Kalifat je jedino rjesenje za muslimane

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Cao,

Sta mislite drgai forumasi?Sirom islamskih zemalja se ratuje i muslimani se bore jos za svoja prava i zele da imaju jaku Islamsku drzavu koja ce predvoditi muslimane.Da li ima sanse da se u skorije vrijeme uvede Kalifat i da to bude jedna nova svjetska sila koja ce biti sa Amerikom, Rusijom i Kinom zajednicki partner u savjetu bezbjednosti UNa kao Kalifat svjetska sila?Da li bi takva situacija zadovoljila muslimane i da i bi se time rijesio problem muslimana u svijetu a i time eliminislaa Al kaida kao teroristicka organizacija?
Da napomenem da se Kalifat ukinuo 1924 godine u Istanbulu gdje je bilo zadnje sjediste Kalifata.Muslimani svijeta subez Kalife 86 godina i za to vrijeme je islamksi svijet obiljezilo ratovanje i brba za slobodu a najvise je bilo borbi na Bliskom istoku oko slucaja Palestine.
 
Мека...једино решење за мухамедове секташе..


БиХ расадник исламских терориста

БиХ је тренутно једна од најопаснијих земаља у Европи, јер представља расаданик потенцијалних исламских терориста - тзв. белу или европску Ал каиду, упозорава се на аналитичком порталу "Међународна аналитичка мрежа" (Интернатионал Аналyст Нетwорк). У тексту се наводи да је Нови Пазар постао центар исламског фундаментализма.
У тексту под насловом "Међународни исламски џихад: први глобални терористички покрет у историји" наводи се да новац исламских организација, који је опран у хуманитарним организацијама, финансира религијско образовање најмање 100.000 младих босанских муслимана.

Текст наводи да је Нови Пазар у Рашкој (Санџаку) повезан са ћелијама Ал каиде, и тај град је у центру покушаја исламиста да изграде копнени мост од Албаније и Косова и Метохије до БиХ.

Даље на исток у јужној области Рашкој налазе се три заједнице муслимана: области Сјеница и Пештар (слабије насељен, већином муслиманима), Пријепоље ( око 50 одсто муслимана) и веома близу босанске границе, где Република Српска "контролише" узак коридор Горажде - Прибој... - преноси портал "Међународна аналитичка мрежа".

Иако је између обрадива земља у власништву Срба, циљ исламиста је да повежу те градове као доказ да је цели регион муслиманска територија. Иста стратегија успешно је примењена у БиХ, где су српски фармери отерани са своје земље током грађанског рата.

Јужно од Србије је црногорско Бијело Поље са 60 до 80 одсто муслиманске популације и Пљевљима, у близини границе са БиХ, са 40 одсто муслимана. Ови градови су кључни за илегалну трговину оружјем и дрогом преко Горажда у БиХ.

Осим тог образовања, које следи интерпретације вехабијског ислама, постоји још један вид обуке у различито регистрованим камповима широм Федерације БиХ. Тамо, младе и пажљиво одабране вехабије похађају "додатне курсеве" у стрељаштву, постављању експлозива и борилачким вештинама.

Организације као што су "Фуркан", "Активна исламска омладима", "Муслимански омладински савет" и друге разликују се само по имену и примарним донаторима, али су у свему другом испреплетене, уче младе муслимане како да се користе компјутером и интернетом да би успоставили контакте са својим присталицама широм света.

Знајући све ово, бивши шеф Мисије УН у БиХ Жак Пол Клајн рекао је недавно да неких 200 муџахедина у БиХ не представља проблем, јер се могу лако контролисати. Клајн је знао да ће бити много теже зауставити ширење младих босанских вехабија у Европи, омладине која Осаму бин Ладена и муџахедине види као своје узоре.

У БиХ и данас постоји снажно присуство различитих исламских група под изговором хуманитарних фондова и сличних филантропских институција и циљева. Према томе, не изненађује упозорење британског Форин офиса за Британце који путују у БиХ.
Иван Колман у својој књизи "Џихад Ал каиде у Европи: авганистанско-босанска мрежа" тврди да кључ разумевања европских ћелија Ал каиде лежи у рату у БиХ.

Користећи рат као заклон, исламски милитанти, обучавани у Авганистану и, лојални Осами бин Ладену, састали су се на Балкану 1992. године да формирају европску терористичку мрежу да би планирали и организовали насилне нападе на САД.

Избијање грађанског рата у БиХ 1992. године представљало је јединствену прилику за међународне муџахедине да нападну Европу, успоставе уточишта у тој области и тако отворе процес поновног освајања региона којима су некада владали.
Муслимански лидер Алија Изетбеговић желео је што више подршке и није оклевао да обезбеди неопходан оквир за "ковање" исламских веза. Бројни исламски плаћеници дошли су на Балкан да би подржали "свету ствар", односно успостављање прве исламске државе у Европи.

На крају рата 1995. године велики број муџахедина остаје и стиче држављанство БиХ и формира прву исламску заједницу у селу Доња Бочиња. Током 2006. и 2007. године стотинама исламиста поништено је држављанство у БиХ, ипак за већину се не зна где су, што појачава бојазан да они могу извести терористичке нападе у будућности на тлу Европе.

Исламисти имају и универзитет у Новом Пазару

У Новом Пазару отворен је исламистички универзитет, наизлгед нормалан факултет, али под вођством исламистичког муфтије уског формалног образовања. Ова модерна институција, чији званичници тврде да је реч о уобичајеној образовној институцији, открива свој карактер у свом симболу: симбол вехабија/салафиста дава, отворени Куран окружен сунцем које се рађа - стоји у тексту.
Универзитет је смештен у обновљену бившу фабрику текстила и познат је по радикалним исламистичким размишљањима. На сајму књига који је одржан у октобру 2003. године промовисана је веома радикална исламистичка литература, која је посебно заговарала конфликт са Западом.
Знак "дава" означава да универзитет већином финансира Саудијска Арабија, иако се зна да одређене финансије пристижу и са Запада, како би се поткопали српски интереси у региону.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/53854/BiH-rasadnik-isamskih-terorista
 
A sta kazes za brojne placenike iz Rusije, Rumunije koji su bili prisutni na frontu u Bosni i Hercegovini?To je isti onaj recept jedinstva pravoslavaca koji su se odazavli pozivu da "zastite" Srbe.

Islamski Univerzitet u Novom Pazaru nije nista drugo do islamski teoloski Univerzitet koji sluzi za obrazovanje novih Imama i Hodza i ne vidim problem zbog cega ne bi postojao islamski Univerzitet.

Mislim da bi uvodjenje Kalifata dosta ujedinio muslimane i muslimani bi kao i katolici imali svoj centar.Ovako je nezvanicno da je saudijska arabija centar muslimana i centar za sporovodjenje dawe koja ide sirom svijeta kako bi se muslimani obrazovali u dobre vjernike.
 
Do sada sjediste Kalifata je bilo u dosta mjesta a prvo sjediste Kalifata je bila Medina i zato smatram da bi se centar Kalifata trebao izabrati za Medinu kao centar muslimanskog svijeta i sjediste Kalifata.Do sada sjediste Kalifata je mijenjano i bilo je u Damasku, Bagdadu, Kairu, Kordobi i Istanbulu.Prva, Indonezija je za uvodjenje Kalifata i ona je imala svoj kongres Islamskih zemalja gdje je glavni predmet bio ponovno uvodjenje Kalifata.
 
Jedino rjesenje za muslimane je da ponovo povrati Kalifat i da se islamkske zemlje ujedine kao jedna drzava a to je bezvizni rezim i laksi kontakti medjusobno.Jedino tako ce se muslimani smiriti i nece biti rata.Prvenstveno moraju se povuci se strane trupe z Islamskih zemalja i da se tako stvori jedan novi blok a to je islamski blok koji bi funkcionirao u svijetu kao jedan jedinstveni vojno-ekonomski blok.
 
Briga me za muslimane jer sam i sam musliman i volim da muslimani budu prosperitetni i da imaju svoj Islamski centar u svijetu.Isto takodjer volim Arabiju koja je za mene svijeta zemlja a svije muslimani vole zato sto je vjerska drzava.Jedino bolno pitanje za musimane je Palestinakoja se mora rijesiti napravi nacini da Palestinci dobiju svoju drzavu koju zasluzuju.Kad se bude rijesilo pitanje Palestine tad ce svi muslimani da budu veseli i spokojni.

Nece vise muslimani dozvoliti da im neko cini genocid
 
Poslednja izmena od moderatora:
A sta kazes za brojne placenike iz Rusije, Rumunije koji su bili prisutni na frontu u Bosni i Hercegovini?To je isti onaj recept jedinstva pravoslavaca koji su se odazavli pozivu da "zastite" Srbe.

Islamski Univerzitet u Novom Pazaru nije nista drugo do islamski teoloski Univerzitet koji sluzi za obrazovanje novih Imama i Hodza i ne vidim problem zbog cega ne bi postojao islamski Univerzitet.

Mislim da bi uvodjenje Kalifata dosta ujedinio muslimane i muslimani bi kao i katolici imali svoj centar.Ovako je nezvanicno da je saudijska arabija centar muslimana i centar za sporovodjenje dawe koja ide sirom svijeta kako bi se muslimani obrazovali u dobre vjernike.

Правац мека ако ти није по вољи...
 
Briga me za muslimane jer sam i sam musliman i volim da muslimani budu prosperitetni i da imaju svoj Islamski centar u svijetu.Isto takodjer volim Arabiju koja je za mene svijeta zemlja a svije muslimani vole zato sto je vjerska drzava.Jedino bolno pitanje za musimane je Palestinakoja se mora rijesiti napravi nacini da Palestinci dobiju svoju drzavu koju zasluzuju.Kad se bude rijesilo pitanje Palestine tad ce svi muslimani da budu veseli i spokojni.


Bas si kontradikotoran,maloprije kazes da se muslimani ujedine i nece biti rata,a saBas si kontradikotoran,maloprije kazes da se muslimani ujedine i nece biti rata,a sad kazes da treba svim snagama da udare na raznorazne ciljeve.Gubis se marine.
 
Sta je?Nemas argumenata da odgovoris na brojne placenike iz Rusije koji su ratovali u Bosni na strani Srba. Muslimani su odvajkada zivjeli na prostorima Balkana i nece se seliti nikuda a Mekku cu da obidjem i mozda kupim neki stan da bih zivio neko vrijeme pod hladom Serijata.
 
Briga me za muslimane jer sam i sam musliman i volim da muslimani budu prosperitetni i da imaju svoj Islamski centar u svijetu.Isto takodjer volim Arabiju koja je za mene svijeta zemlja a svije muslimani vole zato sto je vjerska drzava.Jedino bolno pitanje za musimane je Palestinakoja se mora rijesiti napravi nacini da Palestinci dobiju svoju drzavu koju zasluzuju.Kad se bude rijesilo pitanje Palestine tad ce svi muslimani da budu veseli i spokojni.


Bas si kontradikotoran,maloprije kazes da se muslimani ujedine i nece biti rata,a saBas si kontradikotoran,maloprije kazes da se muslimani ujedine i nece biti rata,a sad kazes da treba svim snagama da udare na raznorazne ciljeve.Gubis se marine.


Ne gubim se, nego kazem da ce muslimani da udare na ciljeve ako budu eksploatisani i okupirani Americkom armijom.Americka armija se mora povuci iz Islamskih zemalja i tako da ostave narod na miru jer muslimani znaju kako da zive i kako da organizuju drzavu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta je?Nemas argumenata da odgovoris na brojne placenike iz Rusije koji su ratovali u Bosni na strani Srba. Muslimani su odvajkada zivjeli na prostorima Balkana i nece se seliti nikuda a Mekku cu da obidjem i mozda kupim neki stan da bih zivio neko vrijeme pod hladom Serijata.


Imam,naravno.Dosli ljudi da pomognu slovenskoj braci koja su uz to i braca po vjeri.Sta imas ti sa onim arapinom sem vjere?Ne razumijes ni jednu njegovu rijec,mentalitet ni slican,nacin zivota razlicit,.....I nisu ratovali u Bosni,vec u BiH,a st6o prije odes u Mekku i noikad se ne vratis,to bolje.Sretan put i razanesi se usput, kao pravi musliman!:bye:
 
Kao prvo u svijetu mora doci do prevrata i da dodju na vlast islamske snage koje ce biti spona ujedinjenju muslimana.Islamska Revolucija ce zahvatiti i drzave bivseg sovjetskog saveza mislim na Buharu koja ce izvrsiti prevrat i dovesti na vlast Islmaske snage i tako svrstati tu regiju u jedinstveni Islamski blok.
 
Imam,naravno.Dosli ljudi da pomognu slovenskoj braci koja su uz to i braca po vjeri.Sta imas ti sa onim arapinom sem vjere?Ne razumijes ni jednu njegovu rijec,mentalitet ni slican,nacin zivota razlicit,.....I nisu ratovali u Bosni,vec u BiH,a st6o prije odes u Mekku i noikad se ne vratis,to bolje.Sretan put i razanesi se usput, kao pravi musliman!:bye:

A ti kuci sa porodicom pricas na ruskom? :per:
 
Mudzahedini iz Islamskih zemalja su dosli u ime Islama i muslimani vise gledaju religiju od nacije i zato kad jedan rus moze ratovati na strani srba u bosni, zasto ne moze ratovati Mudzahedin iz Afganistana ili Irana?Dobro su potprasili Srbe u Bosni moja braca Mudzahedini i dobro su ratovali u Bosni.


Da,da pa ih je zato bar 90% izginulo ovdje.Ha,ha, saljite ih jos.:hahaha:
 
Ne gubim se, nego kazem da ce muslimani da udare na ciljeve ako budu eksploatisani i okupirani Americkom armijom.Americka armija se mora povuci iz Islamskih zemalja i tako da ostave narod na miru jer muslimani znaju kako da zive i kako da organizuju drzavu.

Ciljevi ce biti pogadjani efikasno ako se nastavi maltretiranje muslimana u svijetu.

Зар ниси подржавао амере против талибана????
 

Back
Top