Kako zainteresovati nekog za književnost?

Poruka
16.002
Htela bih da zainteresujem decka za knjizevnost, posto obozavam da citam. Ne znam sta bih mu preporucila za njegov uzrast, posto ima 44 godine. On, kao nema vremena da cita i samo cacka oko njegovo kamiona, a u poslednje vreme i oko auta, kojem stalno nesto fali. Mislim, da bi mu pametnije bilo da cita knjige, umesto sto se smara sa tim. Kako da ga navedem da pocen da cita?
 
Htela bih da zainteresujem decka za knjizevnost, posto obozavam da citam. Ne znam sta bih mu preporucila za njegov uzrast, posto ima 44 godine. On, kao nema vremena da cita i samo cacka oko njegovo kamiona, a u poslednje vreme i oko auta, kojem stalno nesto fali. Mislim, da bi mu pametnije bilo da cita knjige, umesto sto se smara sa tim. Kako da ga navedem da pocen da cita?

A kako to za njegova interesovanja kažeš da su smor, a pokušavaš da ga navedeš na čitanje koje sama voliš. To ti je isto kao i da on na forumu posvećenom vozilima postavi pitanje kako tebe da natera da petljaš oko motora.
 
Није да се мешам у васпитање, али мислим да би било педагошки читати му пре спавања нешто лако схватљиво (по подне и увече) и прекинути на најзанимљивијем делу да би се...кхм...кхм...младић заинтересовао за наставак.
Препоручује се неко лагано штиво са ''наравоученијем'', па полако прећи на лагане песмице, певљиве и веселе.
Ниуком случају нека ''тешка'' литература.


Шта ћу, не одолех. Не љути се.:)
 
A kako to za njegova interesovanja kažeš da su smor, a pokušavaš da ga navedeš na čitanje koje sama voliš. To ti je isto kao i da on na forumu posvećenom vozilima postavi pitanje kako tebe da natera da petljaš oko motora.

Nas dvoje imamo i druga zajednicka interesovanja. Ja zelim da pokusam da ga zainteresujem, a mene to smara, jer je dosadno. Ne volim da se petljam sa nezivim stvorenjima, kao sto je motor.
 
Htela bih da zainteresujem decka za knjizevnost, posto obozavam da citam. Ne znam sta bih mu preporucila za njegov uzrast, posto ima 44 godine. On, kao nema vremena da cita i samo cacka oko njegovo kamiona, a u poslednje vreme i oko auta, kojem stalno nesto fali. Mislim, da bi mu pametnije bilo da cita knjige, umesto sto se smara sa tim. Kako da ga navedem da pocen da cita?

pa kreni prvo sa literaturom oko kamiona,pa onda nadjes knjigu dogodovstine nekog kamiondzije i ce se zainteresuje...
 
Htela bih da zainteresujem decka za knjizevnost, posto obozavam da citam. Ne znam sta bih mu preporucila za njegov uzrast, posto ima 44 godine. On, kao nema vremena da cita i samo cacka oko njegovo kamiona, a u poslednje vreme i oko auta, kojem stalno nesto fali. Mislim, da bi mu pametnije bilo da cita knjige, umesto sto se smara sa tim. Kako da ga navedem da pocen da cita?

Preporuci mu knjigu Sponzorusa ;))...ili Tracara ;P)
 
Можда да пробаш с "Аутостоперским водичем кроз галаксију" Дагласа Адамса? ;)

Или, "Тајанствено острво" Ж. Верна, мада, на први поглед обимност књиге може да уплаши. али, потом одмах, сјајно "хвата".

Или, "Робинсона", "Гуливера", "Барона Минхаузена", "Чаробњак из Оза", "Три човека у чамцу", "Јан Бибијан на Месецу", "Судбина једног Чарлија", "Хајдуци"...

Нешто с Дивљег Запада? Карл Мај...?

Има тих лепих, разгаљујућих књига... :D
 
Можда да пробаш с "Аутостоперским водичем кроз галаксију" Дагласа Адамса? ;)

Или, "Тајанствено острво" Ж. Верна, мада, на први поглед обимност књиге може да уплаши. али, потом одмах, сјајно "хвата".

Или, "Робинсона", "Гуливера", "Барона Минхаузена", "Чаробњак из Оза", "Три човека у чамцу", "Јан Бибијан на Месецу", "Судбина једног Чарлија", "Хајдуци"...

Нешто с Дивљег Запада? Карл Мај...?

Има тих лепих, разгаљујућих књига... :D

Mozda taj "Autostoperski vodic ...." Meni izgleda glupa knjiga. Svi su kao nesto odusevljani s njom. Ostale mi deluju kao za decu.
U svakom slucaju Hvala. :)
 

Back
Top