Sajt Vlade Crne Gore uveo ćirilicu

zike, jednom si rekao da je crnogorski 'pravilnija' hiperijekavica 'prijedlog' i slično. Potom si rekao da su zastarjeli sajtovi i sl.

Evo, sada ga i prebaciše na ćirilicu. Da li ovo onda znači zike da je sajt Vlade Crne Gore napisan srpskim jezikom?

slavene. svaki tekst u novinama ili svaka stranica u drzavnim dokumentima je napisan na crnogorskom jeziku. to sto je on potpuno isti sa srpskim, to ne menja cinjenicu da drzava crna gora ima pravo da svoj jezik kojim govori preko 90 % gradjana crne gore ne nazove crnogorski jezik
isti slucaj je sa austrijskim, zasto bi se u austriji kao sluzebni jezik navodio nemacki???ne vidim razloga.
 
slavene. svaki tekst u novinama ili svaka stranica u drzavnim dokumentima je napisan na crnogorskom jeziku. to sto je on potpuno isti sa srpskim, to ne menja cinjenicu da drzava crna gora ima pravo da svoj jezik kojim govori preko 90 % gradjana crne gore ne nazove crnogorski jezik
isti slucaj je sa austrijskim, zasto bi se u austriji kao sluzebni jezik navodio nemacki???ne vidim razloga.

:eek:

O bože - ademe, nema 'austrijskoga', niti ga je iko ikada uveo, niti je iko izbacio njemački jezik, koji se svugdje navodi kao zvanični jezik Republike Austrije.

Ti to zezaš ili stvarno nisi to znao? :think:

A kao drugo - zašto mi to govoriš?

P.S. Otkuda preko 90%?
 
Poslednja izmena:
slavene. svaki tekst u novinama ili svaka stranica u drzavnim dokumentima je napisan na crnogorskom jeziku. to sto je on potpuno isti sa srpskim, to ne menja cinjenicu da drzava crna gora ima pravo da svoj jezik kojim govori preko 90 % gradjana crne gore ne nazove crnogorski jezik
isti slucaj je sa austrijskim, zasto bi se u austriji kao sluzebni jezik navodio nemacki???ne vidim razloga.

Ademaga a hocetel' vi uvodit' kosovski jezik??? :think:
 
:eek:

O bože - ademe, nema 'austrijskoga', niti ga je iko ikada uveo, niti je iko izbacio njemački jezik, koji se svugdje navodi kao zvanični jezik Republike Austrije.

Ti to zezaš ili stvarno nisi to znao? :think:

A kao drugo - zašto mi to govoriš?

P.S. Otkuda preko 90%?

nisam rekao da ima,ali skoro je bila temao zahtevu za austrijskim jezikom... kao sto rekoh,recimo da je sve to enmacki,ali ako ja nisaam nemac, ako sam i ako se osecam kao austrijanac,zasto bi u mom nekom dokumentu stajalo da je moj maternji nemacki? hocu da pise austrijski.to sto je isti ili skoro isti sa nemackim,nema nikakve veze. verovatno sam bio jasniji sada.
a kada sam rekao 90 % mislio sam na sve nealbance, sve to govori "istim" jezikom, ali bi taj jezik trebao da se u crnoj gori zove crnogorski.
 
slavene. svaki tekst u novinama ili svaka stranica u drzavnim dokumentima je napisan na crnogorskom jeziku. to sto je on potpuno isti sa srpskim, to ne menja cinjenicu da drzava crna gora ima pravo da svoj jezik kojim govori preko 90 % gradjana crne gore ne nazove crnogorski jezik
isti slucaj je sa austrijskim, zasto bi se u austriji kao sluzebni jezik navodio nemacki???ne vidim razloga.

Логика је иста као отприлике и:"Не видим разлога зашто ми не би узели најновији Мерцедес, ископирали га, назвали га Растко и продавали под тим именом. Додаћемо или измјенити неки вијчић и то је то. То што је он готово исти као и Мерцедес, није разлог да се не производи. Уосталом, свака држава има право да свој производ назове како хоће."
То што се теби не допада да се зове српским језиком, то је друга ствар, Адеме! Буди макар једном искрен у животу, осјећаћеш се љепше.
Шта мислиш да покренемо иницијативу да се језик којим ти причаш назове косовским, умјесто албанским? Уосталом, можда албански и не постоји, можда је то језик Гега, Тоска или како већ оно бјеше? Ово што ради твоја група (знаш ти добро на шта ја мислим) радиће за коју годину или деценију нека друга група али циљ неће бити Срби него Албанци. И биће подједнако успјешна, вјеруј ми! Циљ је не дозволити једном народу контролу Балкана, зато се немој превише заносити тренутном подршком јер ће ти касније бити теже поднијети када видиш куда плови овај брод.
 
U jednom selu u Crnoj Gori odakle je moj otac potekao 90% njih koji su stariji zna da cita samo cirilicu...
Ubedjen sam da je tako i u vecini ostalih sela...

I da... kad smo vec kod jezika, u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Crnoj Gori se govori jednim jezikom, koji ima dva narecja...
 
nisam rekao da ima,ali skoro je bila temao zahtevu za austrijskim jezikom... kao sto rekoh,recimo da je sve to enmacki,ali ako ja nisaam nemac, ako sam i ako se osecam kao austrijanac,zasto bi u mom nekom dokumentu stajalo da je moj maternji nemacki? hocu da pise austrijski.to sto je isti ili skoro isti sa nemackim,nema nikakve veze. verovatno sam bio jasniji sada.

Ma šta 'recimo' ademe - sve je to njemački. Možda se u nađe po koja budalet'na što bi htjela da joj piše 'austrijski', ali lično mislim da ne, zato što ne poznam nijednu. :hahaha:

a kada sam rekao 90 % mislio sam na sve nealbance, sve to govori "istim" jezikom, ali bi taj jezik trebao da se u crnoj gori zove crnogorski.

Zašto ako ga svi ne zovu tako. Nametnuti ime? :think:
 
Ma šta 'recimo' ademe - sve je to njemački. Možda se u nađe po koja budalet'na što bi htjela da joj piše 'austrijski', ali lično mislim da ne, zato što ne poznam nijednu. :hahaha:
to sto ti ne znas ni jednu budalu, to ne znaci da takve nema. kao sto rekoh, bila je tema u kojoj su neki, malo pametniji i od tebe i od mene sto se te materije tice, predlagali upravo tako nesto.
Zašto ako ga svi ne zovu tako. Nametnuti ime? :think:

ja ne kazem da ga treba nametati. ali sluzbeni jezik u crnoj gori treba biti crnogorski. manjine mogu koristiti svoj jezik potpuno ravnopravno. albanci albanski, srbi srpski, bosanci bosanski [bosnjacki]
da ponovim. ako si crnogorac, zasto je sramota koristiti crnogorski koji je uzgred veoma slican sa hrvatskim? zasto?
 

Back
Top