Na šta češće i radije trošite svoj novac?

Poruka
22.606
Ne znam da li je ova tema već bila ali postaviću je bez obzira.

Htela sam da vas pitam na šta češće i radije trošite svoj novac na krpice,parfeme,cipele itd... tj.da li više ulažete u sebe ili u prostor u kom živite? Znači čemu od ta dva dajete prednost?




Ja više volim da ulažem u prostor i kupujem stvari za njegovo uređenje,nego da nakupujem garderobu koja će mi dosaditi posle drugog oblačenja.
 
Na obrazovanje, bilo kakvo i bilo cije. Deca, ja, skole, fakultet, casovi, kursevi, knjige, radionice, obuke.
Gledajuci kako se preko noci ostaje bez svega sto se celi zivot stvaralo shvatila sam da je znanje jedino ono sto ostaje netaknuto i u najvecem vrtlogu i sto ostaje tvoje bez obzira na broj lopova oko tebe. Znanje moze trenutno da bude potcenjeno ali na kraju mu odaju pocast bas oni koji su ga najvise potcenjivali.
Posle toga, deo novca ostavim da isplatim sebe (tako nazivan malu sumu koju stedim mesecno od plate) i onda naravno za neke tekuce troskove.
Ovako rasporejujem prihod jer je sporedan, da je moja plata glavni prihod u kuci najvise bih trosila na zdravu hranu, sredstva za higijenu i mesecne troskove rezija i telefona, interneta, tv-a.
 
Ne znam da li je ova tema već bila ali postaviću je bez obzira.

Htela sam da vas pitam na šta češće i radije trošite svoj novac na krpice,parfeme,cipele itd... tj.da li više ulažete u sebe ili u prostor u kom živite? Znači čemu od ta dva dajete prednost?




Ja više volim da ulažem u prostor i kupujem stvari za njegovo uređenje,nego da nakupujem garderobu koja će mi dosaditi posle drugog oblačenja.

I u jedno, i u drugo, zavisno od trenutnih potreba. Podjednako uzivam u kupovini i jednih, i drugih stvari. Sigurno je da necu kupiti peti par cizama, ako nemam na cemu da sedim u kuci, ali isto tako necu menjati namestaj svake dve godine, vec cu pre otici u soping od 500 evra, ili na putovanje.
 
Ah, gde me nađe:dash:

Najviše para dajem na kozmeriku, zatim na slatkiše, odeću i obuću. Možda na poslednje dve stavke ode najviše novca, ali to kupujem reko, ali kozmetiku i slatkiše kupujem baš često:rumenko:

Što se kuće tiče, prošle godine sam dosta uložila i to je bio prvi i poslednji put da sam nešto tako kupovala:rumenko:
 
Ne znam da li je ova tema već bila ali postaviću je bez obzira.

Htela sam da vas pitam na šta češće i radije trošite svoj novac na krpice,parfeme,cipele itd... tj.da li više ulažete u sebe ili u prostor u kom živite? Znači čemu od ta dva dajete prednost?




Ja više volim da ulažem u prostor i kupujem stvari za njegovo uređenje,nego da nakupujem garderobu koja će mi dosaditi posle drugog oblačenja.
Na ždranje.
Pa na piće ('el ti vidiš pošto je makijato u današnje vreme)
Pa na žene (u svakom smislu)
Ebe mi se za fioke i garnišle.
 
naradije trosim pare na putovanja. volim i da kupim lepu stvar za stan (tipa slike i knjige) a isto tako da ulazem u obrazovanje. za odecu najteze dajem pare jer me smara da kupujem,jer inace ne cenim odecu kao nesto sto treba cuvati,volim da sedim po podu,rastezem i najradije nosim kad je pocepano. a da bi bilo pocepano ne moram da kupujem novo :)
 

Back
Top