Tadic neobavesten gore nego Kostunica

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109
Kako cujem institucija je digla dzevu , jer Miskovic planira da proda Maksi Belgijancima, stim sto ce se prodaja obaviti tako , sto ce se u praksi prodati ne srpska firma , vec kiparska firma vlasnik srpske firme i maksija. Samim tim transakcija ce se obaviti na liniji EU zemlja - EU zemlja i institucija nece moci da marne od Miskovica svoj omiljeni % procenat :sad2:

Evo sta kazu o tome oni koji se razumeju - Tadic je neobavesten

Kovačević: Tadić nije obavešten

Ekonomski stručnjaci podržavaju Tadićev apel za „ekonomski patriotizam", ali ne veruju da je moguće doći do realizacije prema kojoj bi u Srbiji bilo zabranjeno poslovanje preko of-šor firmi. Ekonomista Milan Kovačević smatra da je Tadićeva ideja odlična, ali je problem realizacija.

- Izgleda da predsednika nisu potpuno obavestili, jer Srbija sa Kiprom ima potpisan međudržavni sporazum o izbegavanju dvostrukog oporezivanja. A međudržavni sporazum ne može da menja nijedan naš zakon - navodi Kovačević.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...napao+biznismene+zbog+prodaje+„Maksija"!.html

Sta vi mislite zasto Tadic dize frku i dzevu protiv Miskovica? Ja mislim da trazi %
 
Ja ne mislim. Mislim da hoce da sprovede reci u delo.

I nisam primetila da dize "dzevu" protiv Miskovica.

a sta ce da sprovede u delo?

on ovde ne moze nista da uradi, osim da laprda preko medija i poziva na nekakav "ekonomski patriotizam"

ako usvoji zakon koji zabranjuje da strane firme iz EU budtu vlasnici firmi u srbiji, pogasice i onako tanke investicije u srbiju.

jer ako nisi znala Kipar je clanica EU i ne moze da se usvoji zakon za kipar samo vec mora za sve EU zemlje a trece , kipar i srbija su potpisali sporazum koji onemogucava dvostruko oporezivanje tako da tadic bas bas nista tu ne moze da uradi.

al eto tako voli da prica u prazno covek.
 
Kako cujem institucija je digla dzevu , jer Miskovic planira da proda Maksi Belgijancima, stim sto ce se prodaja obaviti tako , sto ce se u praksi prodati ne srpska firma , vec kiparska firma vlasnik srpske firme i maksija. Samim tim transakcija ce se obaviti na liniji EU zemlja - EU zemlja i institucija nece moci da marne od Miskovica svoj omiljeni % procenat :sad2:

Evo sta kazu o tome oni koji se razumeju - Tadic je neobavesten



http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...napao+biznismene+zbog+prodaje+„Maksija"!.html

Sta vi mislite zasto Tadic dize frku i dzevu protiv Miskovica? Ja mislim da trazi %

Mislim da Miško zaista hoće da proda Maxi.. :aha:
 
a sta ce da sprovede u delo?

on ovde ne moze nista da uradi, osim da laprda preko medija i poziva na nekakav "ekonomski patriotizam"

ako usvoji zakon koji zabranjuje da strane firme iz EU budtu vlasnici firmi u srbiji, pogasice i onako tanke investicije u srbiju.

jer ako nisi znala Kipar je clanica EU i ne moze da se usvoji zakon za kipar samo vec mora za sve EU zemlje a trece , kipar i srbija su potpisali sporazum koji onemogucava dvostruko oporezivanje tako da tadic bas bas nista tu ne moze da uradi.

al eto tako voli da prica u prazno covek.

Pa i ja mislim da prica u prazno, ali sta znas, mozda ima neke "veze" s njima (neformalne), pa im sad naredjuje.

A sto se medjudrzavnog ugovora tice, ako nista drugo, nema tog ugovora i zakona koji ne moze da promeni npr. Ustav (ovo cisto samo informacije radi). Znaci, ima nacina, ali jeste praksa u svetu izbegavanje dvostrukog oporezivanja i to je normalno.

Dakle, pokusavam da ti kazem (nemoj da me odmah napadas vise) da im je do sada "preogledao kroz prste" vise puta, a sada trazi od njih "odgovornost" iako na to po zakonu nema pravo. Videcemo uostalom, evo danas su slali privrednici kamionima pomoc Trgovistu.
 
Zašto ga ivice ne informiše ?
Ivica-Dacic1.8832.jpg
 

Back
Top