U Vojsci još samo tri klase vojaka

Poruka
23.163
U Vojsci još samo tri klase vojaka

Do završetka profesionalizacije Vojske Srbije redovni vojni rok služiće još samo junska, septembarska i decembarska klasa

Postoji mogućnost da poslednjoj generaciji vojnika bude skraćeno trajanje vojnog roka, saznaje Danas. Umesto da završi služenje roka u julu, moguće je da će se to desiti u martu ili aprilu, jer je završetak kompletne profesionalizacije vojske najavljen do marta.

Junskoj i septembarskoj klasi regruta, kao ni klasi koja je služenje roka započela u martu, najverovatnije neće biti skraćen rok.

Podsetimo, prošlogodišnjoj decembarskoj generaciji vojnika služenje vojnog roka završiće se dva meseca ranije, odnosno 31. maja, na osnovu naređenja predsednika Srbije.
Ova klasa regruta u vojsku primljena od 25. do 27. januara, a ne u decembru, zbog epidemije novog gripa.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac objasnio je da je skraćenje roka ovoj klasi predloženo, jer se kontinuirano primaju novi profesionalni vojnici i zbog toga što je odziv na služenje u klasama posle decembarske izuzetno dobar.

Ministar je, međutim, tada naveo da u ovom trenutku nije razmatrana mogućnost da do pune profesionalizacije Vojske i ostalim klasama bude skraćen vojni rok.

(Danas)
 
Nego pre neki dan citam i gledam one vesti iz Trgovista i kako je bujica odnela i neke mostove i sad tu problem veliki ne znaju sta ce i kako ce.
Pa to je nekada vojska resavala za sat vremena pontonskim mostovima . Tako da kako stvari stoje vojske mi odavno nemamo. Tadic ju je ugasio expertski.
 
Razorise nam vojsku . Sad smojos laksa meta za svakog okupatora . Sad bi mogla da nas osvoji i vatrogasna jediica iz Maribora . bez problema .
vazno da mi necemo da ratujemo.

Вероватно рачунају да ће Понош одрадити свој део посла и пронаћи модел по којем би Србија била увучаена у НАТО пакт.
 
Razorise nam vojsku . Sad smojos laksa meta za svakog okupatora . [/B]Sad bi mogla da nas osvoji i vatrogasna jediica iz Maribora . bez problema .
vazno da mi necemo da ratujemo.




Pa to ti je i bila glavna uloga Borisa Tadica i ostalih IZDAJNIKA IZ DS-a zajedno sa onim Hrvatom iz Zemuna Toki-Vokijem

Rasturanje totalno srpske drzave i nacije

unistenje vojske crkve kulture - a unistenje srba preko uvodjenja kombinacije evropskih cena sa africkim platama
 
pa jeste - dokaz Vijetnam

ja jos nisam cuo da je negde profesionalna vojska dobila rat protiv narodne vojske skorije.

evo ni u avganistanu ne mogu da dobiju rat bez obzira sto su svi profesionalnci naoruzani ne znam kako itd.

Cinjenice su ti pomesane, u vreme Vijetnama je americka vojska bila regrutovana.

Bas zbog tog iskustva su i prestali da regrutuju vojsku i presli na punu profesionalizaciju.
 
Cinjenice su ti pomesane, u vreme Vijetnama je americka vojska bila regrutovana.

Bas zbog tog iskustva su i prestali da regrutuju vojsku i presli na punu profesionalizaciju.

u vreme vijetnama je amerika poslala sve profesionalce koje je imala u rat. i sobzirom da istih nije bilo dovoljno da dobiju rat proglasili su mobilizaciju i krenuli da salju i obicne regrute.

u oba slucaja su izgubili
 
Hocete da kazete da je vojska regruta sa par meseci obuke bolja od profi vojske koja ceo zivot vezba da ratuje? :lol::lol::lol:

Ta mante se molim vas :lol:

Лично не верујем да ће та професионална војска имати ништа бољу обуку од оне коју би имала редовна војска.Вероватно ће највећи део времена проводити у чишћењу круга и уређењу зелених површина у оквиру касарне.
 
Hocete da kazete da je vojska regruta sa par meseci obuke bolja od profi vojske koja ceo zivot vezba da ratuje? :lol::lol::lol:

Ta mante se molim vas :lol:

Kao prvo Srbija nema profi vojsku posto nema uslove da je ima. I te price o profi vojsci su smesne.

A da sutra pocne rat sta ti mislis kako bi bilo. Posaljemo nasu profi smesnu vojsku i to kad izgine sta onda??? Dace naoruzanje narodu koje pojma nema sta je to. Sesce u tenk i blejati.

Imam prijatelja koji radi u VS i upoznao sam i dosta njegovih kolega. Kazu ljudi da je to totalni raspad.Ali TOTALNI. Jad i beda.
 
u vreme vijetnama je amerika poslala sve profesionalce koje je imala u rat. i sobzirom da istih nije bilo dovoljno da dobiju rat proglasili su mobilizaciju i krenuli da salju i obicne regrute.

u oba slucaja su izgubili

US armija je bila poluprofesionalna sve do predsednika Niksona koji je i pobedio na izborima zahvaljujuci obecanju da ce napustiti regrutaciju.
 
Лично не верујем да ће та професионална војска имати ништа бољу обуку од оне коју би имала редовна војска.Вероватно ће највећи део времена проводити у чишћењу круга и уређењу зелених површина у оквиру касарне.

Upravo tako. To radi taj moj prijatelj. Straza, meki pojas, kosenje trave i drugi komunalni radovi. :hahaha::hahaha:
 
Kao prvo Srbija nema profi vojsku posto nema uslove da je ima. I te price o profi vojsci su smesne.

A da sutra pocne rat sta ti mislis kako bi bilo. Posaljemo nasu profi smesnu vojsku i to kad izgine sta onda??? Dace naoruzanje narodu koje pojma nema sta je to. Sesce u tenk i blejati.

Imam prijatelja koji radi u VS i upoznao sam i dosta njegovih kolega. Kazu ljudi da je to totalni raspad.Ali TOTALNI. Jad i beda.

Kakvu god armiju da imamo mi cemo da naebemo u nekakvom ratu sa modernim protivnikom.

Jedini nacni da pobedimo u nekom ratu jeste da objavimo rat Andori :lol::lol:
 
US armija je bila poluprofesionalna sve do predsednika Niksona koji je i pobedio na izborima zahvaljujuci obecanju da ce napustiti regrutaciju.

Ma ne mozes ti da se uporedjujes sa USA. Njih ima 300 miliona nas 7 miliona. Oni su bogati i citava drzava im se na vojsci zasniva i na pljackanju ostatka planete.

Srbija je drzava okruzena neprijateljima. Slicno Grckoj. Grcka ti ima redovno sluzenje vojske od godinu dana.
 
Kakvu god armiju da imamo mi cemo da naebemo u nekakvom ratu sa modernim protivnikom.

Jedini nacni da pobedimo u nekom ratu jeste da objavimo rat Andori :lol::lol:

Mi cemo naebati u svakom ratu. E to je problem. OK da naebes u ratu sa USA ali nije ok da naebes u ratu sa siptarima,poturicama i sl. A danas zahvaljujuci zutoj reformi vojske siptari bi za nedelju dana bili na Terazijama.
 
Све способне официре који су бранили земљу демокрацијска србија је ''испоручила'' оним против којих су се борили.
И хвали се тиме.Још те зликовце назива пријатељима и уступа им све ресурсе.
Толико о њиховој професионалној војсци,чији ће једини задатак бити одбрана америчких интереса.
Сад наравно имају званично покриће.Професионалци раде за новац.Немају отаџбине.Нек путују,легионари грађански.
 

Back
Top