Gde u Italiju???

IndianaBones

Aktivan član
Poruka
1.031
Ranije sam postavio temu gde sam pitao dali da idem u Spaniju ili Italiju. Vise glasova je dobila Italija,pa sam odlucio da vdim gde ste vi bili u Italiji. Bilo gde u Italiji osim Rima. Traze se aprtmani, gradovi, mesta i stvari koje ste radili i sta ste videli. Najpozeljnija je Tuskana i Firenca kao grad, ali zeleo bih da vidim i dalje.Stavite linkove koji bi malo docarali vas opis putovanja. :) Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Ranije sam postavio temu gde sam pitao dali da idem u Spaniju ili Italiju. Vise glasova je dobila Italija,pa sam odlucio da vdim gde ste vi bili u Italiji. Bilo gde u Italiji osim Rima. Traze se aprtmani, gradovi, mesta i stvari koje ste radili i sta ste videli. Najpozeljnija je Tuskana i Firenca kao grad, ali zeleo bih da vidim i dalje.Stavite linkove koji bi malo docarali vas opis putovanja. :) Unapred hvala.

Salerno lave(300 km juzno od Rima)..do jaja.
 
Nisi bio dosta precizan sa pitanjima. Tri godine za redom smo letovali u Italiji, prelepo je, ali mi daj smernice kako da ti pomognem. Prvo sta zelis da razgledas, arhitekturu ili prirodu, ili mozda da kombinujes oba. Sledece, kako bi putovao do tamo? I naravno dali ti je low cost budzet ili moze i malo exkluzive :)
 
Nisi bio dosta precizan sa pitanjima. Tri godine za redom smo letovali u Italiji, prelepo je, ali mi daj smernice kako da ti pomognem. Prvo sta zelis da razgledas, arhitekturu ili prirodu, ili mozda da kombinujes oba. Sledece, kako bi putovao do tamo? I naravno dali ti je low cost budzet ili moze i malo exkluzive :)
Interseuju me i arhitektura, istorija, priroda, hrana i pice, voleo bi srednji budzet, neko mesto blizu Firence (Toskana)
 
U Firenci je neverovatan spoj istorije i kulture, prelep grad, u njemu se moze uzivati danima i posecivati muzeje. Mene je licno odusevio Ponte vecio, stari most, ali i njegova okolina, kao i istorija porodice Medicci.
Za obilazak predlazem kola ili obavezno rent-a-car, jer je Toscana riznica prelepih mesta. Neki hotel u okolini Firence je ok, varijanta za dobru bazu odakle mozete istrazivati. Mi smo bili smesteni u hotelu u predgradju FIirence, a odmah u komsiluku najveceg shoping centra u Toscani- Igiglija.
Mi smo jedan dan proveli u San Gimigimignano... prelep stari grad. Obavezno posetite.
Siena je takodje fenomenalna, a naravno i piza.
Bili smo i jedan dan do Livorna i malo se vozikali obalom, mogu reci da sam vise nego razocarana, stoga bi Vam predlozila da tu rutu zaobidjete. U povratku iz Livorna smo navratili do Montecatini Terme, jako lepa banja.
Sto se tice prirode, lepo je, ali ja licno nisam ljubitelj ravnicarskih predela. Za uzivanje u prirodi i odmor posle ovih ruta, predlazem odlazak na sever, u neko od njihovih poznatih ski centara... Madonna di Campiglio ili jos bolje Cortina d'Ampezzo, a ni sa kombinacijom prelepih planinskih jezera necete pogresiti... Molveno, Garda...
E sad zavisi sve koliko planirate ostati, i dali idete kolima. Jer kod njih skoro svi apartmani se najme na 7 dana, a hotele mozete koliko hocete noci.
Kad smo kod smestaja, u julu i Avgustu su abnormalne guzve kod njih, a u Firenci je pakleno toplo, pa ako ikako mozete bilo bi idealno ici pocetkom septembra, od 5.09 cene drasticno padaju.
 
Moze neki opis, nesto preciznije??? Neko iskustvo mozda...
gradić je na severnom delu jezera, okružen planinama.
možda dvadesetak hiljada stanovnika, turisti uglavnom iz Nemačke.
tipično Italijanska arhitektura, sve čisto i sređeno.
u okolini, vinogradi i palme.
nema nekih posebnih znamenitosti ali je lepo i opušteno mesto za odmor.
 
evo i par sličica...
1zziah5.jpg

nbc0ph.jpg

2ywvibd.jpg
 
Riva del Garda je more u Alpima, prelepa priroda, cisto.... Neverovatn spoj palmi i vinograda u Alpima... ma prelepo... sve onako kako je VD napisao.
 

Prilozi

  • DSCN3778.jpg
    DSCN3778.jpg
    48,8 KB · Pregleda: 27
  • DSCN3779.jpg
    DSCN3779.jpg
    64,6 KB · Pregleda: 21
Ranije sam postavio temu gde sam pitao dali da idem u Spaniju ili Italiju. Vise glasova je dobila Italija,pa sam odlucio da vdim gde ste vi bili u Italiji. Bilo gde u Italiji osim Rima. Traze se aprtmani, gradovi, mesta i stvari koje ste radili i sta ste videli. Najpozeljnija je Tuskana i Firenca kao grad, ali zeleo bih da vidim i dalje.Stavite linkove koji bi malo docarali vas opis putovanja. :) Unapred hvala.
Potpuno sam sveza i puna informacija...
Mi smo bili smesteni u Firenci i obisli sledece gradove u Toskani: San Gimignano, Lucca, Pisa, Siena, Arezzo i Assisi i Orvieto u Umbriji (jer smo posle isli za Rim). Za razliku od vecine komentara meni Firenca uopste nije najlepsi grad, vise mi se svidela Siena, Lucca je mnogo sladak gradic, San Gimignano je jako interesantan grad, a ubedljivo mi se najvise svideo Assisi, kao grad na moru ali je na brdu. Takodje sam bila fascinirana krajolikom Toskane, na svakom brdu ti zapne oko za neku crkvu ili gradić-pa prelepo. Što se tiče smeštaja imala bi raznih informacija ali to pre svega zavisi koliko vas ide i kakav oblik smestaja vas interesuje (nas 4 je bilo u apartmani i bilo je super).
 
Potpuno sam sveza i puna informacija...
Mi smo bili smesteni u Firenci i obisli sledece gradove u Toskani: San Gimignano, Lucca, Pisa, Siena, Arezzo i Assisi i Orvieto u Umbriji (jer smo posle isli za Rim). Za razliku od vecine komentara meni Firenca uopste nije najlepsi grad, vise mi se svidela Siena, Lucca je mnogo sladak gradic, San Gimignano je jako interesantan grad, a ubedljivo mi se najvise svideo Assisi, kao grad na moru ali je na brdu. Takodje sam bila fascinirana krajolikom Toskane, na svakom brdu ti zapne oko za neku crkvu ili gradić-pa prelepo. Što se tiče smeštaja imala bi raznih informacija ali to pre svega zavisi koliko vas ide i kakav oblik smestaja vas interesuje (nas 4 je bilo u apartmani i bilo je super).
Neki apartman za troje ili dvoje.
 

Back
Top