Srbija najaca vojna sila u regionu

Јачи су од нас не само Грчка и Турска већ и Бугарска и Румунија.

Grcka - da, sto se tice ove dve zemlje, ne bih bas bio siguran. oruzije nije jedini vojni potencijal. ratno iskustvo, kvalitet vojnika i komandnog kadra, vojn a tradicija, gotovost, doktrina, motivacija i teren - sve se to uzima u obzir kada se meri snaga neke armije.
tu bugari i rumuni nesto nemaju cime da se pohvale.
 
Јачи су од нас не само Грчка и Турска већ и Бугарска и Румунија.

ja sam pogresio sto nisam proverio dali je link jos uvek dpstupan ,stvarno su to napisali ...ja neznam da su turci sa nama u regionu ,bar ne oni pravi:) verovatno se misli na hrvatsku ,cg,bih,albaniju ,madjarsku ...valda je to region ,nz dali spadaju rumuni i bugari jos tu ,ali i ja smatram da oni imaju jacu vojsku ,rumuni zbog btojnosti a bugari bolju avijaciju ...
 
Од стране наших агенција? :mrgreen:

Istraživanja: Srpska vojska najbolja u regionu
07. april 2009. | 05:58 | Izvor: Tanjug
Čitaj mi!

U saradnji sa FTN i firmom AlfaNum

BEOGRAD - Državni sekretar Ministarstva odbrane Dušan Spasojević izjavio je da je po najnovijoj analizi američke agencije za strateška istraživanja "Stratfor" Vojska Srbije naprofesionalnija i najobučenija u regionu.

Spasojević je rekao i da će ukoliko u nekom narednom periodu državno rukovodstvo donese odluku o pristupanju naše zemlje Alijansi, Srbija imati za to spremnu vojsku a ako ne dođe do toga da ćemo imati odlično obučene vojnike.

Sve komšije hoće u NATO

Komentarišući prijem Hrvatske i Albanije u NATO, on je rekao da to znači da na zapadnim i južnim granicama sada imamo pripadnike Alijanse ocenivši da bi Albanija, u nekom budućem vremenu mogla da predstavlja problem za priključenje Srbije Alijansi.

Spasojević je za televiziju B92 ocenio i da se, "u zavisnosti od sopstvene percepcije, taj prijem može sa stanovišta Srbije posmatrati pozitivno jer se nalazimo u sigurnom bezbednosnom okruženju".

On je naveo i da su i Crna Gora i BIH i Makedonija izrazili otvorenu želju i spremnost da se priključe Alijansi i da će do toga i doći podsetivši da Makedonija samo spor sa Grčkom oko naziva sprečava to i postane.

Koštunica najviše doprineo saradnji

Po njegovim rečima, mi sarađujemo sa svima. Spasojević je rekao i da su se odnosi Srbije i NATO najviše razvijali u periodu od 2004. do 2007. godine kada je na vlasti u Srbije bila Demokratska stranka Srbije i premijer Vojislav Koštunica, kada je i otvorena NATO kancelarija u Beogradu.

On je ukazao i da je Srbija jedina država bombardovana od strane NATO i da prema Alijansi postoji ozbiljan otklon od Alijanse kod građana Srbije.
 
A mislis da se sa vojskom Kosmet moze povratiti?

(To je mislio i Sloba. Pa umro)

druze kasno je da se raspravljamo...iz usta vojnika koji je bio u PRISTINSKOM KORPUSU sam saznao da je tokom agresije cela teritorija bila oslobodjena siptaarskih gamadi...iako su oni nas ****vali sa kopna a ovi NATOvci ko muve sa neba...99,9 % uspesnosti i ostvarenja ciljeva...tako da DA mislim(znam) da moze vojskom da se povrati...
e i da napomenem...trebao je krenuti talas hrvatske vojske sa podrucja Srema...krenuli su ali kod granice su se zaustavili...
p.s. covek je oficir i dalje...
 
druze kasno je da se raspravljamo...iz usta vojnika koji je bio u PRISTINSKOM KORPUSU sam saznao da je tokom agresije cela teritorija bila oslobodjena siptaarskih gamadi...iako su oni nas ****vali sa kopna a ovi NATOvci ko muve sa neba...99,9 % uspesnosti i ostvarenja ciljeva...tako da DA mislim(znam) da moze vojskom da se povrati...
e i da napomenem...trebao je krenuti talas hrvatske vojske sa podrucja Srema...krenuli su ali kod granice su se zaustavili...
p.s. covek je oficir i dalje...

Ajd ne pricaj svasta.

Kao da bi voleo da nas opet izbombarduju, pa da se smirimo?

Mislis da im je nestalo bombi?
 
Ajd ne pricaj svasta.

Kao da bi voleo da nas opet izbombarduju, pa da se smirimo?

Mislis da im je nestalo bombi?

najaci jesmo ,ali sta nam vredi kad nam nedaju da napadamo druge:)lako bi mi sa ovima svima ,al iz iskustva zanmo da ni jedan sukob nemoze bez kvazi mirovnih strana i uplitanja nato pakta protiv nas ...al makar je lepo da smo jaci 1na1:):)iako nista to nevredi :dash:
 
Grcka - da, sto se tice ove dve zemlje, ne bih bas bio siguran. oruzije nije jedini vojni potencijal. ratno iskustvo, kvalitet vojnika i komandnog kadra, vojn a tradicija, gotovost, doktrina, motivacija i teren - sve se to uzima u obzir kada se meri snaga neke armije.
tu bugari i rumuni nesto nemaju cime da se pohvale.

Румуни имају 3 пута више становника а Бугари имају знатно боље наоружање од нас, већином совјетске производње.
 
Istraživanja: Srpska vojska najbolja u regionu
07. april 2009. | 05:58 | Izvor: Tanjug
Čitaj mi!

U saradnji sa FTN i firmom AlfaNum

BEOGRAD - Državni sekretar Ministarstva odbrane Dušan Spasojević izjavio je da je po najnovijoj analizi američke agencije za strateška istraživanja "Stratfor" Vojska Srbije naprofesionalnija i najobučenija u regionu.

Spasojević je rekao i da će ukoliko u nekom narednom periodu državno rukovodstvo donese odluku o pristupanju naše zemlje Alijansi, Srbija imati za to spremnu vojsku a ako ne dođe do toga da ćemo imati odlično obučene vojnike.

Sve komšije hoće u NATO

Komentarišući prijem Hrvatske i Albanije u NATO, on je rekao da to znači da na zapadnim i južnim granicama sada imamo pripadnike Alijanse ocenivši da bi Albanija, u nekom budućem vremenu mogla da predstavlja problem za priključenje Srbije Alijansi.

Spasojević je za televiziju B92 ocenio i da se, "u zavisnosti od sopstvene percepcije, taj prijem može sa stanovišta Srbije posmatrati pozitivno jer se nalazimo u sigurnom bezbednosnom okruženju".

On je naveo i da su i Crna Gora i BIH i Makedonija izrazili otvorenu želju i spremnost da se priključe Alijansi i da će do toga i doći podsetivši da Makedonija samo spor sa Grčkom oko naziva sprečava to i postane.

Koštunica najviše doprineo saradnji

Po njegovim rečima, mi sarađujemo sa svima. Spasojević je rekao i da su se odnosi Srbije i NATO najviše razvijali u periodu od 2004. do 2007. godine kada je na vlasti u Srbije bila Demokratska stranka Srbije i premijer Vojislav Koštunica, kada je i otvorena NATO kancelarija u Beogradu.

On je ukazao i da je Srbija jedina država bombardovana od strane NATO i da prema Alijansi postoji ozbiljan otklon od Alijanse kod građana Srbije.


Е, ако је то рек'о Душан Спасојевић, онда је то сигурно тако... :cool: :lol:
 
nisu ni bugari ni rumuni jaci...
samo grci...i ako ubrajas turke u balkan onda i oni...mada brate sad ce svi oni oko nas u NATO pa stvarno ne znam sta ce nama vojska...osim da povratimo Kosmet...

Румунија и Бугарска су биле војно јаче од целе бивше СФРЈ, а да неће од ове шугаве Србије. Само је Титова пропаганда учинила своје да своје источне суседе невероватно потцењујемо. Економски су били много слабији(сад више нису ни економски) али војно су били и остали јачи.
 

Back
Top