Nepismeni dopisnici časopisa Vrele Gume :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario80

Legenda
Poruka
59.728
Nepismeni Perica piše li piše, pominje i mošnice u opisivanju današnje autoindustrije... gomila gramatičkih grešaka... Prosto čovek da uživa čitajući... Jel moguće da nema obrazovanih dopisnika? :hahaha:

Ekskluzivno iz Pariza, Perica Rajković:

http://www.vrelegume.rs/test/hyundai-i20/


i20_330.jpg




 
Poslednja izmena:
Једна грешка, можда чак и штампарска, и мало новинарске слободе је велики прблем? :dontunderstand:

Ima još barem 5 ali nisam sve naveo... Pa ne radi za eksere da ovako sklepava text???
Oštetio me za vreme koje sam izgubio čitajući članak čoveka koji tvrdi kako na autu ne valja trap pa proklizava prilikom ubrzanja po kiši sa plastičnim kumho gumama... Dodje mi 10 minuta izgubljenog vremena :mrgreen:

U pitanju je digitalno izdanje koje je na linku gore, nema stamparske greske :)
 
Dobar dan od nepismenog dopisnika iz Francuske!
"Dokoni Pop i jagnjice krsti..." Sasvim slucajno sam naleteo na ovu visoko intelektualnu diskusiju, pa ko' velim da odgovor jezickim cistuncima, koji i kada me kritikuju na ovu temu, prave iste greske! Kao prvo naziv guma Kumho se pise velikim slovom, zar ne? Kao drugo, da neko slucajno ne pomisli da mi je otkrio "toplu vodu", tako sto ce me poduciti da se ne znam pise odvojeno, evidentno se radi o stamparskoj gresci, jer je clanak prvo bio objavljen u Vrelim Gumama, a zatim kao takav prenet na internet.
Trece, mosnice nisam spomenuo, na njih se samo aludira...
Cetvrto, ja sam pre svega, tehnicar, otac dvoje maloletne dece, suprug, dopisnik..., ali ne i novinar. Ukoliko se neka greska i podkrade, to je zbog brzine i nedostatka vremena, a u samoj redakciji VG ne postoji lekstor.
Sto se tice izgubljenih deset minuta vremena za citanje, pa ko te Yagi terao da citas?
S postovanjem
 
@Mario, zaboravio sam samo jedan "detalj", u vezi silne "kinte" koju zaradujem!??
Bas bi voleo da znam odakle Ti podataci? U svakom slucaju za eksere ne radim, ali ne ni za novce! Volonter "druze" vec 12-13 godina. Ti bi se "oladio" vec nakon par testiranja, a ja iz svog dzepa ulazem za foto opremu, sam ugovaram vozila na testiranje, trcim-jurim posle normalnog posla da ih uzmem, kuckam tekstove u vreme pauze ili mrtav umoran posle posla. Pa sta i ukoliko se podkrade greska? Da li je to vaznije od sadrzaja?
 
Dobar dan od nepismenog dopisnika iz Francuske!
"Dokoni Pop i jagnjice krsti..." Sasvim slucajno sam naleteo na ovu visoko intelektualnu diskusiju, pa ko' velim da odgovor jezickim cistuncima, koji i kada me kritikuju na ovu temu, prave iste greske! Kao prvo naziv guma Kumho se pise velikim slovom, zar ne? Kao drugo, da neko slucajno ne pomisli da mi je otkrio "toplu vodu", tako sto ce me poduciti da se ne znam pise odvojeno, evidentno se radi o stamparskoj gresci, jer je clanak prvo bio objavljen u Vrelim Gumama, a zatim kao takav prenet na internet.
Trece, mosnice nisam spomenuo, na njih se samo aludira...
Cetvrto, ja sam pre svega, tehnicar, otac dvoje maloletne dece, suprug, dopisnik..., ali ne i novinar. Ukoliko se neka greska i podkrade, to je zbog brzine i nedostatka vremena, a u samoj redakciji VG ne postoji lekstor.
Sto se tice izgubljenih deset minuta vremena za citanje, pa ko te Yagi terao da citas?
S postovanjem

Lektor :ok:
 
Dobar dan od nepismenog dopisnika iz Francuske!
"Dokoni Pop i jagnjice krsti..." Sasvim slucajno sam naleteo na ovu visoko intelektualnu diskusiju, pa ko' velim da odgovor jezickim cistuncima, koji i kada me kritikuju na ovu temu, prave iste greske! Kao prvo naziv guma Kumho se pise velikim slovom, zar ne? Kao drugo, da neko slucajno ne pomisli da mi je otkrio "toplu vodu", tako sto ce me poduciti da se ne znam pise odvojeno, evidentno se radi o stamparskoj gresci, jer je clanak prvo bio objavljen u Vrelim Gumama, a zatim kao takav prenet na internet.
Trece, mosnice nisam spomenuo, na njih se samo aludira...
Cetvrto, ja sam pre svega, tehnicar, otac dvoje maloletne dece, suprug, dopisnik..., ali ne i novinar. Ukoliko se neka greska i podkrade, to je zbog brzine i nedostatka vremena, a u samoj redakciji VG ne postoji lekstor.
Sto se tice izgubljenih deset minuta vremena za citanje, pa ko te Yagi terao da citas?
S postovanjem
Tako je to na internetu,uvek ima kritika i to je nemoguce izbecu,nekim ljudima je nemoguce ugoditi.Greske se potkradaju,vazno je da je sam tekst napisan kako treba u vezi onoga o cemu se pishe,u ovom slucaju o ovom automobilu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top