Koliko mame uticu na psihu svojih sinova?!

Sta mislite da li mame u Srbiji previse zastitnicki gledaju na svoje sinove i prave ih nesposobnim (npr. Razmazenim) da odrze veze sa buducim devojkama/zenama?

opet ova, satro feministkinje dobile pojacanje :lol:

svaki roditlj utice na svoju decu, svaki roditelj ima uticaj u psihickom razvoju deteta
ne boj se i tvoja mama je imala uticaj na tvoj psihicki razvoj :mrgreen:

kao sto su neke mame uprostile sinove takodje su neke upropastile i cerke
 
Sta mislite da li mame u Srbiji previse zastitnicki gledaju na svoje sinove i prave ih nesposobnim (npr. Razmazenim) da odrze veze sa buducim devojkama/zenama?

Svako štiti svoje dete i sve što radi veruje da je u najboljoj nameri. Trik je ne preterati već mu dati zdravu osnovu i primer sopstvenog ponašanja sa suprugom i ocem deteta, šta je ljubav, nežnost, pažnji i lepa prorodica, da dete stekne normalne preduslove za svoj psiho-fizički-socijalni razvoj. Tada će dete, posle odrastao čovek nepogrešivo znati da odabere dobru devojku koja će mu biti dobra žena, u suprotnom će to biti sve, samo ne normalne veze, jer će u svakoj trežiti majku, i kako nijedna nije kao majka, ima da bude rusvaj...:roll:
Mnogo je važno pravilno dete usmeriti i ne preterati ni u čemu, da ne bi bilo kao da je taj neko pisa knjigu : "Kako upropastiti sopstveno dete". :neutral:
 
opet ova, satro feministkinje dobile pojacanje :lol:

svaki roditlj utice na svoju decu, svaki roditelj ima uticaj u psihickom razvoju deteta
ne boj se i tvoja mama je imala uticaj na tvoj psihicki razvoj :mrgreen:

kao sto su neke mame uprostile sinove takodje su neke upropastile i cerke

auu ima li neki post gde me neko ne svrstava u feminiskinje?! logicno je da svaki roditelj utice na svoje dete (to nisam ni spominjala jer se podrazumeva!)....ali generalno misljenje je da mame u Srbiji umeju da razmaze svoje sinove (ko zna mozda cemo i mi takve biti!)...pa me je samo zanimalo sta drugi misle u vezi toga i zasto je bas Srbija poznata po tome.....

A nemam nista protiv muskaraca, cak sta vise.....
 
auu ima li neki post gde me neko ne svrstava u feminiskinje?! logicno je da svaki roditelj utice na svoje dete (to nisam ni spominjala jer se podrazumeva!)....ali generalno misljenje je da mame u Srbiji umeju da razmaze svoje sinove (ko zna mozda cemo i mi takve biti!)...pa me je samo zanimalo sta drugi misle u vezi toga i zasto je bas Srbija poznata po tome.....

A nemam nista protiv muskaraca, cak sta vise.....
:zcepanje:
a nije ti palo na pamet da su ti neki postovi odgovori na tvoje
:zcepanje:

pa kad proputujes ceo svet i budes upoznata sa situacijama u svim zemljama onda ces moci da tvrdis da bas u srbiji mame ramaze svoje sinove i nigde drugde
ja nemam odgovor na tvoje pitanje, nisam bila u svim zemljama i nisma upoznala sve mame koje imaju sinove, ti ako jesi svaka cast :lol:

a ti sledeci put pazi koga biras, sama si odabrala mamino mezimce pa ti sad srbija kriva :roll:
 
auu ima li neki post gde me neko ne svrstava u feminiskinje?! logicno je da svaki roditelj utice na svoje dete (to nisam ni spominjala jer se podrazumeva!)....ali generalno misljenje je da mame u Srbiji umeju da razmaze svoje sinove (ko zna mozda cemo i mi takve biti!)...pa me je samo zanimalo sta drugi misle u vezi toga i zasto je bas Srbija poznata po tome.....

A nemam nista protiv muskaraca, cak sta vise.....

Ako ikad budem imala sina, taj se neće držati moje suknje jer on ipak treba jednog dana i da odraste i postane muškarac a ne mamina maza.:manikir:
 
:zcepanje:
a nije ti palo na pamet da su ti neki postovi odgovori na tvoje
:zcepanje:

pa kad proputujes ceo svet i budes upoznata sa situacijama u svim zemljama onda ces moci da tvrdis da bas u srbiji mame ramaze svoje sinove i nigde drugde
ja nemam odgovor na tvoje pitanje, nisam bila u svim zemljama i nisma upoznala sve mame koje imaju sinove, ti ako jesi svaka cast :lol:

a ti sledeci put pazi koga biras, sama si odabrala mamino mezimce pa ti sad srbija kriva :roll:

:dash:

mozda ti imas problema sa zenama....
u svakom slucaju, pogresno si protumacila moje postove...

a za tvoju informaciju, dosta sam putovala...i ljudi su manje vezani za svoje porodice, ranije se osposobljavaju za zivot i nezavisnost....
daj sta se pravis, kao nikad nisi cula da u srbiji neke mame umeju da razmaze sinove?!

kako god bilo - podizem belu zastavu..... :brus:

nadam se da sad mozemo da se vratimo razmisljanjima na temu....koja nisu vezana za moj zivot. hvala na brizi!
 
Крећу матуранти на екскурзију.
Ја пакујем свом сину кондоме, а мајка његовог друга за то време говори свом сину:,,Немојте случајно да радите нешто са девојкама!'' :eek:

Забога, кад ће?
(Иначе, многе моје пријатељице имају тај став, ниједна девојка није добра за њихове синове, не морају још да имају девојке, шта им фали код куће, шта има да излазе са девојкама, за то ,,увек има времена''.. Кад је ,,то време''?)

Можда баш нисам у току са темом, али мени се чини да је већина мама која има синове одувек и била таква према синовима...
 
Крећу матуранти на екскурзију.
Ја пакујем свом сину кондоме, а мајка његовог друга за то време говори свом сину:,,Немојте случајно да радите нешто са девојкама!'' :eek:

Забога, кад ће?
(Иначе, многе моје пријатељице имају тај став, ниједна девојка није добра за њихове синове, не морају још да имају девојке, шта им фали код куће, шта има да излазе са девојкама, за то ,,увек има времена''.. Кад је ,,то време''?)

Можда баш нисам у току са темом, али мени се чини да је већина мама која има синове одувек и била таква према синовима...

:hvala:

Mnogo sam slicnih prica cula, baz zato ne razumem zasto se to desava izmedju majke i sina...

Sa takvim razmisljanjem ni jedna nece biti dobra ni kada budu imali 30....to je osnovni problem..
Naravno sve u svoje vreme, ali kada dodje do toga - zasto ne bi uzivali i provodili vreme sa devojkama?! Pa o cemu bi trebali da razmisljaju kada krene da ih teska pubertet? o mami??
 
Jeste, ima zena koje su previse zastitnicki nastrojene prema sinovima.
Mom bivsem momku je mama kad je imao 19 god nasla kondome (preturala po fioci) i izgrdila ga, sram ga bilo! :tiganj:
A drugo, u familiji slucaj, kad god zena zamoli muza da uradi nesto, njegova majka skoci da uradi ona umesto njega. I navikla je sinove da im pegla etiketice unutar majice :roll:
 
Крећу матуранти на екскурзију.
Ја пакујем свом сину кондоме, а мајка његовог друга за то време говори свом сину:,,Немојте случајно да радите нешто са девојкама!'' :eek:

Забога, кад ће?
(Иначе, многе моје пријатељице имају тај став, ниједна девојка није добра за њихове синове, не морају још да имају девојке, шта им фали код куће, шта има да излазе са девојкама, за то ,,увек има времена''.. Кад је ,,то време''?)

Можда баш нисам у току са темом, али мени се чини да је већина мама која има синове одувек и била таква према синовима...

jos nesto - kapiram da bi mogle da budu uplasene ako bi sinovi napravili glupost pa imali sex bez zastite i uvalili devojku u trudnocu....Ali o to bi trebalo da se razgovara na drugaciji nacin. Zabranama se nista ne postize....
 
Jeste, ima zena koje su previse zastitnicki nastrojene prema sinovima.
Mom bivsem momku je mama kad je imao 19 god nasla kondome (preturala po fioci) i izgrdila ga, sram ga bilo! :tiganj:
A drugo, u familiji slucaj, kad god zena zamoli muza da uradi nesto, njegova majka skoci da uradi ona umesto njega. I navikla je sinove da im pegla etiketice unutar majice :roll:

hahahahaa :zcepanje:

Da, da ima i toga....
ili ono - nijedna ne kuva dovoljno dobro kao njegova mama! :D :D

Da li smatrate da u takvim slucajevima, muskarci traze devojke koje ih asociraju na majke?
 
Крећу матуранти на екскурзију.
Ја пакујем свом сину кондоме, а мајка његовог друга за то време говори свом сину:,,Немојте случајно да радите нешто са девојкама!'' :eek:

Забога, кад ће?
(Иначе, многе моје пријатељице имају тај став, ниједна девојка није добра за њихове синове, не морају још да имају девојке, шта им фали код куће, шта има да излазе са девојкама, за то ,,увек има времена''.. Кад је ,,то време''?)

Можда баш нисам у току са темом, али мени се чини да је већина мама која има синове одувек и била таква према синовима...

Da sam imala majku poput ovih, ja bi pobegla u Zambiju.:manikir:
 
Jeste, ima zena koje su previse zastitnicki nastrojene prema sinovima.
Mom bivsem momku je mama kad je imao 19 god nasla kondome (preturala po fioci) i izgrdila ga, sram ga bilo! :tiganj:
A drugo, u familiji slucaj, kad god zena zamoli muza da uradi nesto, njegova majka skoci da uradi ona umesto njega. I navikla je sinove da im pegla etiketice unutar majice :roll:

I kakve sad oni žene da nađu ili da li će ta njihova žena u opšte moći da se nosi s majkom koja u svakoj čorbi mora da bude mirođija?!
 
auu ima li neki post gde me neko ne svrstava u feminiskinje?! logicno je da svaki roditelj utice na svoje dete (to nisam ni spominjala jer se podrazumeva!)....ali generalno misljenje je da mame u Srbiji umeju da razmaze svoje sinove (ko zna mozda cemo i mi takve biti!)...pa me je samo zanimalo sta drugi misle u vezi toga i zasto je bas Srbija poznata po tome.....

A nemam nista protiv muskaraca, cak sta vise.....

Odakle ti to, leba ti?
Sigurno je da mnoge majke u Srbiji razmaze svoje sinčiće, ali u poredjenju sa drugim zemljama slobodno mogu reći da se Srbija i tu kotira isto kao i u svemu ostalom - pri dnu lestvice, ispred Albanije, Makedonije i (možda) BiH.
Ebga, pravljenje debila od sinova od strane majki je svetski trend, a Srbi uspešno prate svetske trendove samo u kriminalu.
 
hmmm... široka tema

roditelji, i svi oni na koje je dete direktno upućeno, utiču na njegovo ponašanje
da li je to posesivna, nezainteresovana majka, ili grub i agresivan otac, možda previše popustljiva baka ili neko peti, nije važno ... dete ispituje granice odraslih, tj. dokle može da ide i šta mu se sve dopušta

logično je da će dete, ako majka skače na svaki njegov zahtev, to oblino da koristi...
a neke majke imaju potrebu da dete vežu za sebe, da sve rade umesto njega - jednom rečju, prave debila u najavi, koji sa 30 godina neće biti sposoban bilo šta sam da uradi (a i zašto bi kad je mama tu)
ona kuva, ona pegla, ona mu i dalje tepa, a on prikačen za njenu suknju ko krpelj
e, onda se pojavi neka devojka, mama skapira da je ova na dobrom putu da joj preotme presto, i nastaje haos... sin naviknut na maminu kuhinju, na mamino peglanje, mamino ovo mamino ono, jer mama zna to najbolje da radi :lol:, mama koja se i dalje grčevito trudi da ga ne pusti, žena koja dobija nervne slomove itd...
e jedne strane, napravila je nesposobnjakovića, s druge ga ne pušta da se odlepi od nje (a i pitanje je koliko on to želi)

uglavnom, pogrešan je način
dete treba u nekom trenutku pustiti, i mislim da je taj trenutak najteži ako se čovek s tim ne pomiri
svi mi kažemo - ja nikad svom detetu neću da radim ovo ili ono, a onda zateknemo same sebe kako radimo i izgovaramo iste one stvari koje su nama govorili naši roditelji, i za koje smo mi onomad rekli da ni pod tačkom razno nećemo govoriti našoj deci :lol:

sve je to vrzino kolo, samo treba imati malo zdrave pameti, i par puta se lupiti po prstima i ustima :D
 
hmmm... široka tema

roditelji, i svi oni na koje je dete direktno upućeno, utiču na njegovo ponašanje
da li je to posesivna, nezainteresovana majka, ili grub i agresivan otac, možda previše popustljiva baka ili neko peti, nije važno ... dete ispituje granice odraslih, tj. dokle može da ide i šta mu se sve dopušta

logično je da će dete, ako majka skače na svaki njegov zahtev, to oblino da koristi...
a neke majke imaju potrebu da dete vežu za sebe, da sve rade umesto njega - jednom rečju, prave debila u najavi, koji sa 30 godina neće biti sposoban bilo šta sam da uradi (a i zašto bi kad je mama tu)
ona kuva, ona pegla, ona mu i dalje tepa, a on prikačen za njenu suknju ko krpelj
e, onda se pojavi neka devojka, mama skapira da je ova na dobrom putu da joj preotme presto, i nastaje haos... sin naviknut na maminu kuhinju, na mamino peglanje, mamino ovo mamino ono, jer mama zna to najbolje da radi :lol:, mama koja se i dalje grčevito trudi da ga ne pusti, žena koja dobija nervne slomove itd...
e jedne strane, napravila je nesposobnjakovića, s druge ga ne pušta da se odlepi od nje (a i pitanje je koliko on to želi)

uglavnom, pogrešan je način
dete treba u nekom trenutku pustiti, i mislim da je taj trenutak najteži ako se čovek s tim ne pomiri
svi mi kažemo - ja nikad svom detetu neću da radim ovo ili ono, a onda zateknemo same sebe kako radimo i izgovaramo iste one stvari koje su nama govorili naši roditelji, i za koje smo mi onomad rekli da ni pod tačkom razno nećemo govoriti našoj deci :lol:

sve je to vrzino kolo, samo treba imati malo zdrave pameti, i par puta se lupiti po prstima i ustima :D

Konacno jedno zdravo razmisljanje.....Postoje ovakve stvari....naravno ima ih svuda u svetu ne samo kod nas ali u velikoj meri se mogu cuti spomenute price u Srbiji, mozda cak i vise nego na drugim mestima...zbog toga me je interesovali zasto bas Srbija?
Nista gore nego kada majke to urade (ili porodice generalno)...a opet tesko je detetu da se odupre tome. Komfor svakome prija, sve dok ne stasa i ne shvati (ako uopste shvati) da mu to vise smeta da samostalno zivi nego sto pomaze.
Nije lako ni deci ni roditeljima :)
 

Back
Top