Postavljen i vertikalni deo krsta...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
U prisustvu gradonačelnika Kragujevca Veroljuba Stevanovića, Njegovog preosveštenstva Episkopa šumadijskog Gospodina Jovana, vajara i autora idejnog rešenja Zorana Ilića, na kružnom toku raskrsnica “Petrovac“, na ulazu u Kragujevac iz pravca Batočine, danas je postavljen vertikalni deo Đurđevdanskog krsta, koji je ujedno i poslednja faza kada je reč o betonskim radovima.

Sledeća faza je oblaganje, malterisanje i farbanje glatkih površina. Nakon toga, u narednih dvadesetak dana predstoji postavljanje ikone Svetog Đorđa i raspeća Isusa Hrista, čije je livenje u toku. Preostaju potom poslovi na postavljanju dekorativne rasvete i uređenju partera. Očekuje se da svi ti radovi budu okončani do Vidovdana, 28. juna, a prema najavi Slađana Radovanovića, pomoćnika gradonačelnika za regionalnu i međuregionalnu saradnju, Đurđevdanski krst osveštaće Njegova svetost patrijarh srpski gospodin Irinej.

Ponedeljak_-_Krst.jpg


Preuzeto sa: Link

Sta li ce nam sledece prirediti?
 
ljudi bas ste povodljivi , razmislite malo glavom sta ima lose u tome da se iz privatnih sredstava napravi ovakav jedan 'spomenik'?

Ja u pocetku nisam podezavao jer sam mislio da je iz gradskog budzeta izdvojen novac.

Sada mi se veoma dopada.

pojma nemate vi sta je kic a sta nije. ono sto svi gledate na tv-u je kic.

ovo je klasicna pravoslavna, sakralna arhitektura.

Mozda bi ste pre podrzali izgradnju , recimo katolicke crkve ili dzamije ili slicno ?

Pomozi boze ! :)
 
Hvala Bogu da nije na kruznoj raskrsnici kod Metroa, ovako cu ga retko gledati....:hvala:
Licno mi smeta poslednjih godina toliko naglasavanje nase vere. Zapoceto je desetine malih crkvica u okolini a onda im naravno ponestane donacija i to tako ostane na pola zavrseno..:pop2:

P.S. Podrska srednjoskolcima koji su uradili clip "Ovoga mi krsta"
 
Poslednja izmena:
Konacno imam adekvatno mesto za molitvu. Verko, hvala ti! :pop2:

:dash: :dash: :dash:

Zar nije bilo bolje da su nam otvorili bioskop, neke terene za sportske aktivnost, bilo sta sto bi bilo korisno?

Ma jok sta ce nam to,Jagodina je blizu;);) Vazno je da smo mi GRAD,a u stvari jedna velika beznadezna palanka..Beogradjani umesto Kragujevac,kazu zona sumraka...ma to samo zato sto su zavidni,utata,mi imamo krst,gomilu nezaposlenih,prazne kafice,centar grada nam je pokriven edukativnim sadrzajima za odrasle i malo manje odrasle,tipa banka,kladionica,banka,kladionica...Bioskop,sportski tereni,biciklisticke staze......ma to su prevazidjene katogorije...Sad jedan krst kod Dragobrace,pa jedan u Cerovcu i jedan u Belosevcu..da ceo GRAD ima lep prilaz...zbog turizma,nije mi zbog mene:zcepanje:
 

Back
Top