Add/Remove se izpraznio??!!

ert

Početnik
Poruka
11
:?: Na D particiji imam Win 98 SE, a na C particiji Win 2000.
Juce mi se na particiji D ispraznio odeljak Add/Remove u Control Panelu sam od sebe, tj bio je prazan kao da nije nista instalirano.Kada sam instalirao jedan program, stavka tog programa se pojavila u odeljku Add/Remove, ali i dalje nema stavki drugih, ranije instaliranih programa.Da li neko zna sta je u pitanju i da li ovo moze da se povrati?
Inace, sve drugo radi OK.
 
Verovatno je 'sredjena' registar baza ...

Kod 98 regisatar baza se nalazi u fajlovima system.dat i user.dat, a podaci o instalcijama nekih starijih programa i nekih sistemskih podešavanjima se nalaze još i u win.ini i system.ini (svi navedeni fajlovi bi trebalo da se nalaze u windows folderu - kod tebe verovatno - u D:\windows ). Eventualni oporavak bi mogao da pokušaš tako što ćeš u folderu sysbackup (negde u windows folderu tj u winows\system ili u windows\system32\ ) pronaći .cab fajl gde je poslednji backup gore navedenih fajlova i vratiti ih preko originalnih u windows folderu (uz napomenu da ne možeš odraditi dok je 98 aktivan, znači to moraš odraditi ili iz 2000 ili podizanjem sistema sa flopija pa iz dos-a)

A jesi li nešto intalirao/deinstalirao pre nego što je to nestalo?
 
Ja bas ne mogu da shvatim ovog ert-a. U jednom postu trazi pomoc oko popravke win98 na D particiji, a u drugom kaze kako hoce sve to da obrise i pita da li da formatira sve ili samo boot particiju.
Decko dogovori se sam sa sobom sta hoces, nemaju ovde ljudi vremena da ispunjavaju muzicke zelje.
 

Back
Top