Tesla dete iz vasionskog broda

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
NOVINAR: Gospodine Tesla, jedan pesnik je govorio o svemirskom
brodu, koji se spustio u Smiljanu i čestitom seoskom svešteniku i njegovoj
ženi ostavio muško dete, koje su oni nazvali Nikola.

TESLA: Pesnici bolje tumače pojave ovoga sveta od drugih ljudi.
NOVINAR: Pre nego što će se to dogoditi, nad Likom se pojavio meteor, svetionik zvezdanom brodu.
TESLA: Taj meteor je opisao i moj otac. On ga naziva usijanim nebeskim telom.
NOVINAR: Ako je jedno dete tako rođeno, zar nisu i sva deca nebeskog
porekla?
TESLA: Vasiona je bila kolevka prvih ljudi. Iz nje su potom izlazili jedino oni što će nešto stvoriti i učiniti za ljudski rod.
NOVINAR: Koja su deca iz te kolevke?
TESLA: Vili Šekspir, Leonardo da Vinči, onaj momak Amadeus.
Naravno, ima ih još.

NOVINAR: Prvi je pesnik, drugi slikar i naučnik, treći kompozitor.
TESLA: Svi oni su samo različite manifestacije istog Duha.
NOVINAR: Jesu li i oni prispeli na Zemlju svemirskom letelicom?
TESLA: Bilo je i takvih koje su gurnuli dole. Ali ne brinite za njih. Oni su
kao mačke: dočekaju se na noge makar ih bacili sa poslednjeg sprata
“Valdorf-Astorije“.
NOVINAR: Dok smo posmatrali kako blešte munje i slušali kako tutnje
gromovi, rekli ste: “To je kao u 'Luči Mikrokozma', kada Lucifer na čelu
milionske vojske poleće u Nebo! “
TESLA: U Lucifera su svi bili zaljubljeni. Ni onaj što je leteo umnim
krilima, nije mu odoleo.
NOVINAR: Je li i on iz vasionske kolevke?
TESLA: Jeste. Čujem da se moji Srbi nešto žale. Šta im nedostaje?
Imaju Vladiku i mene, ono što je vrhunsko na Zemlji: Poeziju i Nauku.
NOVINAR: Ko su, zapravo, Srbi?
TESLA: Posredničko pleme među narodima, trgovci sunčanom
energijom na Zemlji. Roba im danas slabo ide, pa su se zabrinuli.
NOVINAR: Vratimo se vašem životu. Školovali ste se u Gracu, studirali
u Pragu, službovali u Budimpešti i Parizu. Zatim odlazite u Ameriku.
TESLA: Amerika je spiritualno tlo, zbog toga sam došao i ostao ovde.
Nakon revolucije Lenjin me je pozivao u Rusiju, ali ja sam zahvalio i odbio.
Razlog za to nije što sam slutio šta će se tamo zbivati. Rusija je letnje podne
zasićeno tamnim energijama koje bi ometale moj rad. Amerika je svetlo
prolećno jutro.
NOVINAR: Ne razumem vas, gospodine Tesla.
TESLA: Na ovoj planeti postoje krajevi koji su izvor negativnih
duhovnih energija, i oni koji to nisu. Amerika je kraj sa pozitivnim
energijama. Ponedak, noću, vidim čete Maja i Acteka kako marširaju putevima
ove zemlje, hitajući prema gradovima sa kapijama od Sunca i Meseca. Oni koji
sada tu žive udišu njihov vazduh, piju vodu koju su oni pili, jedu plodove koje
su oni jeli, i iste zvezde svetle nad njima. Iz tog ukrštaja će se roditi nova
rasa. U Americi će nastati budućnost ljudskog roda, zatim njegova privremena
propast. Iza toga će nastupiti doba koje se naziva Zlatnim. I to doba će biti
privremeno.
NOVINAR: Molim vas da to objasnite, gospodine Tesla.
TESLA: Objašnjenja prepustimo čitaocima “Biltena Besmrtnosti“,
gospodine Smit, a mi nastavimo naš razgovor.

Deo intervjua gospodina Džona Smita sa gospodinom Nikolom
Teslom U Koloradu Springsu 3. jula 899.


Preuzeto iz: Stevan Pešić
TESLA ILI PRILAGOĐAVANjE ANĐELA
 
Poslednja izmena:
Ramox
Amerika je spiritualno tlo, zbog toga sam došao i ostao ovde.
Nakon revolucije Lenjin me je pozivao u Rusiju, ali ja sam zahvalio i odbio.
Razlog za to nije što sam slutio šta će se tamo zbivati. Rusija je letnje podne
zasićeno tamnim energijama koje bi ometale moj rad. Amerika je svetlo
prolećno jutro.

Deo intervjua gospodina Džona Smita sa gospodinom Nikolom
Teslom U Koloradu Springsu 3. jula 1899.

Kad je ono bila oktobarska revolucija? :think: :)

Mada verovatno je datum pogresan.

Sto se tice Tesle, kao sto rekoh na filozofiji, njemu nas narod pripisuje duhovne vrednosti koje on nema. On je obican naucnik, pronalazac skalamerija i klepetala a sve te price o spiritulanosti su ili izmisljene ili preterane.
To sto ga mnogi uzimaju za neku vrstu gurua posledica je materijalistickog pogleda na svet vecine koja ipak cezne za metafizikom, ali je nesposobna da istu potrazi u filozofiji vec je trazi u banalnoj nauci na koju su navikli i koju jedino mogu da uklope u svoj metod misljenja.
U Teslino vreme zivela je prava duhovna velicina . Anri Bergson.... filozof . Tu potrazi spiritulanost i znanje.
 
NOVINAR: Gospodine Tesla, otkuda to da su sva čovekova stremljenja i
napori ka veličini i dobru tek započeti ili napola završeni, a ono što je zlo i
štetno bez muke biva gotovo?

TESLA: To je zato što ljudski rod nije sazreo za veliko i dobro. U
Kolorado Springsu napojio sam Zemlju Elektricitetom. Isto tako je možemo
napojiti i drugim energijama, kao što su pozitivne psihičke energije. One su u
muzici Baha ili Mocarta, ili u stihovima kod velikog pesnika. U Zemljinoj
unutrašnjosti postoje energije Vedrine, Mira i Ljubavi; njihovi izrazi su cvet
koji raste iz zemlje, hrana koju dobijamo iz nje i sve ono što je čini čovekovim
zavičajem. Ja sam proveo godine tražeći način na koji bi te energije mogle
uticati na ljude. Lepota i miris ruže mogu se uzimati kao lek, a sunčevi zraci
kao hrana. Život ima beskonačan broj vidova, a dužnost naučnika je da ih
pronalazi u svakom obliku materije. Tri stvari su bitne u tome. Sve što činim
jeste traganje za njima. Znam da ih neću naći, ali neću ni odustati od njih.

NOVINAR: Koje su to stvari?

TESLA: Jedno je pitanje hrane. Kojom zvezdanom ili zemaljskom
energijom nahraniti gladne na Zemlji? Kojim vinom napojiti sve žedne, pa da
im se srce razveseli i da shvate da su bogovi? Znam, sa pet hlebova moguće
je zasititi pet hiljada, i voda može postati vino. Znam, isto tako, a su gladni i
žedni ubili onoga koji ih je nahranio i napojio, i da bi to opet učinili da se on
pojavi...Druga stvar je: kako uništiti energije zla i patnje u kojima prolazi ceo
čovekov život? One se katkad javljaju kao epidemije iz dubine vasione; u
ovom veku te bolesti su se sa Zemlje raširile po svemiru. Onaj kojeg nazivaju
Svetlošću Azije zna je odgovor na to. Njega više nema, a zlo i patnja su od
usijanja postali jedino nebo nad nama...Treća stvar jeste: postoji li u vasioni
suvišna svetlost? Ja sam otkrio zvezdu koja, po svim astronomskim i
matematičkim zakonima, može nestati, a da se naizgled ništa ne izmeni. Ta
zvezda je u ovoj galaksiji. Njena svetlost se može zbiti do takve gustine da
stane u kuglu manju od jabuke, a težu od Sunčevog Sistema. Ona je izvor
života koji će poteći kada život na Zemlji počen venuti i gasiti se. Persijanac je
tu kuglu nosio u ruci, ali on je bio jedan na ovoj planeti. Iza njega su ostali
hramovi u kojima Vatra više ne gori. Religija i filozofija uče da čovek može
postati Hrist, Buda i Zaratustra. Ono za čime ja tragam luđe je, veće i
nemogućnije. To je: šta učiniti da u vasioni će se svaki čovek roditi kao Hrist,
Buda i Zaratustra.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Tesle, kao sto rekoh na filozofiji, njemu nas narod pripisuje duhovne vrednosti koje on nema. On je obican naucnik, pronalazac skalamerija i klepetala a sve te price o spiritulanosti su ili izmisljene ili preterane.
Uopste nije obican pronalazac a sta si ti da tvrdis sta je izmisljeno a sta prestrpano... Postoji nesto sto se zove duhovnost tehnologije, da se preko nauke objasne i razumeju neke stvari kao sto su dusa, kao i citava tvorevina oko nas, ne samo ono vidljivo nego i nevidljivo.

To sto ga mnogi uzimaju za neku vrstu gurua posledica je materijalistickog pogleda na svet vecine koja ipak cezne za metafizikom, ali je nesposobna da istu potrazi u filozofiji vec je trazi u banalnoj nauci na koju su navikli i koju jedino mogu da uklope u svoj metod misljenja.
Prvo kazes kako materija ne postoji da je to u stvari energija a onda se pozivas na materijalisticki pogled na svet. Tesla je jednostavno covek koji je zeleo da promeni ljude, da ih natera da budu bolji. Ceo zivot je posvetio tome, dok su filozofi smisljali svoje zavrzlame koje ne koriste nikom, sem filozofima i sve u svrhe da nahrane svoj ego unizen od veceg dela ostatka sveta koji su prezirali filozofe smatrajuci ih eto za osobenjake i budale sto je njih doticalo a ne bi trebalo da su iole imali duhovnosti. Oni su zato napravili svoj svet radi zastite od toga i u tome je cela prica. Postoji dosta filozofa koji su pricali mudre i istinite stvari ali ovo se odnosilo prvenstveno na one koje ti cenis (one sa perikama).

Teslino vreme zivela je prava duhovna velicina . Anri Bergson.... filozof . Tu potrazi spiritulanost i znanje.

Анри Бергсон је велики филозоф који је оставио трага у 20. веку. Био је изврстан математичар, а затим прелази на хуманистичке науке. Предао је два доктората: Есеј о непосредним датостима свести, и један на латинском о Аристотеловом схватању места. Предаје на колеџу de France , слуша га Етијен Гилсоне, Т. Е. Елиот, предаје и у Америци, члан је француске академије и то као први Јеврејин који је ушао у њу. Имао је и политичку каријеру, умире са 81 годину. Нагињао је католичанству, а да никада није прешао на њега, а 1927. добио је Нобелову награду за књижевност. Читава филозофија му је спиритуалистичка алтернатива позитивизму 20. века.

Ne mogu se tek tako ljudi navesti da postanu nesto vise od obicnog coveka ili zivotinje. Mogu filozofi da filozofiraju do sutra, nece to promeniti svet. Mogu i naucnici da naprave svakakve sprave, mogu i umetnici da prave vrhunske filmove, knjige, slike, svestenici da tumace svete spise, nista od toga nema ako se ne osloni na duhovnost cija je rec provlacena kroz milion kontekasta izbledela, isfucana i neprivlacna za ogroman broj ljudi.

Kao sto je za razvitak biljke potrebno napraviti neke uslove tako i za coveka treba stvoriti pravu klimu u kojoj ce moci da ostvari svoje potencijale u pravom smeru. Ta klima je sistem a danasnji je spreman za brisanje. Nismo mi mala zemlja niti mali narod kao sto pricaju pa ne mozemo nista. Da populacija nije ovako usko ogranicena lako bi mi sproveli svaku veliku zamisao u delo. Kao sto se covek prilagodjava okruzenju tako i drzava regionu i svetu. Kao sto se jedan covek rodi koji ne razmislja kao okolina, nosi novu veliku misao tako treba i jedna nacija da zasija iznad ostalih.

Tesla: "Ja znam da je Gravitacija naklonjena svemu što treba da leti i moja namera nije da napravim avion ili raketu, već da čoveku povratim svest o njegovim sopstvenim krilima..."

- Nauka je dala svoj doprinos, odmogla i pomogla, jer da je nije bilo danas ne bi ovo ni kucao, ne bi ni citao.
- Religija je isto tako nosila rec o zivotu posle smrti ma kakav odgovor bio, ali i sto tako svojim dogmama odmagala.
- Umetnost je tu da prica mudre stvari tako da publici bude ukusnije a moze da se upotrebi i za druge svrhe. Uglavnom tezi da probudi u ljudima osecaje bili oni dobri ili losi.
- Filozofija pokusava da dohvati neke misli, donese zakljucak i upotrebi sve to za sta?

Duhovnost je nesto sto nadilazi sve gore navedeno, ona govori istinu.
 
Poslednja izmena:
Uopste nije obican pronalazac a sta si ti da tvrdis sta je izmisljeno a sta prestrpano... Postoji nesto sto se zove duhovnost tehnologije, da se preko nauke objasne i razumeju neke stvari kao sto su dusa, kao i citava tvorevina oko nas, ne samo ono vidljivo nego i nevidljivo.

Jeste obican pronalazac a preko naucnog metoda mozes objasniti samo pojavu a drugi korelat pojave ili ono sustinsko sto je nosilac formi a sto je blisko subjektu, time se ne moze niti objasniti niti razumeti.

Prvo kazes kako materija ne postoji da je to u stvari energija a onda se pozivas na materijalisticki pogled na svet.

Materija shvacena kao objektivno postojanje tela u prostoru nezavisno od subjekta koji ga opaza, naravno da ne postoji kao takva. vec kao tkz."stvar po sebi" koja je izvan mogucnosti saznanja.
I ne pozivam se na nikakav tvoj materijalisticki pogled na svet nego konstatujem da je Tesla pribeziste onih poput tebe koji ceznu za metafizikom a nesposobni su da je potraze u filozofiji jer jedino banalni naucni metod...uzrok posledicu mogu da razumeju i uklope u svoj metod misljenja. Pri tome su od Tesle napravili ono sto on nije .. filozofa.
U oblasti izrade klepetala Tesla ima neke uspehe, dok u oblasti filozofije njegovi stavovi su smesni.

Ne mogu se tek tako ljudi navesti da postanu nesto vise od obicnog coveka ili zivotinje. Mogu filozofi da filozofiraju do sutra, nece to promeniti svet

Filozofi gledaju mnogo dalje i mnogo sustiniskije od tvog sveta koji uzgred ne postoji kao takav izvan individualne svesti. Sustina sveta izvan pojave,transcedentna volja to je ono sto treba traziti dok naucni metod ima posla samo sa pojavom.

A Tesla nije nikakvo dete iz vasionskog broda vec obican pronalazac i osobenjak . Ovaj intervju ako nije izmisljen kao da je pisao neki autor Treceg oka.
 
Jeste obican pronalazac a preko naucnog metoda mozes objasniti samo pojavu a drugi korelat pojave ili ono sustinsko sto je nosilac formi a sto je blisko subjektu, time se ne moze niti objasniti niti razumeti.

Obican pronalazac koji ti je posredno omogucio da ovde kucas poruke.

U oblasti izrade klepetala Tesla ima neke uspehe, dok u oblasti filozofije njegovi stavovi su smesni.

Klepetalo preko kojeg ucestvujes na forumu.

Filozofi gledaju mnogo dalje i mnogo sustiniskije od tvog sveta koji uzgred ne postoji kao takav izvan individualne svesti. Sustina sveta izvan pojave,transcedentna volja to je ono sto treba traziti dok naucni metod ima posla samo sa pojavom.

Treba traziti ali si rekao da je to izvan saznanja.

A Tesla nije nikakvo dete iz vasionskog broda vec obican pronalazac i osobenjak . Ovaj intervju ako nije izmisljen kao da je pisao neki autor Treceg oka.

O njemu mozes da mislis sta god hoces, postujem tvoje misljenje ali s druge strane moras bar malo da cenis sto ti je posredno omogucio da delis misljenja sa drugim ljudima na ovom forumu.
 
Obican pronalazac koji ti je posredno omogucio da ovde kucas poruke.
Klepetalo preko kojeg ucestvujes na forumu.
O njemu mozes da mislis sta god hoces, postujem tvoje misljenje ali s druge strane moras bar malo da cenis sto ti je posredno omogucio da delis misljenja sa drugim ljudima na ovom forumu.

Najveci pronalazak na kome bi trebali biti zahvalni nekom jeste knjiga. Knjiga je sve sto je coveku potrebno. A ova klepetala, zastarela oruzja koja su nam servirana kao blagodet.. Sta mislis da je internet? Zastarelo oruzje iz hladnog rata. korisno za upotrebu kada vec postoji ali i nesto bez cega se moze.
A kada smo vec kod toga kvantna fizika je u osnovi racunarske tehnologije a ne Tesiln elektormotor.
 
Najveci pronalazak na kome bi trebali biti zahvalni nekom jeste knjiga. Knjiga je sve sto je coveku potrebno. A ova klepetala, zastarela oruzja koja su nam servirana kao blagodet.. Sta mislis da je internet? Zastarelo oruzje iz hladnog rata. korisno za upotrebu kada vec postoji ali i nesto bez cega se moze.
A kada smo vec kod toga kvantna fizika je u osnovi racunarske tehnologije a ne Tesiln elektormotor.

Ta racunarska mreza omogucava ljudima da dele znanja i prosiruju postojeca, kad god pozele mogu lako da nadju knjigu koja ih interesuje i da je downloaduju (jedino sto je malo tesko citati sa monitora)... Inace, razvoj racunara je podstakla masina zvana Enigma - nemacka masina za sifrovanje poruka iz drugog svetskog rata...
Nisam uopste pricao o racunarskoj tehnologiji jer bih onda morao da stavim rec "neposredno", a posto sam napisao "posredno" mislio sam na naizmenicnu struju i trofazni elektroenergetski sistem...
 
Poslednja izmena:
Bežični prenos energije. Korišćenje naizmeničnih struja. To su dva osnova današnje informatike.
Da je ostala aktuelna Edisonova jednosmerna struja i danas bismo gulili telegrafiju i niskokvalitetnu telefoniju.

Kao sto rekoh pomagala ili bolje reci zastarela oruzja koja mogu biti korisna, ali koja nisu neophodna da bi njihove tvorce uzdizali na pijedestal velicina i spasilaca covecanstva. Ono malo koristi koje smo dobili od zastrelih oruzja nipodastavaju se stetama koje trpimo zbog njih i koje ce uskoro dovesti do kraja sveta. A mozda je najveca duhovna steta ili sirovi materijalizam i pozitivizam koji je utuvljen u glavu ljudima u detinjstvu i koga se teskom mukom mozemo osloboditi.

Pada mi na pamet Frojdovo delo "Nelagodnost u kulturi" gde je on izneo koliko su zapravo pod navodnicima "korisne" blagodeti danasnje civilizacije
 
Najveci pronalazak na kome bi trebali biti zahvalni nekom jeste knjiga. Knjiga je sve sto je coveku potrebno.
Tesla je samo stvorio uslove da knjiga bude dostupna svima, da svaka informacija bude dostupna celom svetu. To sto su ljudi njegove pronalaske upotrebili naopako nije on odgovoran. CAk je pojedine morao da krije kako ne bi dospeli u pogresne ruke.

A ova klepetala, zastarela oruzja koja su nam servirana kao blagodet.. Sta mislis da je internet? Zastarelo oruzje iz hladnog rata. korisno za upotrebu kada vec postoji ali i nesto bez cega se moze.
Tesla nije kreirao internet ali je imao tako nesto u zamisli. On bi to sproveo na mnogo bolji nacin. Da ponovim nije Tesla odgovoran sto ljudi njegove izume koriste za losa dela. Za to su odgovorni niska svest i duhovnost kod ljudi koje filozofija nije ni za proiml pomerila sa mesta.

A kada smo vec kod toga kvantna fizika je u osnovi racunarske tehnologije a ne Tesiln elektormotor.
A sta mislis preko cega se napaja tvoje klepetalo..?
Nauka je tu da napavi dobru klimu za napredak svesti ali izgleda da ljudi uvek nadju nacin da pobegnu od nje ( vise svesti).

Kao sto rekoh pomagala ili bolje reci zastarela oruzja koja mogu biti korisna, ali koja nisu neophodna da bi njihove tvorce uzdizali na pijedestal velicina i spasilaca covecanstva. Ono malo koristi koje smo dobili od zastrelih oruzja nipodastavaju se stetama koje trpimo zbog njih i koje ce uskoro dovesti do kraja sveta. A mozda je najveca duhovna steta ili sirovi materijalizam i pozitivizam koji je utuvljen u glavu ljudima u detinjstvu i koga se teskom mukom mozemo osloboditi.
Zapitaj se da li bi ista bolje bilo da Tesla nije ni postojao? Ti mozda ne bi ni dosao do nijedene filozofske knjige a okopao bi krompir kako bi se prehranio. Ne bi imao vremena da dnevno procitas 5 strana a kamoli da ides u teretanu. Kopanje bi ti bilo teretana. Takodje ne bi mogao da zivis od sume koju si dao u banku na stednju. Ne kazem da je danas sjajno, naprotiv ocajno je ali nisu za to odgovorni naucnici, bar ne svi naucnici. Danasnji samo trose sredstva i isprobavaju nesto. Sta su filozofi za to vreme radili?

Ti si protuv Njutna? Da nije nauke ne bi ni filozofija procvetala ( onaj deo koji ti cenis). Danas bi jos uvek postojale nekakve imperije a one prave filozofe bi zatvarali u zatvore i palili njihove knjige. Ali tacno je da ponekad pomislim da bi se bas u takvoj sredini bolje nasao nego danas kada prava misao nailasi na nevidljive blokade svih vrsta.

A mozda je najveca duhovna steta ili sirovi materijalizam i pozitivizam koji je utuvljen u glavu ljudima u detinjstvu i koga se teskom mukom mozemo osloboditi.
Uvek je bilo tako. Ako ne mogu bez iskustva naucice preko iskustva. Bitno je da se istorija zapisuje.
 
Poslednja izmena:
Ali mi se izuzetno dopada teorija iz Assassin's Creed II, po kojoj je N.Tesla u Hrvatskoj pronasao Apple of Eden, tj. visokotehnolosku zlatnu kuglu koja mu je podarila uvid u znanje koje je on predstavio svetu.:)

"Ja sam otkrio zvezdu koja, po svim astronomskim i
matematičkim zakonima, može nestati, a da se naizgled ništa ne izmeni. Ta
zvezda je u ovoj galaksiji. Njena svetlost se može zbiti do takve gustine da
stane u kuglu manju od jabuke, a težu od Sunčevog Sistema. Ona je izvor
života koji će poteći kada život na Zemlji počen venuti i gasiti se"
jabuka,mala lopta zuta,nalik suncu isti opis kao u igrici...uopste me ne bi cudilo da to stvarno postoji jer je igrica mnogo dobro poklopljena...
sto se tesle tice on je tad znao sta je mobilni telefon,u to sam ubedjen... sa druge planete nije ali je bio 2 puta napredniji od nas...sta ako je on bio isus ? haha :mrgreen:
 
Assassins creed 2
pa cak i the truth video koji govori da je pre nas bila neka civilizacija pod cijom smo vlascu bili ali su adam i eva uspeli da uzmu tu jabuku,jabuka je ono sto on ustvari govori gore...a rekao je i da smo sa druge planete sto se moze povezati sa drugom civilizacijom koja nas je donela
misterija

Assassin's Creed II is a third person action-adventure video game developed by Ubisoft Montreal and published by Ubisoft for Microsoft Windows, PlayStation 3 and Xbox 360. It is the second video game installment of the Assassin's Creed series and is a direct sequel to the 2007 video game Assassin's Creed. The game was released on video game consoles in November 2009, and released for Windows in March 2010.[8][12]

The game is set in 2012, with player-controlled protagonist Desmond Miles escaping from Abstergo Industries with an employee, Lucy Stillman, after being forced to relive the genetic memories of ancestral assassin Altaïr ibn La-Ahad through a machine known as the "Animus." After escaping from Abstergo, Desmond enters a device which is more advanced than the original Animus, the Animus 2.0, and relives the genetic memories of ancestral nobleman Ezio Auditore da Firenze, who lived during the Renaissance period of the late fifteenth century in Italy. The player controls Ezio, who becomes an Assassin after his father and brothers are murdered by a traitor to the Auditore family. While controlling Ezio, the player can explore game renditions of Italian cities, regions and landmarks in open world gameplay.
 

Back
Top