Deinstaliranje Direckt X

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Da li je moguće to uraditi, pošto mi u dijagnostici piše , da su neki fajlovi jako stari, i da bi trebao da instairam noviji. Proble je u tome, da imam 9.0b, a kad hoću da stavim 9.0c, dobijam poruku, da su komponenti već instalirani. Priilično sam neupućen u ovu temu, pa sorry, ako pitam glupost!! :oops:
 
Potrebno je da imas instalacioni CD windowsa XP (sa koga ce se povuci orginalni DirectX 8 fajlovi) i nesto sto se zove "DirectX 9 Uninstaller for XP / .NET". Ovo je veliko oko 90 KB i mislim da se moze naci na netu.
 
Nije da pitas gluposti ali pravis sebi problema bez potrebe!
Ako ti igre rade i nemas nikakvih problema sa zvukom,zasto bi se uopste upustao u ovu avanturu
koja ce ti samo doneti jos vise problema.
Kakva dijagnostika,mislis na dxdiag?!
Moj savet ti je da zaboravis na to i uzivas,dok sve lepo radi.
 
To što su neki fajlovi zastareli nije do DX-a, nego do drajvera za neki stariji hardver koji poseduješ, ili hardver za koji nisu napravljeni noviji drajveri, a koji ne iskorišćavaju u potpunosti DX9. Reinstaliranjem/deinstaliranjem nećeš postići NIŠTA.

Pozdrav
 
Softver za uklanjanje DirectX-a koji sam samo jednom iskoristio da vidim da li radi je DirectX Happy Uninstall v. 1.2 . :)

Radi, ali stvarno nije neophodno. Imao sam instaliran DirectX 9.0c .

A jesi li siguran da si imao 9.0b? Idi na START=>RUN=> i ukucaj "dxdiag" (bez navodnika naravno) i proveri verziju za svaki slucaj. Ako si insatlirao SP2 onda budi siguran da imas 9.0c
p0z! 8)
 

Back
Top