kako su oboreni

Vintroset

Ističe se
Poruka
2.471
nisam strucan, al sam malo istazivao po netu:
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/t23692.lt.html
iz ovoga je oboren ruskim sitemom SA-3 "neva", a otkriven nekim starim ruskim radarima P-15, a kao pilot je radi provere otvorio poklopac gde izlaze rakete i onda je postao vidljiv pa je tako otkriven ...
na jednom forumu sam nasao da je nije prvo pogodjen "velikom raketama" sa sitema nego izresetan nekim metcima(ili sl. manji projektili):eek: to mi je nekako cudno, kazu da je pogodjen u okretu jer je pilot video da je lociran, inace f117 nije lovacki avion i ako nosi oznaku F(fighter) i nema veliku upravljivost i odlike lovackih aviona, samo je skoro nevidljiv za otkrivanje a kad se otkrije mislim da za rakete nije bas tezak cilj kao lovacki avon, koliko sam nasao ni jedan f117a osim ovoga nije oboren, inace oborili smo i lovacki f116c i to oba samo sa zemlje bez aviacije koliko sam primetio
sta mislite kako je bilo to obaranje F117a (detaljnije i zaista), moze i za f16c opis

ps. izvinjavam se ako ima ista ili slicna tema i ako nesto ne valja u uvodnom postu kazite pa da menjam, drugi post je dosta zanimlji i on moze stajati kao uvodni post
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam zvanicno su oborena 2 a nezvanicno je oboreno 61 avion od cega cak nekoliko F117a i jedan B2 kako rusi pricaju(nemora da je tacno) ali je samo jedan pao na teritoriji srbije dok je jedan pao u hrvatskoj,takodje i b2 je pao u istoj zemlji i u makedoniji i albaniji je pao po jedan F117a,posle obaranja aviona F16 i F117a ,dokaza da je srbija pre obaranja F16 oborila 50-tak aviona dokazano je na snikum BBC ili CN niosamm siguran bio je prikazan prosle godine film i osecak iz tog dela ked sam novinar rekao da su mu nasi rekli da su oborili 50-tak Nato aviona,ako ima neko taj filim ili samo taj deo bilo bi dobra okaciti ovde, Film je bio prikazan na RTS.

Postoje mnogo teorija obaranja tog aviona cak je jedna da je oboren avionom MIG29,jedna da je oboren sa NEVOM,ima i to da je bio u naletu kad ga je skinula raketa,pojavlju je se da je lociran ruskim satelitom i da su nam date kordinate i obaranje je izvrseno NEVOM.
Na istom onom filmu koj sam gore naveo ima prikaz kada je nas radar uhvatio F117 i ispaljivanje rakete tako da mislim da je ovo najtacnija teorija obaranja F117,a to malo ljudi zna pravu istinu.
 
Poslednja izmena:
da bilo bi dobro okaciti taj film ili deo filma sto ti pominjes

ako smo zvanicno oborii samo 2 aviona a sad cujem da je oborno 61 prvo sam pomislio da smo imali neku za javnost nepoznatu naprednu tehnologiju, je bi to za nas pvo bilo previse da je oboreno toliko aviona ili je moguce - izvodljivo?
jel moguce da smo npr. od ruskih satelita dobijali kordinate, kako je zaista bilo...?
kada je Milenko Pavlovic leteo sreo je se sa jatom od preko sto aviona, mozda ih je nekad u naletima bilo i vise, laicki kad gledam svaki dan po toliko aviona mozda je i moguce da je oboreno 61
ranije sam cini mi se procitao na ovom forumu da su jednom dva miga 29 jurila jednog f16, jel to onada znaci da je bio izdvojen kao cilj, nigde vise nisam cuo taj podatak?
 
Poslednja izmena:
..nije moguce da smo dobijali kako neko kaze koordinate ili bilo sta sa ruskih radara jer su oni predaleko od nase zemlje.. za satelite ne znam kako to funkcionise

Ljudi tada je na vlasti bio jeljcin . covek je koliko ja znam iako je ruska duma , (250 poslanika valjda) izglasala da nam prodaju ili daju s-300 jeljcin je to ponistio.
 
..nije moguce da smo dobijali kako neko kaze koordinate ili bilo sta sa ruskih radara jer su oni predaleko od nase zemlje.. za satelite ne znam kako to funkcionise

Ljudi tada je na vlasti bio jeljcin . covek je koliko ja znam iako je ruska duma , (250 poslanika valjda) izglasala da nam prodaju ili daju s-300 jeljcin je to ponistio.
to ja bio pogresio u postu, evo sad sam ispravio "satelita" umesto "radara" kad pricao o necemu u sta se ne razumem puno
sad cu da pustim strucnije da nastave pricu:lol:
 
Poslednja izmena:
Koga zanima bas kako je to bilo, preporucio bih mu ratni dnevnik potpukovnika Djordja Anicica, koji je kod nas izdat prosle godine pod naslovom "Smena". On je bio zamenik komandanta raketnog diviziona koji je oborio i F-117A i F-16C, a mozda i B-2A. Ako zanemarimo njegovo prepucavanje sa Zoltanom Danijem, knjiga daje zaista jedinstven uvid u dogadjaje iz rata 1999. koji su obelezili svetsku istoriju vazduhoplovstva i PVO.

Knjiga moze da se nadje u vojnoj knjizari u Vasinoj.
 

Back
Top