PISMA ... :D

krompir 2.1.

Legenda
Banovan
Poruka
51.826
pronasao sam i procitao sinoc neka pisma koja sam primao dok sam bio u vojsci. pisma od pre 10 god ! koja vrteska emocija :D

kada ste vi poslednji put napisali nekom pismo?
ne e-mail, ne sms od 1000karaktera vec olovka i papir


p.s. jedva cekam reakcije ljudi kada im pokazem sadrzaj bice smeha :klap:
 
Ako se ne varam - prosle godine, a uskoro cu opet jer imam neke ljude koje volim, ali koji se retko (ili nikako) koriste internetom.

Pisma, razglednice, cestitke...napisane rukom imaju neku draz koju sms i mejl nikad nece imati, a pronalazak zaboravljene, stare poste zna da bude lepo prisecanje :). Cak i vrednost ako uz tu postu idu lepe godinice.
 
Taj papir i olovka, pisana rec, lepo upakovano, na lepoj ili manje lepoj hartiji, razglednici...imaju jednu toplinu... Imaju dusu.... Mejl i mob to nemaju. Lepo je kad me se sete (za Dan bezbednosti...:lol:) na bilo koji nacin, ali u rukopisu je ipak nesto drugo :).
 
pronasao sam i procitao sinoc neka pisma koja sam primao dok sam bio u vojsci. pisma od pre 10 god ! koja vrteska emocija :D

kada ste vi poslednji put napisali nekom pismo?
ne e-mail, ne sms od 1000karaktera vec olovka i papir


p.s. jedva cekam reakcije ljudi kada im pokazem sadrzaj bice smeha :klap:

Dosta vremena je prošlo od tada, slao sam kolegi ispitna pitanja koja nije imao i morao sam da mu opišem kako da se provuče na ispitu.
A stara pisma iz vojske sam i ja sačuvao. Neka su mučna, nose u sebi delić ratnih stradanja kojima su bili izloženi meni dragi ljudi. Ona "šarenog" sadržaja još uvek mi prijaju, mladost-ludost, iz njih vidim koliko su mi neke cure tada značile, koliko mi je društvance bilo privrženo...
 
Jeeee mislim da je proshlo tipa 10 godina, mozhda manje. Pisma imaju shmeka, al su realno u eri rachunara potpuno nepotrebna. Kapiram ja to romantika i sve, al pored nekog skype-a kome trebaju pisma.
 
Prije par dana, ruzicasta mirisljava hartija natopljena suzama, guscije pero i tinta, par nestasnih pramenova moje smedje kose i zapecaceno crvenim voskom.

Molba upucena Elektroprivredi da ne ukinu struju zbog neplacenih racuna te ocajnicka spremnost da platim nagomilani dug na rate...
 
pronasao sam i procitao sinoc neka pisma koja sam primao dok sam bio u vojsci. pisma od pre 10 god ! koja vrteska emocija :D

kada ste vi poslednji put napisali nekom pismo?
ne e-mail, ne sms od 1000karaktera vec olovka i papir


p.s. jedva cekam reakcije ljudi kada im pokazem sadrzaj bice smeha :klap:

Pisala sam pisma jos kao devojcica, trazila adrese u novinama i dopisivala se sa drugom decom:rumenko:...kasnije sam presla na pisanje dnevnika, imam ispisane sveske i sveske, sve su u jednoj velikoj kutiji koju cuvam, nadam se da cu je zauvek cuvati...u dnevnicima su pisma, misli, crtezi, pesme, price koje sam pisala...svaka ljubav do detalja je opisana...

Nakon toga sam imala nekog gotik udvaraca, elem jednog dana je stiglo pismo na moju kucnu adresu...bila sam bruckoskinja i stvarno do dana danasnjeg ne znam ko je momak sa druge strane hartije...Pisma su bila preduga, umetnicka sa obaveznom pesmom Poa...he, nakon par pisama je zeleo da se nadjemo ali sam ja izbegla jer mi se ucinio pomalo luckast i vise nisam dobila pismo od njega niti sam ja njemu poslala...

Sredinom '05 je moja tadasnje velika ljubav otisla u vojsku...smesna stvar je bila ta sto je bio udaljen nepunih 50km od mog grada ali ja sam redovno pisala pisma kikiki...jaoj kako sam postidjena sada:rumenko:, elem bilo mi je valjda zanimljivo, oduvek sam bila romanticno orjentisana pa je valjda ona dovodila do paketica i pisamca...

Omiljeno pismo koje sam dobila je bilo od druga u gimnaziji, uklopio je tekstove poznatih balada u pismo, svaka recenica je bila iz jedna pesme ali je tako majstorski uradio da je pismo bilo sasvim smisleno i bas se odnosilo na nas odnos...he jos uvek i njega cuvam...najblesavije koje sam poslala je bilo islikano voskom od svece...
 
u decembru prosle godine
uzivala sam kako u citanju, tako i u pisanju pisama
jedina mana pisma je sto nikad sa sigurnoscu ne znas gde ce zavrsiti:neutral:

tako mi npr. jedno pismo, za koje verujem da mi je bilo napisano, nikada nije stiglo
a ja sam nekih godinu dana konstantno isla i odnosila sva pisma, koja su uredno pogresno stizala na moju adresu (bio je u pitanju vrlo slican naziv ulice), na pravu adresu, a nisam dokona(:lol:)
 

Back
Top