Omiljena dečja knjiga

Ima toga dosta ali posto vise nisam dete ne mogu ni izabrati.Jedino mogu na osnovu toga sto sam neke decije ponovo procitao kao odrastao,da vidim kako mi izgleda.
Ali pamtim da sam kao dete mnogo voleo i vise puta procitao Kroz pustinju i prasumu(Sjenkjevic).
A voleo sam dosta i Lesi se vraca kuci,Tom Sojer,Nikoletina Bursac,Druzina Sinji galeb.
 
Saper 5. autor Majo Topalovac(mozda sam zeznula neko slovo prezimena)
U svakom slucaju, preporucujem svim roditeljima , recimo, osmogodisnjaka-desetogodisnjaka-pa i dvanaestogodisnjaka da ga/je nateraju da procita knjizicu, tj. samo da pocne da cita a nastavice sam :) i da se polako upozna sa SFom. Da bi, kad ga SF bude stvarno fascinirao, bolje razumeo i jos vise ga zavoleo.
 
Ostrvo avanture,Pet prijatelja,Hajduci,Orlovi rano lete,20 hiljada milja pod morem,Kroz pustinju i prasumu :)

Bože imala sam opsesiju u vezi sa 5 prijatelja:D
Mislim da sam sve iščitala po 10 puta :D

Orlovi rano lete takođe.
Žil Vern je nezaobilazan samo sam ja najviše volela Put u središte zemlje te Put oko sveta za 80 dana:)

I onako, patetično ženski, Orkanske visove.
Ah.

I od Gradimira Stojakovića, ako se dobro sećam imena...serija knjiga o Hajduku:)
 
Put u srediste zemlje me, cudno, znam, ali po naslovu makar seca na Nusicevu Autobiografiju i glavatog njega :) koji je na casovima geografije uvek bio Zemlja i celu spiku ucitelja koji objasnjava o prasumama Amazonije na kosi malog Nusica, divljacima koji tamo zive i dve reke Tigar i Eufrat kao dva sliva iz njegovog nosa :(
Nusice je isto sto se mene tice prva liga za decu
 
Bez ikakve dileme kompletan tom od 4 knjige ``CUDESNI SVETOVI VOLTA DIZNIJA``.
Evo stavicu i sliku, pa da se podsjetite...
 

Prilozi

  • cudesni svetovi volta diznija (komplet).jpg
    cudesni svetovi volta diznija (komplet).jpg
    45,9 KB · Pregleda: 6

Back
Top