Треба ли једна улица у Србији да носи назив друга Стаљина?

Требал ли једна улица у Србији да носи назив друга Стаљина?

  • Треба

  • Не

  • Немам став


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Након што је командовао црвеном армијом и ослободио Србију ,Југославију и целу Европу мислим да би било лепо и заслужно да једна улица добије име по њему.

Ослободио као врховни командант Србију !

Бар по мени дужност је српског народа да назове једну улицу у Србији његовим именом.

Да ли има места у Србији за Стаљина?

200px-Stalin.jpg
 
Poslednja izmena:
prvo,ni ona tvoja prica da je opsta zabuna da je staljin pobio onoliko ljudi ne pali kod mene.
Statisticki podaci stoje,i nikakva anti komunisticka propaganda ne moze da utice na to,u bilo kakvom smislu
Uostalom,Staljin je bio tiranin kao i Hitler,nista bolji
Tako da onda bi isto bilo kao da neko sada pita treba li da postoji ulica sa Hitlerovim imenom ,jer opet on je pruzio ruku Srbiji,nije hteo da je napada,kao da smo mi krivi sto su izbijale demonstracije itd
 
Znam da je tito vecini usadio u mozak gen "mrzim komuniste",ali mi nije jasno kako je on to izbegao posto se predstavljao da je jedan od njih(bas me zanima dal se to tada znalo).

propki,nije staljin bio na frontu u jugoslaviji tj u srbiji niti je on vodio jedinice NOVJ-a.a seti se samo dok je veliki deo evropske rusije bio pod okupacijom 1941 na prostoru porobljene evrope je bila jedina slobodna teritorija-uzicka republika.toliko o titovoj propasti bez staljina.
 
a samog staljina su se odrekli i rusi jos pre pola veka,rusili mu biste i menjali nazive gradova koji su nosili njegove prezime..zasto bi mi onda imali njegovu ulicu?

Питање је дана и сата када ће Русија да врати имена улица по Стаљину!
И сами смо били сведоци његових портерта за дан победе и велике носталигије за њим која влада у Русији.

Наравно да је дужност Србије да назове бар једну улицу по човеку који је ослободио
Стаљин!
 
propki,nije staljin bio na frontu u jugoslaviji tj u srbiji niti je on vodio jedinice (nelegalno formirane) NOVJ-a.a seti se samo dok je veliki deo evropske rusije bio pod okupacijom 1941 na prostoru porobljene evrope je bila jedina slobodna teritorija-uzicka republika.toliko o titovoj propasti bez staljina.


Zaboravio si nesto,pa sam mislio da pripomognem....
Staljin nije bio ni na jednom frontu,pa ne shvatam, sta si thime zeleo da kazes.
Od koga je tito dobijao puske i vojnu opremu?Nije mogao golih ruku na pocetku.

Slazem se da je staljin bio previse surov,jedina njegova greska(po meni) su masovna streljanja.
 
Питање је дана и сата када ће Русија да врати имена улица по Стаљину!
И сами смо били сведоци његових портерта за дан победе и велике носталигије за њим која влада у Русији.

Наравно да је дужност Србије да назове бар једну улицу по човеку који је ослободио
Стаљин!

pa ciji ce portret nositi za dan pobede kada je on tada bio vodja drzave?nije duznost srbije da daje ime ulicama po staljinu.sa staljinom smo raskrstili jos 1948.ponavljam,taj staljin je sklopio pakt sa hitlerom...mada i kod nas su pusteni karadjordjevici da dodju,a zna se da je pavle karadjordjevic sedeo u kolima zajedno sa hitlerom...tako da je sve moguce,mozda i staljin zaista dobije ulicu.
 
a samog staljina su se odrekli i rusi jos pre pola veka,rusili mu biste i menjali nazive gradova koji su nosili njegove prezime..zasto bi mi onda imali njegovu ulicu?

Samo zbog streljanja.A i bez obzira na njih kace staljinove postere.Zar svi ne propagiraju ono: "gledaj napred,zaboravi proslost"?A jedini rusi nikada nisu....niti ce....
 

Zaboravio si nesto,pa sam mislio da pripomognem....
Staljin nije bio ni na jednom frontu,pa ne shvatam, sta si thime zeleo da kazes.
Od koga je tito dobijao puske i vojnu opremu?Nije mogao golih ruku na pocetku.

Slazem se da je staljin bio previse surov,jedina njegova greska(po meni) su masovna streljanja.

hteo sam da kazem,da je lako komandovati iz bunkera...recimo taj tito je bio na frontovima.a izvini,a kako se legalno moze organizovati oslobodilacka vojska u okupiranoj zemlji?i kakve veze ima od koga je dobijao oruzje?mogao je dobijati oruzje koliko hoce ako nije bilo ljudi za borbu,zar ne?
staljin ima mnogo gresaka,izmedju ostalog i te njegove cistke.
 
pa ciji ce portret nositi za dan pobede kada je on tada bio vodja drzave?nije duznost srbije da daje ime ulicama po staljinu.sa staljinom smo raskrstili jos 1948.ponavljam,taj staljin je sklopio pakt sa hitlerom...mada i kod nas su pusteni karadjordjevici da dodju,a zna se da je pavle karadjordjevic sedeo u kolima zajedno sa hitlerom...tako da je sve moguce,mozda i staljin zaista dobije ulicu.

Са Стаљином је Тито раскрстио 1948 али не и српски народ !

 
hteo sam da kazem,da je lako komandovati iz bunkera...recimo taj tito je bio na frontovima.a izvini,a kako se legalno moze organizovati prividnooslobodilacka vojska u okupiranoj zemlji?i kakve veze ima od koga je dobijao oruzje?mogao je dobijati oruzje koliko hoce ako nije bilo ljudi za borbu,zar ne?
staljin ima mnogo gresaka,izmedju ostalog i te njegove cistke.

Opet si nesto zaboravio.Oslobodilacka vojska je bila drazina,on jelegalno mobilisao vojsku,dok je tito stvorio jugoslaviju,i u njoj jos 3 naroda(da rasparca srbiju).

Ne,nema veze od koga je dobijao oruzj,mogao je vojsku da uci karate.:eek:

Ja mu zameram samo cistke,dobro je vodio drzavu,i drzao je u disciplini.mozda ima jos gresaka za koje ja neznam
 

Back
Top