Prica o semenkaru Shaciru i violoncelistkinji Maji

snoshaj efendija:
On prodaje semenke ispred JADRANA a ona svira violoncelo u filharmoniji.Da li je moguce da ta veza uspe i da to bude stabilan brak bez trzavica bez obzira na razliku u zivotnoj prici, stavovima, obrazovanju, drustvenom polozaju?
I to pod uslovom da Shacir nema kitu ko palamar i da je ne ubija od qrca 5 sati neprestano uz paklene lizove i anale.

aman bre choveche, pa ako se vole onda ona voli NJeGA a ne te semenke koje prodaje i on voli NJU a ne njeno violonchelo...

ne kapiram te priche da uspevaju samo brakovi ljudi iz istog ili bar slichnog staleza...zivotne priche, stavovi....sve to kod pravih ljubavi malo vredi...

tvrdim da uspevaju samo one veze i brakovi zasnovani na ljubavi, poverenju i uzajamnom postovanju....
 
JOVANA77:
snoshaj efendija:
On prodaje semenke ispred JADRANA a ona svira violoncelo u filharmoniji.Da li je moguce da ta veza uspe i da to bude stabilan brak bez trzavica bez obzira na razliku u zivotnoj prici, stavovima, obrazovanju, drustvenom polozaju?
I to pod uslovom da Shacir nema kitu ko palamar i da je ne ubija od qrca 5 sati neprestano uz paklene lizove i anale.

aman bre choveche, pa ako se vole onda ona voli NJeGA a ne te semenke koje prodaje i on voli NJU a ne njeno violonchelo...

ne kapiram te priche da uspevaju samo brakovi ljudi iz istog ili bar slichnog staleza...zivotne priche, stavovi....sve to kod pravih ljubavi malo vredi...

tvrdim da uspevaju samo one veze i brakovi zasnovani na ljubavi, poverenju i uzajamnom postovanju....

Onda ako nadjes svog Shacira a ti si violoncelistkinja, odvedi ga kod tate diplomate i mame profesorke latinskog i grckog na rucak.A tu nek bude i tvoja baka koja je na prst u dupe sa ministrom u vladi gospodina Nedica, Spalajkovicem pa vidi da li ce veza da vam USPE a to sam i pitao ako nisi ukapirala.
topic sam postavio apropo posta vecevestice kojoj su muzevljevi roditelji minirali brak.
A ono za patku i kresanje je dodatak zbog zenske psihologije.Jer Shacir mora imati dodatne adute osim patke i vestine kresanja.
Kapiras?
 
Ja sam skeptik.
Mislim da ljudi i pored dobre volje...idealizma...i ljubavi...pokleknu pod mišljenjem/uticajem sredine...A sigurna sam da svi prijatelji posebno Maje,roditelji i dr. bi uticali na devojku da ostavi tog "jadnika koji prodaje semenke"...pa takav tip po standardnim merilima ne priliči takvoj devojci.
Ne opravdavam to, ali život je surov...i ljudi su...čudni...
 
snoshaj efendija:
JOVANA77:
snoshaj efendija:
On prodaje semenke ispred JADRANA a ona svira violoncelo u filharmoniji.Da li je moguce da ta veza uspe i da to bude stabilan brak bez trzavica bez obzira na razliku u zivotnoj prici, stavovima, obrazovanju, drustvenom polozaju?
I to pod uslovom da Shacir nema kitu ko palamar i da je ne ubija od qrca 5 sati neprestano uz paklene lizove i anale.

aman bre choveche, pa ako se vole onda ona voli NJeGA a ne te semenke koje prodaje i on voli NJU a ne njeno violonchelo...

ne kapiram te priche da uspevaju samo brakovi ljudi iz istog ili bar slichnog staleza...zivotne priche, stavovi....sve to kod pravih ljubavi malo vredi...

tvrdim da uspevaju samo one veze i brakovi zasnovani na ljubavi, poverenju i uzajamnom postovanju....

Onda ako nadjes svog Shacira a ti si violoncelistkinja, odvedi ga kod tate diplomate i mame profesorke latinskog i grckog na rucak.A tu nek bude i tvoja baka koja je na prst u dupe sa ministrom u vladi gospodina Nedica, Spalajkovicem pa vidi da li ce veza da vam USPE a to sam i pitao ako nisi ukapirala.
topic sam postavio apropo posta vecevestice kojoj su muzevljevi roditelji minirali brak.
A ono za patku i kresanje je dodatak zbog zenske psihologije.Jer Shacir mora imati dodatne adute osim patke i vestine kresanja.
Kapiras?

NE KAPIRAM! :roll:

kakve veze ima to koju su skolu zavrsili moji roditelji i sa kim je moja baba (laka joj zemlja) na prst u dupe( :?: ), sa tim koga ja zelim kao svog momka, muza ili sta god.... :?

e jos nesto...ta patka od 30 cm nije neophodna :lol: (shala Efendija, shala)....a vestina se uchi vremenom :wink:
 
A koju školu je završio? ...
A gde kažeš da radi? ...
Pa koliko on može da zarađuje? Majo dete,mi mislimo i želimo ti sve najbolje a ti tako!
Uostalom šta je on...taj tvoj Šaćir? Šta će biti vaša deca?
Šta će svet reći? Kumovi? ...
Jesi li upoznala njegove? Kakav je to svet? Nadam se da imaju bar redovan stan...
 
gigule:
A koju školu je završio? ...
MA ZAVRSIO SAMO OSNOVNU!
A gde kažeš da radi? ...
PA PRODAJE SEMENKE!
Pa koliko on može da zarađuje?
NEMAM POJMA....AL IMA DOVOLJNO DA ME ODVEDE NA SLADOLED.
Majo dete,mi mislimo i želimo ti sve najbolje a ti tako!
DRAGA MAMA,I JA SEBI MISLIM NAJBOLJE ZATO ME PUSTI DA SAMA BIRAM STA JE ZA MENE DOBRO A STA NE!
Uostalom šta je on...taj tvoj Šaćir? Šta će biti vaša deca?
NASA DECA CE BITI DECA...NASA...NISTA KOMPLIKOVANO..RAZUMES?

Šta će svet reći? Kumovi? ...
MA SVET I KUMOVI SU SE BUNILI I DA MI JE SUKNJA PREKRATKA, PA SAM JE IPAK OBLACHILA;I DA JE KLAVIR INSTRUMENT KOJI VISE PRILICHI MENI KAO DAMI PA JA IPAK SVIRAM VIOLONCHELO....
Jesi li upoznala njegove? Kakav je to svet? Nadam se da imaju bar redovan stan...
NISAM IH UPOZNALA ALI UPOZNACU IH...I DA,IMAJU STAN....ALI PLACAJU KIRIJU JER NIJE NJIHOV...


i tako nekoliko puta i mami dosadi......
 
Mozda i moze da uspe pod uslovom da je ona izforsirana violochelistkinja koju su mama i tata iz srednje nize klase isforsirali da bude chelistkinja a da je on zaludjeni romantik, pesnik koji pokusava da prezivi prodajuci semenke.
U drugim varijantama nisam siguran, a sto se tiche vecevestice, mislim da se nije izborila za svoje mesto pod suncem :roll: :wink:
 
snoshaj efendija:
On prodaje semenke ispred JADRANA a ona svira violoncelo u filharmoniji.Da li je moguce da ta veza uspe i da to bude stabilan brak bez trzavica bez obzira na razliku u zivotnoj prici, stavovima, obrazovanju, drustvenom polozaju?
I to pod uslovom da Shacir nema kitu ko palamar i da je ne ubija od qrca 5 sati neprestano uz paklene lizove i anale.

ovo je chista revolucionarna pricha. OSVETA RADNICHKE KLASE II: podnaslov - jes da nismo bogati al smo zato Qrati 8)

btw.. pricha nema $anse da potraje duzhi vremenski period, a posebno ako se Maja obrati za struchnu pomoc
 
snoshaj efendija:
On prodaje semenke ispred JADRANA a ona svira violoncelo u filharmoniji.Da li je moguce da ta veza uspe i da to bude stabilan brak bez trzavica bez obzira na razliku u zivotnoj prici, stavovima, obrazovanju, drustvenom polozaju?
I to pod uslovom da Shacir nema kitu ko palamar i da je ne ubija od qrca 5 sati neprestano uz paklene lizove i anale.

Znas onu staru narodnu - Kceri, Aliji dal' da te dam? necu babo necu Alijuuuu, Alija je bekrija ... (ili kako vec ide, ne sjecam se)

Cini mi se da bi ovaj Shacir mogao da postane akter jos jedne strofe :lol: :lol: :lol: Kceri Shaciru dal da te dam? Hocu babo hocu Shaciraaaaa, kita mu ko batina, mooda mu do koljena, 'ocu babo 'ocu Shaciraaaaa
 
Pa, ima ljudi koji polude od ljubavi pa im se vrlo lako desavaju kombinacije kao doticnoj Maji, ali to ne traje. Drugacije su vaspitani, u drugacijim uslovima su odrasli, pa oni se prosto ne razumeju. Oni idealizuju jedan drugoga, prilagodjavajuci ga svom svetu, a kako vreme prolazi postaje jasno da taj drugi nije bas takav kakvim ga zamislja taj prvi, i obrnuto. Pa onda Maja je navikla da jednom nedeljno ide na Kolarac na koncert, ona vodi njega a on se tamo smara kao mali zmaj. E onda odu na vince sa njenim kolegama sa akademije, a on ih pola ne razume sta pricaju, a oni ga belo gledaju s obzirom da prodavac semenki ne progovara celo vece. E, tako par puta i Maja je vec zestoko iznervirana (pogotovo ako je u PMS :wink: ) i pocinju prve svadje. A tek kada ona izadje sa njim i njegovim pajtosima na Kalis klupu, sa sve gajbom piva, a njegovi pajtosi pricaju samo o lokalnoj utakmici, i kako im je prosao dan u nekoj smrdljivoj fabrici... Posle odredjenog vremena, ova veza pocinje da puca po svim savovima, tu su najmanji problem mama i tata :roll: .
A kako bi ta dva razlicita sveta vaspitavala zajednicko dete??

Ja nikada ne bih pristala na takvu vezu. Mislim, pristala bih na vezu ajde-da-se-malo-zezamo, a ni slucajno kao dugotrajnu varijantu.
 
Neka sam snob, ali – DA BI VEZA USPELA OBOJE MORAJU BITI SLICNOG OBRAZOVANJA I INTERESOVANJA.
Ako nju zanima klasicna muzika, knjizevnost, gde je on u celoj prici? Da li joj on moze biti adekvatan sagovornik? Svasta, stvarno…

Jedino ako ne razmisljate kao moja drugarica “Pa, dobro, Olga, ne biraj previse, ne mozes traziti decka za intelektualne price! On je tu da ti sa njim bude zabavno. A za pametne razgovore imas kolege sa fakulteta.”
Dakle – mani se razgovora. Izvini, a sta da radis po ceo dan? Da pricas o vremenskim prilikama? O estradnoj sceni? Bljaks…

Znate sta…
Dzaba ti i zabava i dobro * ako nemas sta sa tom osobom da popricas.
POSTOVANJE je nabitnije. (ne kazem da takva osoba ne zasluzuje postovanje, vec da ga neko DRUGI svojim osobinama i obrazovanjem mozda zavredjuje na neki drugi nacin) A tek da ne pominjem koliko je meni bitno da On bude superioran u odnosu na mene u necemu. Da bih nekog volela, morala bih prvo da mu se DIVIM.
Da, mozda je to znak nezrelosti i mog antifeminizma, ali zaista je tako. Meni je POTREBNA jaka licnost. A tesko da osoba koja prodaje semenke moze da se meri sa ostalima jer nije superiorna, barem u intelektualnom (barem - kompetitivnom) pogledu.

Zayebi ti i ljubav i osecanja… Bez postovanja i divljenja ne mogu postojati.
 
Хтела сам нешто да напишем али је Снежна Краљица све рекла.
Љубав не зна за границе-ЦВРЦ!То је фраза за тинејџерски узраст. Може да се деси страсна заљубљеност која ће се истопити већ у првој ситуацији коју је описала Снежна Краљица. Улазити у брак из таквих позиција је чиста будалаштина, јер би се распао чим би дошло до отрежњења.
 

Back
Top