Pitanje za zene/pomoc/misljenje - musko zenski odnosi

Stajac Na Kisi

Zainteresovan član
Poruka
148
Dobar dan svim zenama.

S obzirom da jedni druge stalno dovodimo u situacije koje su nama samima ponekad neresive, tu smo za drugi pol da pomognemo svojim misljenjem/savetom da bi nam rezultat/zakljucak bio dovoljno dobar da bismo isti zeleli da sprovedemo.

Ko razume, shvatice. :hahaha: :dontunderstand: :super:

Pokusacu ukratko:
Postoji odredjena osoba koju sam svojevremeno upoznao... (zenska naravno :mrgreen: ) Proslo je par godina i zaboravili smo jedno na drugo. Posle toga ulazimo u kontakt telefonom i pocinjemo sve cesce da pricamo. Pocinjemo do te mere jedno drugom da se poveravamo da znamo tajne koje nikome ne pricamo. Takodje jedno drugog dovrsavamo u mislima, slazemo se u reakcijama/misljenjima/savetima jedno drugom. Pre oko 2 meseca smo se napokon sreli u Beogradu posle tih par godina, jer smo oboje zaboravili kako drugi izgleda (zvuci mozda glupo ali je tako) i reakcija je bila odusevljenje sa obe strane.

Stanje:
Ja sam trenutno godinu dana sam, razvodim se i vucem po sudovima sa bivsom zenom.
Ona je u nekakvoj vezi sa nekim tipom koji ima 39 godina (ona 26) i zivi sa njim/kod njega u kuci, i malo malo pa se zali na ovo ili ono kod njega, "Kad ga nesto zamolim da uradi za mene, kaze mi nisam ti ja tata" "Po ceo dan igra igrice ... ali radi nesto vezano za IT i dobro mu ide" "U 95% stvari smo razliciti, ali ja se trudim da prelazim preko toga jer ne mogu da se svadjam"

Nas susret:
Posto smo se videli i popili pice u kaficu, prilikom izlaska iz kafica me je odmah na pesackom prelazu uhvatila pod ruku, sto me je malo iznenadilo i nije me pustala citavih 3 sata sledeca... Sto me je dodatno iznenadilo s obzirom na njeno stanje... Setali smo Dunavom i pricali o svemu i svacemu... Cak mi je dala rolere od brata na neodredjeno i upoznala sa njenim najblizim drustvom pri rastanku...

Dilema:
Ja sam vidno zaljubljen u tu devojku. Cak stavise, smatram da je jako mnogo stvari kod nas identicno, volimo iste stvari, imamo ista misljenja, smatram da pravi iste greske u zivotu koje sam ja pravio, smatram da gubi vreme sa tim tipom, smatram .... jos mnogo toga. Svidjamo se jedno drugom, cak mi je jednom rekla da "me voli vise od bilo koga".

Ja sam mozda emotivno glup i nesazreo, mozda sam previse defanzivan, nisam jos siguran, ali se jednostavno dvoumim da li da:
1. iskuliram sve to, dok ne vidim neku konkretnu zelju, volju kod nje,
2. da pristupim "problemu" i da kazem sta imam na najbolji moguci nacin.

Smatram da bi mi opcija 2 bila rizicnija, ali mozda i isplativija.

Problem je sto mi daje znake "drugarstva" dok pricamo preko telefona u ovoj zemlji, cak je i zelela da je posetim kod nje i njenog "dragog" u kuci, ali ja jednostavno ne zelim da budem drug sa njom, niti zelim da gledam/upoznajem njenog dragog, jer mi previse energije uzima da je gledam kako sebe unistava i zivi protiv svoje volje sa drugim, a meni se javlja sa problemima, na koje kad joj kazem resenje i sta da uradi, ne uradi, vec se javlja naknadno sa jos jednim, identicnim problemom i dalje pravi iste greske... A ja jednostavno ne mogu to da podnesem na taj nacin... Mislim na nju bar pola sata pred spavanje i odrzavam "seanse odvikavanja od misljenja na nju" svako vece/dan.

S obzirom da je kod mene niz stvari koje mi odvlace paznju, zamolio sam je da mi se ne javlja, jer mi je pruzila reci podrske kad je znala da prvi put izlazim sa bivsom zenom na sud... I jako mi je pomogla i mnogo mi je znacilo... Ali to ne zelim od "druga" u tom intenzitetu i meri.

Mozda sam ja debil, mozda nisam navikao na te stvari, na takav odnos izmedju drugova suprotnoga pola, mozda ona sve drugove hvata pod ruku i seta s njima, toliko nisam bas istrazivao/pratio je a ni nemam da pitam jer nam nisu isti krugovi drustva.

Ne bih da kazem svoje misljenje, zeleo bih da cujem vase.

Mnogo bi mi pomoglo.

Hvala unapred na paznji, strpljenju i odgovorima.

Iskreno Vas,


Ja.


P.S. Dodatna pitanja/odgovore rado primam/odgovaram.
 
msm ne bih da te obeshrabrim ili da te ubijam u pojam....ali ona ne misli da bude sa tobom na onakav način na koji bi ti želeo...ona vaga između tebe i tog tipa sa kojim je trenutno...s tobom verovatno i ne zna na čemu je a on joj je siguran jer ne bi živela sa njim da nešto ne oseća prema njemu...drugo bi bilo da ona s njim ne živi ili ga povremeno vidi kao neku kres kombinaciju...ali ona s njim deli sve..a to je već malo više od običnog muvanja...možda si ti njoj došao kao odušak u toj vezi koja je možda malo zapala u mnonotoniju..zaboravila sam koje si opcije stavio ali jedino kako ćeš znati šta ćeš u buduće je da otvoreno razgovaraš sa njom i vidiš šta ona u stvari hoće od tebe i kako ona vidi vas dvoje...nije ti rešenje da s njom ne komuniciraš i izgrađuješ neku zamišljenu sliku vas dvoje jer to ne vodi nikuda.
 
Ja bih joj rekla kako se osećam, i o čemu razmišljam - jer sam žena koja voli da zna šta se dešava, i kada bi

a) neki moj drug počeo da se zaljubljuje u mene, volela bih da mi odmah kaže, da se to posle ne pretvori u neki nepremostiv problem

b) neki tip koji mi se sviđa, ali ne znam šta da radim sa njim jer sam ja u vezi, a on je u razvodu, rekao da bi rado prešao u malo konkretniju priču... bilo bi mi lakše, jer bih znala da vidimo (ili ne vidimo) naš odnos na isti način.
 
Sta su ti zene...

U 3 minuta 3 razlicita odgovora :hahaha: :dash: :super:

Ali nema veze, hvala puno svima! :D

@POVERLJIVA:
Imali smo camce na nogama. ;)

@malo zvocalo
...ali ona ne misli da bude sa tobom na onakav način na koji bi ti želeo...

Na osnovu cega si to zakljucila/kako znas da ne zeli/sta onda to ona zeli?

...ali ona s njim deli sve..

Kako deli sve kad on nece da joj pomogne za osnovnu obicnu stvar koju bi recimo ja tebi, kao neznancu pomogao - da joj pomogne nesto na internetu da nadje, posto se on u tome daleko bolje snalazi, nego je njegov odgovor na to (necu da ti pomognem) "Nisam ti ja tata (neka ti tata pomogne)" a moze da "po ceo dan igra igrice"kako ona kaze...

Smatram da ipak nisi u pravu u ovome, smatram da oni samo dele neke stvari, kucu, hranu... nesto kao cimeri... mislim da je nesto drugo u pitanju sta ona ne zeli bas direktno da mi kaze vezano za njihovu vezu i da je ona vezana za njega drugim stvarima... pricala mi je da joj je on pomogao i njenoj rodjaki a da ga je rodjaka, tj nju ispalila, pa smatram da se ona oseca obaveznom prema njemu u tim nekim stvarima...

Ali ti ipak mnogo hvala za misljenje/ugao gledanja, jako interesantno! :heart: :heart: :heart:

Ipak mi donosi svez pogled na stvari.

@parka

Hvala "baba" parka! :D
 
Stpljen spašen, tako bar kažu. Ne znam koliko je tvoje strpljenje veliko.
Da joj prijaš, prijaš joj sigurno. Ne bi provodila vreme pričajući sa tobom da nije tako.
Drugarstvo - ne verujem u takva drugarstva - mislim toliko poverenja, poveravanja, podrške sa nekim novim ljudima u našim životima. To nije drugartvo, to je dopadanje - i mislim da je obostrano
E sad, ona živi sa nekim...nije to tek tako, pa čak i da ga više ne voli, ne seče se to lako..Ona verovatno vaga...sa njim zna šta ima, sigurnost pre svega- koja svima treba, a sa tobom - ti si nešto novo, interesantno, lepo...ali ne zna..a i zašto bi birala. Ima njega, ima tebe...pa će vremenom videti.
Ti možeš ili da čekaš, da budeš divan, da učiniš da joj budeš potreban svakim danom sve više i više..pa da onda iznenada ne budeš tu za nju jedno veče, da npr jednom ne možeš da pričaš telefonom kada te pozove "jer nisi sam" čisto da opipaš puls...da saznaš na koji način joj je stalo..
Ili ako stpljenje nije tvoja jača strana (moje na žalost nije, zato kažem), direktno kažeš šta osećaš, šta želiš i šta nudiš...i šta ne želiš - ako ne želiš dalji kontakt sa njom ako te odbije..​
 
@Kvinsi

Eh, kada bi zivot bio tako jednostavan... Onda bih te sad odmah poljubio! ;)

Stvarno mislis, tek tako, iz prve, da je zaljubljena u mene?? :eek:

Hvala ti puno! :D

elem...

@damajante

Ovo je neverovatno... sve potpuniji i pravi odgovori...

Za mene je do sada vazilo da imam strpljenja i "konjske zivce" ali je me je na zalost, prethodna zena mnogo psihicki (nazalost manje fizicki) izmorila... imali smo totalno razlicite poglede na zajednicki zivot, brak, zajednicu, svet, drustvo, druzenje, (sex ne smem da zaboravim!) .... da ne idem u detalje.

Ali se sada osecam da me "glumljenje dobrog drugara" podseca na nekakvu ulogu koju nikako u ovom slucaju ne bih mogao da glumim i da sprovodim, niti smatram da bi u bilo kom slucaju bila dobra... Niti za mene, a ni za nju. A i svakako nemam zivaca niti zelje, jer sto kaze namrgodjenrodjen "ta mutna voda corav posao" :D :D :D

Hvala damajante, namrgodjenrodjen!
 
a šta znam ja bih išla na opciju 2
prvo jer ne bih izdražala da se igramo drugara više, a kao drugo nije fer da se igramo drugara, a kao treće što bzv da čekaš kada možeš da dobiješ odgovor odmah, mislim da čekanjem samo zatežeš situaciju, šta znam, ti hoćeš jedno pa onda meriš i vagaš svaki njen postupak da vidiš šta ona hoće, a u tom merenju i vaganju se čovek zanese i onda bude baš bzv...
 
1. ne kaze se cak sta vise - ili jedno ili drugo..mnogo je bre oba ;)
2. cim te uhvatila odma` za ruku i drzala tri sata neispustajuci je - mora da sve hvata za ruku..odma`..a gde ih `vata za ruku - `vata ih za jos svasta! garant!!! znaci - qrAva + sponzorusa..posto trazi od svog momka da joj radi stvari zbog kojih joj on odgovara sa `nisam ti ja tata``
3. jesi ti siguran da nisi umislio vas odnos tako idealan?
jednom sam bila u vezi sa osobom za koju sam mislila da je kao lego kockica za mene..a nije bio..samo sam umislila..i nisam 4 godine sebi to htela da priznam..
bio si u braku..losem, iz kojeg izlazis..
jel se secas kakav ti je odnos bio sa ex suprugom pre nego sto ste dosli do provalije..u onoj fazi kad si je upoznao i resio da provedes citav zivot sa njom?
daj sebi prostora..
izadji prvo iz necega u cemu ti nije bilo dobro..
disi malo solo punim plucima..mnogo je lep zivot da bi iz problema u problem srljali glavom bez obzira..
a ona koja je prava..pojavice se..
ili mozda nece..
ali ces ti cvrsto da stojis na sopstvenim nogama.
 
a sta ti hoces od svog zivota..ja mislim da ti nisi jos rascistio sa navikama i razocarenjima iz prvog braka...setkaj se ti sa njom jos ispod ruke kao prijatelj i pusti nek traje dok ne vidis njene reakcije a ako neki put i izbegnes telefonski razgovor u smislu "nemam vremena trenutno, nazvacu kasnije" ili nemas vremena za nju kad pozeli da se vidite..opipavaj malo puls, mora da se izjasni kad- tad..mada, izprilozenog, ona bi da sedi jednom goozom na dve stolice
 
Ma isteraj tu stvar na čistac, jer ta je mutna voda ćorav posao
nikom sreću nije donela, ni doneti neće.
I oko tog - ima vezu, nema vezu - nemoj ni sec da se jedeš.

Pa šta ako ima momka, ostaviće ga.


Ne bih rekla, da je to situacija i odnos za razvlačenje, pa dokle dođe i kako se samo
razriješi. Istina je, mnogo se tog događa kraj nas i bez našega djelovanja, a utječe na nas, ali to ne znači da i takve situacije treba prepuštati sebe samima. Moglo bi vas biti previše jako povrijeđenih, što bi onda obezvrijedilo one osjećaje koje imate
 
:lol: Joj jadna mala ona zivi sa nekim u kuci 13 god starijim od nje sa kim ima brdo problema.
Aha :mrgreen:

pitanje br 1 : Koliko ti imas god? ;)

pitanje br 2
: Ona se dopisivala sa tobom dok si bio ozenjen? Tj tasd je pocelo?
Ako je odgovor na drugo pitanje : Da ! :lol: onda mi je prica jasna kao dan. Ona zauzeta nasla tebe, zauzetog, za flert.
Samo sto si se ti malo primio.
I pitanje br 3: Jel njen tip zna za tebe? Mislim zvala te kod njih kuci ;) :think:
 
a sta ti hoces od svog zivota..ja mislim da ti nisi jos rascistio sa navikama i razocarenjima iz prvog braka...setkaj se ti sa njom jos ispod ruke kao prijatelj i pusti nek traje dok ne vidis njene reakcije a ako neki put i izbegnes telefonski razgovor u smislu "nemam vremena trenutno, nazvacu kasnije" ili nemas vremena za nju kad pozeli da se vidite..opipavaj malo puls, mora da se izjasni kad- tad..mada, izprilozenog, ona bi da sedi jednom goozom na dve stolice

e što ja ne podnosim to opipavanje pulsa forama tipa: neću da se javim na telefon kad me zove, pustiću ga/je da se pita šta ja mislim, ako me zove da se vidimo rećiću da ne mogu i slično...

E, ne volim ni ja, ali u ovom slucaju bih to savetovao kao uvod u razgovor koji on zeli da obavi.
Ili u drugi korak, kako ga on definise.

Ocigledno je da se tebi ta devojka svidja i da te privlaci kao zena. Sto se nje tice, nisam siguran da ima ista osecanja prema tebi. Polazim od toga da zena nikad ne bi dala predlog da ih posetis kod kuce, da prema tebi oseca neku privlacnost ili zelju.
Bojim se da si sa njom, mozda i nehoticno, od tolikog poleta zbog slaganja, uleteo u ono sto se tesko menja....u drugarstvo. Da te je ona tako shvatila. Da verovatno vidi da ti imas neka osecanja, ali posto nista ne preduzimas, ne preduzima ni ona i ne zeli da te izgubi kao srodnu dusu.
To sto se ona zali na partnera, ne znaci previse. Mnoge zene ce se prijatelju pozaliti na muza, na neki njegov postupak, stav i sl.
Ona sigurno ne ostaje sa njim zato sto ga mrzi i sto joj je sa njim lose. A ako ipak jeste tako, onda je to previse fucked up karakter za bilo koga, najmanje za tebe.

Mislim....postoje srodne duse koje mogu biti samo prijatelji, ne i partneri.
Zato mislim da bi gornji savet u tvom slucaju bio dobar.
Pretpostavljam da ce biti iznenadjena sto odjednom nemas vremena ili zuris ili sta god, da ce te pitati sta nije u redu, zasto si odjednom drugaciji, pa to iskoristi kao uvod u pricu broj dva.
Znam da se plasis ishoda, ali ocigledno joj ne mozes biti prijatelj, a nema nista gore nego na silu biti prijatelj zeni koja te privlaci i koju zapravo zelis za sebe.
 

Back
Top