Razmatra napuštanje Facebooka

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Šezdeset posto korisnika razmatra napuštanje Facebooka

23.05.2010
Priredio: Rinko Golubović
Prema informacijama do kojih je došla organizacija Sophos, oko 60 posto korisnika Facebooka ozbiljno razmatra napuštanje ove društvene mreže i brisanje svog profila.
Zabrinuti zbog narušavanja privatnosti, većina od 1.588 ispitanika u anketi koju je provela organizacija za kompjutersku sigurnost priznali su da bi mogli prestati koristiti FB.
Njih 16 posto već je to učinilo jer su osjetili da nema dovoljno kontrole nad njihovim podacima, dok je četvrtina anketiranih izjavila kako ne namjeravaju to učiniti.
Facebook danas ima skoro 500 miliona korisnika širom svijeta, a na udaru je kritika zbog kompleksnog pitanja privatnosti i propusta koji su im se u toj oblasti desili.
Iako su zvaničnici ove mreže obećali u narednim danima riješiti sigurnosne propuste, to vjerovatno neće biti dovoljno da zaustavi masovnu kampanju kojom se svi korisnici pozivaju da 31. maja obrišu svoje profile.
Dosad se na web stranicu QuitFacebookDay prijavilo preko 13.000 osoba.
http://www.slobodnaevropa.org/content/facebook_profili_/2049844.html
::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Не брину много због тога јер нема алтернативног решења.
 
Šezdeset posto korisnika razmatra napuštanje Facebooka

23.05.2010
Priredio: Rinko Golubović
Prema informacijama do kojih je došla organizacija Sophos, oko 60 posto korisnika Facebooka ozbiljno razmatra napuštanje ove društvene mreže i brisanje svog profila.
Zabrinuti zbog narušavanja privatnosti, većina od 1.588 ispitanika u anketi koju je provela organizacija za kompjutersku sigurnost priznali su da bi mogli prestati koristiti FB.
Njih 16 posto već je to učinilo jer su osjetili da nema dovoljno kontrole nad njihovim podacima, dok je četvrtina anketiranih izjavila kako ne namjeravaju to učiniti.
Facebook danas ima skoro 500 miliona korisnika širom svijeta, a na udaru je kritika zbog kompleksnog pitanja privatnosti i propusta koji su im se u toj oblasti desili.
Iako su zvaničnici ove mreže obećali u narednim danima riješiti sigurnosne propuste, to vjerovatno neće biti dovoljno da zaustavi masovnu kampanju kojom se svi korisnici pozivaju da 31. maja obrišu svoje profile.
Dosad se na web stranicu QuitFacebookDay prijavilo preko 13.000 osoba.
http://www.slobodnaevropa.org/content/facebook_profili_/2049844.html
::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Не брину много због тога јер нема алтернативног решења.
Ја не разумем ту врсту егзибиционизма.
Отвориш профил на Фејсбуку, окачиш гомилу својим фотографија, своје личне податке....у чему је драж?:eek::think:
 
To je u redu,ali kakve veze ima sa politikom?

Itekakve. Politika nije samo državni aparat.


Imam profil već nekoliko godina i ne razmatram ukidanje. Ne igram nikakve igrice na njemu, niti provodim sate na aplikacijama. Fejs mi je izuzetno koristan jer na lagan i efikasan način mogu ostvariti kontakt sa otprilike svim ljudima koji su mi bitni.

Što se privatnosti tiče nemam briga, jer ne stavljam na Fejs ono što ne bi hteo da se sazna.
 
Itekakve. Politika nije samo državni aparat.


Imam profil već nekoliko godina i ne razmatram ukidanje. Ne igram nikakve igrice na njemu, niti provodim sate na aplikacijama. Fejs mi je izuzetno koristan jer na lagan i efikasan način mogu ostvariti kontakt sa otprilike svim ljudima koji su mi bitni.

Što se privatnosti tiče nemam briga, jer ne stavljam na Fejs ono što ne bi hteo da se sazna.

Pa ajde objasni kakve veze ima sa politkom?
 
Itekakve. Politika nije samo državni aparat.


Imam profil već nekoliko godina i ne razmatram ukidanje. Ne igram nikakve igrice na njemu, niti provodim sate na aplikacijama. Fejs mi je izuzetno koristan jer na lagan i efikasan način mogu ostvariti kontakt sa otprilike svim ljudima koji su mi bitni.

Što se privatnosti tiče nemam briga, jer ne stavljam na Fejs ono što ne bi hteo da se sazna.
То можеш и преко Скајпа, не треба ти Фесбук за то.
Ја са свима из иностранства причам помоћу Скајпа.А са људима из Србије опет или помоћу Скајпа или телефоном...мудрости ли.

Него није то у питању, волите да гвирите у туђе профиле.:lol:
 
Ја не разумем ту врсту егзибиционизма.
Отвориш профил на Фејсбуку, окачиш гомилу својим фотографија, своје личне податке....у чему је драж?:eek::think:

Pa da se pokažeš :)
da stavljaju slike svakakve pa se jos pitaju za privatnost:hahaha::hahaha:,a za prijatelje stavljaju i ko znaju i koga ne..:hahaha::rotf:

Vala baš, u pravu si :lol:
То можеш и преко Скајпа, не треба ти Фесбук за то.
Ја са свима из иностранства причам помоћу Скајпа.А са људима из Србије опет или помоћу Скајпа или телефоном...мудрости ли.

Него није то у питању, волите да гвирите у туђе профиле.:lol:

:zper: To, to..a preko skajpa ne mogu da kače svoje golišave sličice na stolici,preko stolice, uz vrata,pored vrata, uz ogledalo...:lol:
 
Sami korisnici su krivi. Niko ih ne tera da se "ogole" i daju svoje podatke, počev od imena, brojeva telefona, e-mail adrese do slika koje postavljaju. Ponekad zvirnem u profil svoje ćerke (nije lepo, ali šta da se radi, mnogo toga nije lepo pa ljudi rade :D) i uvek me iznova šokira kad vidim slike njene drugarice od 16 godina koje prosto pozivaju na blud. Strašno. Što je najgore, znam to dete i to su zaista njene slike, a naravno da je tu i broj telefona. Onda se čudimo kad se nekome nešto loše desi.
 
Pa ajde objasni kakve veze ima sa politkom?
Ptivatna i javna sfera su politički koncepti. Takođe, činjenica da toliki procenat ljudi želi da ukine profil, a to ne radi, je zanimljiv društveni podatak vredan komentarisanja i proučavanja, što kroz sociologiju, što kroz političke nauke.
То можеш и преко Скајпа, не треба ти Фесбук за то.
Ја са свима из иностранства причам помоћу Скајпа.А са људима из Србије опет или помоћу Скајпа или телефоном...мудрости ли.

Него није то у питању, волите да гвирите у туђе профиле.:lol:

Koristim i skajp, ali po broju aktivnih prijatelja se skajp i fejs ne mogu porediti. Drugo, skajp ne koritim za pričanje, već za čet, a većina prijatelja nije online.
Na fejsu mogu poslati poruku i biti siguran da će prijatelji pročitati u toku dana.

Cenim fejs zato što objedinjuje čet i e-mail, plus što mogu da budem u toku sa dešavanjima prijatelja. Nikakva mudrost, samo praktičnost.
 
upravo tako, sami korisnici su krivi, pa nije fejsbuk sam pribavljao podatke o ljudima i kacio na net :/
takodje, nema sanse da 40% obrise profil, koliko ja znam facebook zajednica se sve vise i vise povecava.
neki moji drugovi koji su bili veliki protivnici doticnog su poklekli :lol:
 

Back
Top