


Прво, невероватно ми је да масакрирање животиња није "наш изум" - поводом оне керуше Миле.


Друго, мишљења сам да овакве одредбе закона о ОДГОВОРНОСТИ ВЛАСНИКА треба обавезно унети и у наше законодавство.



Шта ви мислите?
 
Užas, hbt...Užas... Rastrgli šestogodišnju devojčicu. Bože sačuvaj i sakloni!

Po meni bi vlasnici pasa koji zbog neadekvatnog držanja nanesu telesne povrede ili kao u ovom slučaju ubiju čoveka, morali da robijaju kao i da su oni lično to učinili, pa shodno težini povreda i da dobiju visinu kazne.

Да,апсолутна одговорност је на газди.
 
Вама није чудно да се у Бугарској појавио пас коме су одсечене све 4 шапе, у исто време кад и у Србији?

То само отвара простор за разноразна нагађања оних које боли уво за животиње.
Откуд неко од нас може да зна шта је то заправо било? Само нагађамо..

Једино што је битно је то осудити и колико толико заштити животиње.
 
То само отвара простор за разноразна нагађања оних које боли уво за животиње.
Откуд неко од нас може да зна шта је то заправо било?

Једино што је битно је то осудити и колико толико заштити животиње.

Што се мене лично тиче, примарни морају бити људи, поготово деца...

А теби баш није индикативно да се у две земље у исто време појави исти случај, праћен добро организованом медијском хајком за заштиту животиња.
А кад нпр. животиње одгризу човкеу нос у Нишу, то ни изблиза није толико медијски праћено, нити се ико (па ни председник) није понудио да усвоји човека...
 
Вама није чудно да се у Бугарској појавио пас коме су одсечене све 4 шапе, у исто време кад и у Србији?

Tamo je to bilo jedno 30 dana ranije. Ko zna mozda se pojavila neka nova sekta, koja to radi iz bogte pijat kog razloga. A mozda su i isti ljudi to uradili u Bugarskoj i kod nas, a sad ce tipa u Madzarskoj
 
Tamo je to bilo jedno 30 dana ranije. Ko zna mozda se pojavila neka nova sekta, koja to radi iz bogte pijat kog razloga. A mozda su i isti ljudi to uradili u Bugarskoj i kod nas, a sad ce tipa u Madzarskoj

Ма каква секта, то је нешто што се зове усмеравање јавног мњења у одређеном правцу.
Структурама на власти (формалној и неформалној) је стигло упутство да се измени законски оквир о заштити животиња, и да се животиње заштите боље од људи, чак иако угрожавају људе.
Е сад, како то извести, како добити подршку јавног мњења, како прогурати законе и прописе?
Ту наступа деловање по принципу направим проблем, уздигнем га медијски, па понудим решење.
Из исте кухиње је дошло сечење шапа псу, затим огроман медијски публицитет тог догађаја, и на крају пооштравање законске регулативе у односу на животиње, врло просто и једноставно, и применљиво у више држава.
А јавност ту служи као гомила слепаца којом се управља дозирањем информација, просечан човек кад види на ТВ пса без шапа инстинктивно прихвата заштиту паса, иако се неким крајевима Београда не може проћи од паса луталица, децу више не можете пусти ван без опасности од паса..
 
Што се мене лично тиче, примарни морају бити људи, поготово деца...

А теби баш није индикативно да се у две земље у исто време појави исти случај, праћен добро организованом медијском хајком за заштиту животиња.
А кад нпр. животиње одгризу човкеу нос у Нишу, то ни изблиза није толико медијски праћено, нити се ико (па ни председник) није понудио да усвоји човека...

нагађања.. и искрено, гади ми се да може неко овако нешто да помисли.
да они који су посветили живот заштити животиња могу овако нешто да ураде..
То је одвратно!

Просто не могу да верујем да тебе или било кога овде чуди што је то изазвало такву реакцију у народу? Па мене је прву то јако потресло и медији, видеши колико се народ заинтересовао, нормално пишу о томе.
А теби је сумњиво то што су организације за заштиту животиња реаговале, а шта си ти мислио да ће да ћуте о овоме?

Људи имају приоритет наравно, али у овом контретном случају, животиња је страдала.

____
Но да се вратим на ову сада тему.
Власик би одговарао и код нас. а у случају да је дете напала луталица, могао би да одговара град.
 
Просто не могу да верујем да тебе или било кога овде чуди што је то изазвало такву реакцију у народу? Па мене је прву то јако потресло и медији, видеши колико се народ заинтересовао, нормално је да пишу о томе.
Теби је сумњиво што су организације за заштиту животиња реаговале, а шта си ти мислио да ће да ћуте о овоме?
Ја не могу а да се не упитам каква је позадина тога, ако се одмах иза тога активира и кабинет тадића и под хитно пооштри регулатива. И поготово кад се исти случај, по потпуно истој матрици деси у Бугарској...
А кад човек (који је ваљда важнији од пса) остане без носа после уједа пса луталице, не деси се ништа, осим једног наслова у медијима..
 
А кад човек (који је ваљда важнији од пса) остане без носа после уједа пса луталице, не деси се ништа, осим једног наслова у медијима..
Ако ти не можеш сам да сватиш зашто је оно изазвало већу пажњу од овог твог примера, ја ти то не могу објаснити...
И немој онда то наивно да сводиш, да је живот животиње важнији од човековог, јер није и не ради се о томе.

Пс.
што се примера у Буграској тиче.. ја мислим да је нека секта у питању.. или један болестан ум, видео од другог..
мени то делује ралније од оне твоје теорије, али и ово је нагађање..
 
Poslednja izmena:
Ма каква секта, то је нешто што се зове усмеравање јавног мњења у одређеном правцу.
Структурама на власти (формалној и неформалној) је стигло упутство да се измени законски оквир о заштити животиња, и да се животиње заштите боље од људи, чак иако угрожавају људе.
Е сад, како то извести, како добити подршку јавног мњења, како прогурати законе и прописе?
Ту наступа деловање по принципу направим проблем, уздигнем га медијски, па понудим решење.
Из исте кухиње је дошло сечење шапа псу, затим огроман медијски публицитет тог догађаја, и на крају пооштравање законске регулативе у односу на животиње, врло просто и једноставно, и применљиво у више држава.
А јавност ту служи као гомила слепаца којом се управља дозирањем информација, просечан човек кад види на ТВ пса без шапа инстинктивно прихвата заштиту паса, иако се неким крајевима Београда не може проћи од паса луталица, децу више не можете пусти ван без опасности од паса..

Vidiš, mene izrazito nerviraju roditelji koji šetaju kolica sa derištima stazama za bicikl, iako pored postoji staza za pešake. Ja bi njima naplatio kaznu kao da su napravili prekršaj po novom zakonu o bezbednosti u saobraćaju.
Ili kolica sa vrištavim derištima u supermarketima koja se vuku puževim korakom, a kad zamolim da prođem, dobijem uspaničeno "JAO BOŽE pa zar ne vidite da imam dete!!!" Mnogo me zabole što imaš dete, to svaka budala može da napravi. Skloni se s puta.
Inače da, životinje treba zaštiti više nego ljude. Ljudi imaju razum i odgovorni su za svoje postupke, životinje nisu.
 
Psi sa svojim vlasnicima 'gledali' predstavu u Bitef teatru
Vesti - Društvo | SrbijaNet | 21 maj 2010

U Bitef teatru juče je, prvi put u istoriji tog pozorišta, tridesetak pasa sa vlasnicima prisustvovalo plesnoj predstavi "Voljen", u znak skretanja pažnje javnosti na probleme ophodjenja prema životinjama.

Predstava, koja je trajala 30 minuta, u koreografiji Aleksandra Ilića i izvodjenju "Bitef dens grupe", bila je specijalno prilagodjena za neobične posetioce - pse, koji su "sedeli" na presvučenim sedištima, ili u krilima svojih vlasnika.

Cilj predstave da se pokrene akcija za humanitarni fond "Mila" i sav prihod od ulaznica u ovom mesecu će biti uplaćen u taj fond, rekla je portparol Bitef teatra Slavica Hinić.

Predsednica nevladine organizacije "Evropske inicijative 17" Danica Drobac je rekla Tanjugu da 20. maj treba upisati u istoriju borbe za nove civilizacijske vrednosti u Beogradu i Srbiji, "jer su prvi put kućni ljubimci imali pravo ulaska na neko javno mesto". "Predložili smo Bitef tearu da nas podrže u predlogu koji ćemo podneti gradu Beogradu, a to je da 20. maj bude proglašen danom kućnih ljubimaca grada Beograda", rekla je Drobac.

Ona je objasnila da bi to trebao da bude "dan otvorenih vrata" u celom gradu za sve kućne ljubimce - da na dobrovoljnoj osnovi odluče da li će ih pustiti u restoran, kafić, gradski prevoz..."

Mužičar Momčilo Bajagić Bajaga je kazao da je večeras došao u Bitef teatar jer smatra da je ovo "jedna dobra akcija usmerena ka skretanju pažnje na odnos ljudi prema životinjama".
----
Код нас је изгледа право животиње испред права човека !
 
Vidiš, mene izrazito nerviraju roditelji koji šetaju kolica sa derištima stazama za bicikl, iako pored postoji staza za pešake. Ja bi njima naplatio kaznu kao da su napravili prekršaj po novom zakonu o bezbednosti u saobraćaju.
Ili kolica sa vrištavim derištima u supermarketima koja se vuku puževim korakom, a kad zamolim da prođem, dobijem uspaničeno "JAO BOŽE pa zar ne vidite da imam dete!!!" Mnogo me zabole što imaš dete, to svaka budala može da napravi. Skloni se s puta.
Inače da, životinje treba zaštiti više nego ljude. Ljudi imaju razum i odgovorni su za svoje postupke, životinje nisu.

Istina ..:zcepanje:

I nije samo to, nego ih puste da jurcaju po poslugama, pa se na sav glas deru za njima, kao da niko drugi nikad nije imao dete....užaas..Nekultura, dragi moj, nekultura...
 
Vlasnica pasa ubica iza rešetaka

24pas.jpg


SOFIJA - Okružni sud u bugarskom gradu Kubrat osudio je na godinu dana zatvora Elenu Bankovu, vlasnicu pasa koji su ubili šestogodišnju Kristijanu Kirilovu. Bivša učiteljica će morati da plati 32.000 leva (16.000 evra) na ime obeštećenja porodici ubijenog deteta. Sud je na osnovu iskaza svedoka i veštaka utvrdio da su se psi kretali slobodno, bez nadzora vlasnika.


Tužilac je najavio da će se žaliti na donetu presudu i tražiti maksimalnu kaznu od tri godine zatvora, a i odbrana Bakove je najavila da će se žaliti na presudu.
Šestogodišnja Kristijana je preminula od povreda zadobijenih usled ujeda pasa 19. oktobra 2009. godine, u selu Suševo.



U Bugarskoj se u poslednje vreme razvila velika polemika o načinu čuvanja kućnih ljubimaca, ali i odnosu prema njima, posebno nakon što je u mestu Drjanovo pronađen pas kome su odsečene sve četiri šape.


*****************************************************************************************


Прво, невероватно ми је да масакрирање животиња није "наш изум" - поводом оне керуше Миле.


Друго, мишљења сам да овакве одредбе закона о ОДГОВОРНОСТИ ВЛАСНИКА треба обавезно унети и у наше законодавство.



Шта ви мислите?

Мала је то казна, мислим и на затвор и на материјални део надокнаде. Ако неко држи пса (као смртоносно оружје) и својом неодговорношћу и немаром проузрокује људску жртву, казна би требало да буде барем као за убиство из нехата.
 

Back
Top