Deca su najveci dusmani covekovi!

Naravno.

Sudim i po mojoj deci.

Dok su bili mali - bili su mali dusmani.

Sad su veliki.

Ajde molim te, pa ti si fenomen. Ženiš se i ženićeš se sto puta ako treba...ponavljaš u sebi to garant posle svakog razvoda, deca su ti dušmani , majci nisi dozvolio da živi kao želi, ko bi tebi ugodio. E rđavoj ovci i vuna smeta ili ćeš onu o rđavom.....:eek:
 
Slazete li se sa ovom konstatacijom? :think:

Da su deca dusmani covekovi nisam zakljucio ja.

Zakljucili su to ljudi mnogo, mnogo pre mene.

Kada imas decu dao si taoce sudbini.

Imas zbog cega da strepis, a nemas mnogo cemu da se nadas....

A deca taj tvoj napor, strepnju i brigu gotovo nikada ne razumeju dobro. Razumeju kao slabost.

Kako rastu tako su sve vise buntovni, sve vise im treba. I sve manje zele da slusaju, sve vise hoce da nametnu svoju volju, da budu dominantni...

Tako je to svuda u prirodi i kod zivotinja i kod ljudi...

Puno puta mi je bilo zao kada sam hteo nesto da im kazem, necemu da ih naucim, a oni nisu hteli da slusaju...kao sto ni je nisam slusao moje roditelje...

Pokusao sam da deci budem prijatelj...Po najnovijim metodama vaspitanja...

Nikad ih nisam tukao.

Medjutim, uvidjam da je to bila greska. Nisam se nametnuo silom autoriteta.

A autoriter i karakter su osnov svakog vaspitanja.

Eto, samo se secamo onih nastavnika i profesora koji su bili strogi sa nama....

One dobre smo odavno zaboravili....
 
Da su deca dusmani covekovi nisam zakljucio ja.

Zakljucili su to ljudi mnogo, mnogo pre mene.

Kada imas decu dao si taoce sudbini.

Imas zbog cega da strepis, a nemas mnogo cemu da se nadas....

A deca taj tvoj napor, strepnju i brigu gotovo nikada ne razumeju dobro. Razumeju kao slabost.

Kako rastu tako su sve vise buntovni, sve vise im treba. I sve manje zele da slusaju, sve vise hoce da nametnu svoju volju, da budu dominantni...

Tako je to svuda u prirodi i kod zivotinja i kod ljudi...

Puno puta mi je bilo zao kada sam hteo nesto da im kazem, necemu da ih naucim, a oni nisu hteli da slusaju...kao sto ni je nisam slusao moje roditelje...

Pokusao sam da deci budem prijatelj...Po najnovijim metodama vaspitanja...

Nikad ih nisam tukao.

Medjutim, uvidjam da je to bila greska. Nisam se nametnuo silom autoriteta.

A autoriter i karakter su osnov svakog vaspitanja.

Eto, samo se secamo onih nastavnika i profesora koji su bili strogi sa nama....

One dobre smo odavno zaboravili....

Ма то је супер: промашиш као родитељ, а онда прогласиш децу думшанима, јер - ниси ти ништа крив - ''то је природно''! :mrgreen::zcepanje:

П.С.
А јеси ли ти стварно мислио да децу рађамо да би нам била послушници, да нас никад не прерасту, не превазиђу, да увек буду инфериорни у односу на нас, да не испоље своју вољу и совју личност и да никад не увиде наше слабости и мане? :roll:
 
HAHAHAHA......!

BONA!

Nemoj ovde da tražiš podršku, već kako da sa decom uspostaviš bolji odnos i da budete prijatelji. Deca kad tad shvate da si im mislio dobro, samo treeebaa da se potrudiš, nema šanse da ne dobiješ povratnu reakciju kakvu želiš, a za to vreme odloži sledeću ženidbu. Možda si izgubio korak sa njima, isuviše misleći kako da se oženiš, pa razvedeš, pa opet oženiš...:neutral:
 
Ne s**i:rumenko:
Kako lupas gluposti a znam da ne mislis tako:roll:
Pa deca su najveca radost svojih roditelja:lol:
Teme su ti provokativne ne bi li izazvao komentare i skrenuo paznju na sebe.:per:
Zasto:think: Sta ti fali -budi iskren.A ne da lupas gluposti:mrgreen:
Inace uspeo si:zcepanje:Svi smo te primetili:rotf:
 
Da su deca dusmani covekovi nisam zakljucio ja.
Zakljucili su to ljudi mnogo, mnogo pre mene.

ljudi...? slicni tebi? msm, mazohisti ili sl?

Kada imas decu dao si taoce sudbini.

ova recenica nema apsolutno nikakav smisao... :roll:

Imas zbog cega da strepis, a nemas mnogo cemu da se nadas....

a ako prestanes da se nadas ko zna cemu? meni je od moje dece dovoljan zagrljaj, poljubac, pogled, lepa rec...

A deca taj tvoj napor, strepnju i brigu gotovo nikada ne razumeju dobro. Razumeju kao slabost.

nije tacno da to razumeju kao slabost.

Kako rastu tako su sve vise buntovni, sve vise im treba. I sve manje zele da slusaju, sve vise hoce da nametnu svoju volju, da budu dominantni...

Tako je to svuda u prirodi i kod zivotinja i kod ljudi...

Puno puta mi je bilo zao kada sam hteo nesto da im kazem, necemu da ih naucim, a oni nisu hteli da slusaju...kao sto ni je nisam slusao moje roditelje...

Pokusao sam da deci budem prijatelj...Po najnovijim metodama vaspitanja...

Nikad ih nisam tukao.

Medjutim, uvidjam da je to bila greska. Nisam se nametnuo silom autoriteta.

A autoriter i karakter su osnov svakog vaspitanja.

Eto, samo se secamo onih nastavnika i profesora koji su bili strogi sa nama....

One dobre smo odavno zaboravili....

pazi, jako mi je zao ako se nisi ostvario kao dobar roditelj, verovatno onda ne bi ovako pisao. nisi bio ni neko sjajno dete, ili je tvoja majka previse ocekivala od tebe kao sto veroatno i ti previse ocekujes od svoje dece.
deca su nesto najlepse sto moze da se desi bilo kome, deca su cudesna, ti mali ljudi koji od nas zavise u potpunosti, koji cekaju da uz paznju i ljubav formiramo te male licnosti. u deci treba uzivati svakodnevno, nije sve u novcu, skupim igrackama, kojecemu, sve je samo u ljubavi prema njima. ukoliko pruzis detetu pravu ljubav (bez da ga potkupljujes) ono ce ti vratiti 10 puta vise.
nesto najlepse za mene, najveca nagrada moga zivota, najlepsi momenti u svakom danu su kada me zagrle onim malim rucicama, kada me poljube i kazu koliko me vole... zelim ti od srca da osetis tako nesto, ali sa ovakvim stavom sa pocetka teme... :neutral:
 

Back
Top