LONG PLAY

FROZEN

Zainteresovan član
Poruka
355
E ovako mrzime da brljam po forumu, ali me interesuje jedna sada vec zaboravljena stvar. Da li ce LP opet zaziveti? Znam, znam nece. No dobro imali medju vama ljubitelja ploca i omota (hm cd omot ga nikad nece prevazici - Omot od Pink Floyd i omot ploce zid recimo), pucketanja izmedju pesama, kratko analognog zvuka?

Sta da radim mozda sam malo zaludjenik, ali uticaj iz porodice izgleda :roll:
 
Nazalost,nikada vise.
A koliko je bio dobar osecaj nekada kupovati vinile,pa otvoris unutra a ono velika slika znaka Queensryche,,,ili Accept,ili Kiss,........smrc,ma ne podsecaj me na to.
Ali imam ovde kolekciju ploca,to me nekako tesi,i jos me tesi sto imam gramofon.
Covece,koliko su te stare tehnicke stvari bile pouzdanije nego ove danas.
 
jest da ne mogu da pricham o tome, posto nisam zivela u polivinilsko vreme, ali moj cale ima malu(ali za mene vrednu!) kolekciju plocha, i onu se jedna od mojih osnovnih ljjubavi...ono pucketanje pesama...i poneko suskanje od izlizanosti...i kada suste kada se na kraju skloni igla...meni ploce imaju neku sentimentalnu vrednost.(da ne pricam o tome kako pink floyd ili rahmanjinov na plocama imaju neku pet dimenziju koja mi na CDu stalno izmice_
 
Otisao mi je gramofon. :( Imam neke stare ploce koje came u ormanu i nikako da ih odslusam...

Slazem se za Zid. ;) A Beggars Banquet... I taj omot je super odradjen...
 
Joj ja imam ogromnu kolekciju ploca,vecinom su caletove ali otvorila se jedna super radnja sa plocama u centru pa sad pravim svoju kolekciju :D Gramofon odlicno radi na srecu............obozavam ploce...tako je dobar osecaj slusati ih :P :P
 
Ernesto_Che:
...da ne pricam o tome kako pink floyd ili rahmanjinov na plocama imaju neku pet dimenziju koja mi na CDu stalno izmice_
Pretpostavljam da pricas o samom zvuku, i dubini koja se dobija pomocu ploce, a ne o licnom dozivljaju (mada sam zvuk utice na dozivljaj).
Stvar je u tome da je ploca cisto analogan zvuk i da su sve frekvencije u sustini prisutne pa i sam zvuk deluje malo "punije", dok je CD digitalan i osiromasen nekih delova muzike zbog duzine reci (word: standardno 16 bit, u poslednje vreme i 20 i 24 bita) i frekvencije odabiranja (samplin rate). Svakako CD ima mnogo vise prednosti i pruza daleko veci komfor...
 
e ploce.Moj tata ima ogroooooooomnu kolekciju...i ne znam zasto ali najvise volim killers od maidena :roll:nije omot posebno fantastican ali nekako sam vezana za tu plocu....
za zid se slazem..tj za omot :wink:
al nazalost nemam gramofon,odavno je otiso :( smlc.....
i krckanje i shushtanje...mnooooogo lepo(:
 
introitus:
Ernesto_Che:
...da ne pricam o tome kako pink floyd ili rahmanjinov na plocama imaju neku pet dimenziju koja mi na CDu stalno izmice_
Pretpostavljam da pricas o samom zvuku, i dubini koja se dobija pomocu ploce, a ne o licnom dozivljaju (mada sam zvuk utice na dozivljaj).
Stvar je u tome da je ploca cisto analogan zvuk i da su sve frekvencije u sustini prisutne pa i sam zvuk deluje malo "punije", dok je CD digitalan i osiromasen nekih delova muzike zbog duzine reci (word: standardno 16 bit, u poslednje vreme i 20 i 24 bita) i frekvencije odabiranja (samplin rate). Svakako CD ima mnogo vise prednosti i pruza daleko veci komfor...

da prichala sam o toj "dubini" zvuka, mada nisam znala je li dobro da se izrazim...naravno da je CD daleko u prednosti, ali ipak...kad sam kuci daleko radije pushtam ploche nego CDove...
 
Normalno,isto kao sto je meni draza distorzija sa mnogo manje mesanja procesora (ovo je protiv nu metalaca),i mnogo vise volim prirodni zvuk gitare nego nabudzen svim i svacim.
Tako je i vinil onaj sistem prvog otkrica pravog zvuka gde sustanje u sustini predstavlja pocetak uzbudjenja pred pocetak prve pesme na albumu.
 
); ); ); ); ocu ja ploce ); i gramofon ); m prvo hocu ploce ... iskreno, nikada nisam ni slusala neku plocu ); a nemate pojma kakvu zelju imam!! ali ... moj cale nema vise i jednu plocu ); (ne znam sta je tacno uradio sa njima RoLL) a gramofon je jednom rekao da je prodao RoLL a jednom da nije ni imao RoLL nisam bas sigurna LoL elem, ocu ja da slusam ploceeeeeeeee!!
PoZ

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
mortishaaa:
); ); ); ); ocu ja ploce ); i gramofon ); m prvo hocu ploce ... iskreno, nikada nisam ni slusala neku plocu ); a nemate pojma kakvu zelju imam!! ali ... moj cale nema vise i jednu plocu ); (ne znam sta je tacno uradio sa njima RoLL) a gramofon je jednom rekao da je prodao RoLL a jednom da nije ni imao RoLL nisam bas sigurna LoL elem, ocu ja da slusam ploceeeeeeeee!!
PoZ


Blah..........pa dodji kod mene :D Ima da preslusamo sve ploce....smorices se do kraja :twisted:

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
Moon Child:
iluzionista:
Moon Child:
aj ti wild child ponesi gramofon pa obe dodjite kod mene :D :D :D da se naslushamo :D

Haha :lol: A, da napravite zurkicu i skoknu svi ljubitelji vinila (tj. ploca :))... :lol:
eeee moze,ajde samo onda da nadjemo neko vece mesto od moje kuce(:p) ja cu doneti sve ploce sto imam,wild neka ponese gramofon i njene ploce,i tako... :lol: :lol: :wink:

Donecu i ja svoje. :lol: A, ko donosi pice? ;)
 
iluzionista:
Moon Child:
iluzionista:
Moon Child:
aj ti wild child ponesi gramofon pa obe dodjite kod mene :D :D :D da se naslushamo :D

Haha :lol: A, da napravite zurkicu i skoknu svi ljubitelji vinila (tj. ploca :))... :lol:
eeee moze,ajde samo onda da nadjemo neko vece mesto od moje kuce(:p) ja cu doneti sve ploce sto imam,wild neka ponese gramofon i njene ploce,i tako... :lol: :lol: :wink:

Donecu i ja svoje. :lol: A, ko donosi pice? ;)
svi zajedno....evo ja,posto sam mala,bicu zaduzena za ona 'bezalkoholna' :lol: a mozemo i nesto za jelo da ponesemo...
 
aaaaa lepo, lepo ste vi sve to smislili (; evo ja cu da vam obezbedim prostor (: moze?? (:

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 

Back
Top