Skoda Fabia 1.4 mpi, 2002 godiste Gasi se.

magsavers

Početnik
Poruka
41
Pre dva meseca auto nije hteo da upali kada je zagrejan. Promenio sam akumulator, ocisto dizne i promenio filter za gorivo. Do danas je auto sluzio orektno. Jutros je upalio normalno. Veceras je jedva upalio i poceo da se gasi u leru. Sipao sam gorivo, jer je bilo pri kraju ali jos nije gorela lampica za rezervu. Posle sipanja goriva jedva samupalio auto. Gasio se jos 3 puta za 2 km. Pre parkiranja su se iz auspuha cule i 2 ili 3 eksplozije. Sta to moze da bude?
 
Ćale je već nekoliko puta imao problema sa prljavštinom u rezervoaru. Auto se gasi ili stisneš gas do poda ono jedva da se pomjera. Na motoru nije ništa, promjenio i filter za gorivo, opet isto. Kad je otvorio rezervoar... Ono unutra nešto kao žabokrečina i puno nekog trunja.
Tad je isprao rezervoar i opet se desilo par puta ista stvar.
 
Termo davac je pokvaren vec nekoliko meseci. Za svecice je ustanovio da iako ,,Skodine,, nisu za ovaj model i da moram da ih promenim. verovatno je pravi kvar (novi) bobina. Ona pravi sve te probleme sa radom motora. Kada budem kupio delove i zamenio delove videcu. DA li da trazim taj modul polovan. Nov je 7.100,00 din. ?
 
Para trenutno nemam, platu takodje. Imam onoliko koliko zaradim a u zadnje vreme je vrlo lose. Probacu da nadjem polovno. Da li neko zna gde da trazim. Skoda Fabia 1.4 mpi 2002 godiste, modul (ono sto ide preko svecica, tu je i bobina...).

064-133-48-60 auto otpad za VW i Skodu.Lik se zove Dejan.
Moram da napomenem da je ponekad (cesto) deo na otpadu slicne cene kao nov.
Valjda sto ljudi kad cuju otpad odmah pomisle da je cena niza bar upola i zbog toga i ne proveravaju cenu novog dela.
Moj slucaj je da sam polovno stop svetlo za Scenic trebao da platin na otpadu 80 eura a u prodavnici je novo bilo 95 a ja sam ga nasao u besprekornoj kopiji za 40.
Ili sad imam slucaj da mi treba klip za motor i trazi mi za polovan 100 a nov je 75. Ja mu rekao da nije normalan.
 
Aj da ozivimo malo temu :)
Skoda Fabia 1.4 MPI 2000god

Bobina 5000 - kineska , ceske su 12000 a nemacke 14000 din.
Termodavac je 1700 din , otkud za 400 neznam.

Meni kad je tako stucao auto menjao sam senzor radilice - 3200 din jedva ga naso u Zemunu a malo je hvalilo da uzmem bobinu i dam 12000 dzabe.

Meni je skoro na autoputu prokuvao auto.
Jedva sam se dovuko kuci , skinem termostat a on skroz istopljen i zalepio.
Odem u LugiSan da vidim sta je kazu original deo , a kupljen pre 2,5 meseca.
Zamenili su mi za neki poljski koj je unutra metalni, i pretpostavljam da je bolji.
Nadam se da dihtung glave nije riknuo , vratio sam stari termostat koj je malo polomljen pa non stop pusta , i za sad nisam imao problema.
 

Back
Top