Evropa ce biti jedna drzava

evropa ce biti jedna drzhava!

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

NidjeVeze®SpetljanaUZivot

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.307
Jednom sam gledala na tv-u na programu ARTE emisiju o evropi i demografiji! Za njemacku mogu reci da je strasno kad ti drzava stari a slabo se podmladjuje sto znaci stari stare i na kraju umiru mladih slabo se radja sto znaci vidljiv je kraj to jest njemacka bi mogla ostati pusta! e sad njemacki problem se da vidjeti svagde, narocito u drzhavama ili ti zemljama gde se josh mozhe raditi zaraditi i zivljeti a djeca se slabo radjaju.

Da se vratim taj francuz je reko da ce evropa postati jedna drzava jer se jedino na takav nacin mozhe zaustaviti umiranje drzhava, on tvrdi da ce tako moci da se izjednaci kvota i zaustavi krah financijski koji prijeti svabama, francuzima austrijancima itd.

imacu pasosh drzhave evrope i na taj nacin mogu da zivim u sadasnjoj njemackoj a a ko mi se ne svidi idem u austriju ako nadjem bolji poso nije problem preci u sadasnju francusku bez nekih zaebancija, papirologije i ovog onog...........
 
Gomila gluposti

zashto bre!?

Za moj grad u njemackoj mogu reci da ce 2020 biti vishe 50+ godisnjaka nego mladih sto znaci ovaj peMzijski sistem nikako nece moci da poklopi peMzije tim starim a kamoli meni koja uplacujem vetj godinama (vec su rekli da nam se crno pishe za pemziju)

o multimorbidnim oboljenjima da ne pricam shto znaci da ni zdravstveni sistem nema vishe dugo zhivota to jest snage da poklapa te troshkove sad vetj glavni dio love ode na hronicno bolesne osobe
 
zashto bre!?

Za moj grad u njemackoj mogu reci da ce 2020 biti vishe 50+ godisnjaka nego mladih sto znaci ovaj peMzijski sistem nikako nece moci da poklopi peMzije tim starim a kamoli meni koja uplacujem vetj godinama (vec su rekli da nam se crno pishe za pemziju)

o multimorbidnim oboljenjima da ne pricam shto znaci da ni zdravstveni sistem nema vishe dugo zhivota to jest snage da poklapa te troshkove sad vetj glavni dio love ode na hronicno bolesne osobe

Sto se tice penzija ovde je jos gore a za zdravstvo pa evo nasem ministru je drze to takvo nemacko nego ovo ovde.I ne brini za penziju ako nema svaba da placaju ,uplacivace turci i srbi oni su tamo nasli svoju obecanu zemlju.
 
Sto se tice penzija ovde je jos gore a za zdravstvo pa evo nasem ministru je drze to takvo nemacko nego ovo ovde.I ne brini za penziju ako nema svaba da placaju ,uplacivace turci i srbi oni su tamo nasli svoju obecanu zemlju.

Uvazhavam ja to shto ti pricash ali ipak mislim da ti nisi bash neshto upucen u deshavanje ili sam ja opet totalni nejasna!

sad se spremam na poso ali ako ima neki "shvabo" neka objasni Generationenvertrag


cekaju me bake koje ce da kukaju "jao sestro bole me koljena sta se tu mozhe uciniti da prodje" devedest vam je godina mislim da se tu nishta ne mozhe uciniti da prodje samo mozhemo da ublazujemo sa diclofenac-om
:D
 
jok al mix neki ce biti


pa kad vi svi tvrdite da to tako nece biti onda mi recite kako da "bogate drzhave" zaustave scenarijio koji im prijeti!?

kako mislite da je jedna drzava zhivi kad sve vishe njih nece moci da radi zbog starosti a mladih nema!?

Da li prijeti revolucija mladih!?

A to ce resiti tako sto ce od Evrope da naprave jednu drzavu????
Pa u vecini evropskih zemalja natalitet je u minusu. Nemaca ima 80 miliona nece oni tako brzo izumreti.
A i ovako sve fabrike sele u Aziju i sl. tako da im radna snaga i nece trebati.
 
Европска унија је већ скоро па једна држава, границе међу њеним чланицама су формалност.
Али ЕУ већ почиње да пуца(Грчка, Португал), значи НЕ.
 

Рубенс(1577–1640) - СИЛОВАЊЕ ЕВРОПЕ

тема:

Нема од тога ништа ... проклете Швабе су замутиле целу игру да би себе извадиле због припајања Источне Немачке...
Државе полако увиђају да је пројекат ЕУ погубан за сваку од њих...
 
Мора да је тај Француз припити левичар са тим изјавама или је писац или редитељ СФ литературе..

pa kad vi svi tvrdite da to tako nece biti onda mi recite kako da "bogate drzhave" zaustave scenarijio koji im prijeti!?
Још више ће се распарчати на регионе, на Европу региона.
Не кажем да је то 100% тачан сценарио, али није мој већ неких политиколога илити економиста, а и некако "вуче" на то. Ће видимо.. ;)
 
Jednom sam gledala na tv-u na programu ARTE emisiju o evropi i demografiji! Za njemacku mogu reci da je strasno kad ti drzava stari a slabo se podmladjuje sto znaci stari stare i na kraju umiru mladih slabo se radja sto znaci vidljiv je kraj to jest njemacka bi mogla ostati pusta! e sad njemacki problem se da vidjeti svagde, narocito u drzhavama ili ti zemljama gde se josh mozhe raditi zaraditi i zivljeti a djeca se slabo radjaju.

Da se vratim taj francuz je reko da ce evropa postati jedna drzava jer se jedino na takav nacin mozhe zaustaviti umiranje drzhava, on tvrdi da ce tako moci da se izjednaci kvota i zaustavi krah financijski koji prijeti svabama, francuzima austrijancima itd.

imacu pasosh drzhave evrope i na taj nacin mogu da zivim u sadasnjoj njemackoj a a ko mi se ne svidi idem u austriju ako nadjem bolji poso nije problem preci u sadasnju francusku bez nekih zaebancija, papirologije i ovog onog...........

starenje nacije, mortalitet nadvladava natalitet, bankroti, opsta nesigurnost u sve drzavne institucije, strah od sutrasnjice sto dovodi do izbegavanja stvaranja porodica i dece..................................to je samo rezime kapitalistickog drustvenog uredjenja i svaka zemlja u kojoj je kapitalizam osudjena je na potpuni propast.............jer kapitalizam , to znaci vladanje ubica , kriminalaca i neuracunljivih nad moralom, porodicom, otadzbinom...............................................................ne verujete? pogledajte srbiju..............kao uostalom i svaku kapitalisticku zemlju.
 
ucit cemo novo smishljeni evropejski jezik

Sumnjam. Pa ko ce da natera Engleze ili Nemce da ne pricaju ono sto vec pricaju? Jezik nije presudan, nego interesi kompanija.
Cuo sam pre neku godinu da su naterali vise menadzere u Nemackoj da medjusobno koriste engleski. Kazu - efikasnije je...

A ima napora da Evropa postane jedna drzava, to moze da bude. Cini mi se da je, izmedju svih ostalih igara, na sceni laktanje nemaca i engleza. Sa tim sto Nemacka ima Francusku na svojoj strani. Pa ako hoce da prave nesto poput Nemacko-Francuske unije (sa dosta sirokim prikljuccima) udruzene jos sa Rusima, to i ne mora da bude tako lose. Pogotovo ako Rusi budu ucestvovali.
Imali bi lep stabilan kontinent. Osovina Pariz - Berlin - Moskva cini stabilnost. Dok opet muvanje engleza uvek pravi... Nista dobro Kontinentu.
 
Nema sanse!Bre,jedva sastavljaju kraj s krajem,a pravice zajednicku drzavu!Da jos ne pominjem razlike u kulturi,religiji,JEZICIMA(ajde nadji nesto izmedju grckog-nemackog-francuskog....).
Raspada se to,nemogu opstati ni ovako a kada bi se ujedinili totalno bi propali.Kada malo bolje razmislim,i nije losa ideja....:think: :eek: :per:
Podrzavam svaku zemlju u okruzenju koja hoce u eu,dokle god smo mi van te "organizacije/drzave".

ALBANIJA U EU STO PRE! :per: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Jednom sam gledala na tv-u na programu ARTE emisiju o evropi i demografiji! Za njemacku mogu reci da je strasno kad ti drzava stari a slabo se podmladjuje sto znaci stari stare i na kraju umiru mladih slabo se radja sto znaci vidljiv je kraj to jest njemacka bi mogla ostati pusta! e sad njemacki problem se da vidjeti svagde, narocito u drzhavama ili ti zemljama gde se josh mozhe raditi zaraditi i zivljeti a djeca se slabo radjaju.

Da se vratim taj francuz je reko da ce evropa postati jedna drzava jer se jedino na takav nacin mozhe zaustaviti umiranje drzhava, on tvrdi da ce tako moci da se izjednaci kvota i zaustavi krah financijski koji prijeti svabama, francuzima austrijancima itd.

imacu pasosh drzhave evrope i na taj nacin mogu da zivim u sadasnjoj njemackoj a a ko mi se ne svidi idem u austriju ako nadjem bolji poso nije problem preci u sadasnju francusku bez nekih zaebancija, papirologije i ovog onog...........

Evropa će biti jedna država ali Nikad.Ima sve države da se raspadnu i budu državice kao nekada...
 
Neki oblik Evropske konfederacije bi bilo dobro rešenje.

Били слични експерименти са УССР-о и СФРЈ, па пропало.

Не гради се заједничка кућа на климавом темељу атеизма, погубног нихилизма и прикривеног сатанизма.

Руши се ко вавилонска кула од карата. Дође ђаво по своје.
 

Back
Top