Sta jesti pre i posle treninga

Verujem da bi bilo dovoljno...ali ima li neko strucniji odgovor ?




Evo strucnijeg odgovora :

Preko dana bi trebao da jedes slozene ugljene hidrate (istrazi koje sta kako) naravno i proteine
A sat vremena pred trening proste ugljene hidrate ali kvalitetne i one koji se brzo apsorbuju u krv......

Odmah posle treninga ZNACI ODMAH a ne posle pola sata sat i sl nebuloze sto pricaju doktori a nemaju pojma, trebas uneti 2 vrste nutrijenata:

1) Proste ugljene hidrate ili secere (ali ne onaj kupovni prosti secer sto se stavlja u kafu to nikako) i najbolje bi bilo Dekstrozu - grozdjani secer u prahu razmutis u vodi ili Maltodekstrin - ovo mozes kupiti u sportskim radnjama tipa Pansport i prodavnicama zdrave hrane

Zasto i kako???
Tokom treninga tvoje telo je istrosilo energiju i zalihe energija kako iz tela,krvi tako i iz misica je istrosio glikogen....
Ti ovim ugljenim hidratima koji se brzo vare nadoknadjujes glikogen u misicu i onda telo nema potrebe da razgradjuje misic tj da ga smanjuje...... (zato neki ljudi i ne napreduju u teretani)
Druga funkcija UH posle treninga je ta sto ti oni izazovu prirodno povecanje hormona insulin koji ucestvuje u ugradnji proteina koje ces tek da uneses i doprinopsi da se oni bolje iskoriste......

Ovaj ceo proces je prirodan i bezbedan sta vise moze se reci da je zdrav i da se tako i treba raditi......

E sad faza 1 je gotova

pod 2 - Trebas odmah posle treninga da uneses i sto bioloski bogatiji protein koji ce u najkracem vremenskom periodu da se svari i da se u zelucu razgradi u amino kiseline i da ode u misic i da ga izgradi.Misic je posle treninga sve pocepan i potrebne su te amino kiseline iz proteina kako bi "popunile te praznine i ostecenja u misicu" kako on ne bi se smanjio tj atrofirao.....Na ovaj nacin raste misic!!!!!!!!

E sad najvredniji protein u prirodi je protein surutke......I to onaj ociscen od masti i secera tj laktoze iz mleka.......

Zato je najbolja kombinacija ako imas kintu da kupis u Pansportu i slicnim prodavnicama suplementacije neki Whey protein (protein surutke)....Znaci ne Gainer sa UH nego cist Whey protein...Ovo je totalno zdravo i bezbedno to ti je kao da si kupio nestle cokoladni prah za mleko da napravis toplu cokoladu ili cokoladno mleko........

Trebas da kupis i amino kiseline u tabletama....Svaki protein se sastoji iz amino kiselina - znaci amino k su vec razgradjeni protein i samim tim ne opterecujes svoj zeludac da to vari i razgradjuje nego ti odmah odu u krv.....

Znaci ODMAH POSLE TRENINGA kupis sejker (pansport) i u njemu stavis tj pomesas dekstrozu whey protein izmuckas,zatim stavis u usta amino kiselinsku tabletu i navrnes sejk iz sejkera i sve to popijes zajedno sa tabletom.....

Ako nemas kintu za to
Onda posle treninga odmah pojedi bananu i cokoladno mleko (ima sad ono coko enerdzi imlekovo sto ima povecan sadrzaj dekstroze i protein surutke - ali mnoooogo manje nego whey protein prozivod) i sto brze kuci...Kad stignes kuci sto pre isprzi belo pilece meso tj pilece grudi - file (zbog unosa proteina) ili 10 belanaca (bez zumanca) ili tunjevinu i mleko jogurt i sl

Posle toga za sat ipo 2 pojedes jos jedan proteinski obrok a najbolje bi bilo merica whey proteina u sejker ali ako nemas kintu onda opet ili tunjevina ili belo pilece meso grudi tj file ili 10 belanca i sl...

Mala pomoc - Uz ove obroke jedi STO MANJE HLEBA POGOTOVO UVECE i to ne beli.tj nikako ne smes beli ako hocesw trbusnjake vec onaj integralni ili crni (ali pravi crni a ne beli koji je obojen kafom i sl)
Najbolje bi bilo kad bi od 8 uvece pa do spavanja jeo obroke bez hleba.....

Pomoc 2 - Kada przis meso,jaja i ostalo kupi neko jeftinije maslinovo ulje.Ono je zdravo zboh omega 3,6,9 masnih kiselina i nema holesterola.Nikako ne przi sa rafinisanim uljem koje mozes kupiti u svakoj prodavnici za 70-100 din.To je smrt za telo zdravlje holesterol i trbusnjake.......
 
Kompleksni UH - ovsene, krompir, pasulj, grašak, pirinač, integralni hleb...
Vlaknasti UH - kupus, šargarepa, krastavac, karfiol..
Proteini - belo meso, tunjevina, losos, posni sir, jaja, ćuretina, junetina,

kompleksne i vlaknaste uh ne mešaš već ih kombinuješ sa proteinskim obrokom
 
Ok, hvala ti najlepse, a samo jos jedno jel bi mogao da mi napises samo par proizvoda u kome ima dosta proteina, i u kome ima dosta UH....Posto necu jos ovo da kupujem, a i nisam bas pri parama xD

Br 1 Pilece belo 100 gr ima oko 20 gr proteina o gr secera i o gr masti

Tunjevina ima isti oko 20 -25 gr proteina na 100gr o gr secera i ima omega 3 6 i 9 masne kiseline koje su zdrave i treba da ih unosis (ali tunjevina u komadima a ne komadicima - odi na pijac,buvljak tamo su jeftinije za jedno 20-40 din jer tamo nema pdv-a)

Belance iz jaja - svako ima 3-4 grama proteina......Znaci pojedes 8belanca - 24 gr proteina si uneo....

E sada idu namirnice koje isto imaju veliki procenat proteina ali imaju veliki procenat i masnoca (onih losih ) i ugljenih hidrata (od kojih se goji ako ih ne utrosis)

Crveno meso - kao i belo stim sto ono sadrzi i kreatin koji daje snagu i izdrzljivost ali ima i masnoca i to onih losih odn holesterola

Curece meso - takodje kao i crveno (junece telece)


Ovo je bila tvrda hrana...

Od tecne hrane - napitaka:
Mleko i jogurti (gledaj da na kutiji pise sto manji br mlecne masti bar 1,6% NIKAKO NE UZIMAJ VECE) ODPRILIKE SADRZE OKO 3,2 DO 3,8 GR PROTEINA NA 100 GR

E sad kvaka je da i sadrzi 70-80 gr UH tj secera,mlecnih secera - laktoze,pa treba biti obazriv pri ispijanju velikih kolicina,posebno nocu.........

Surutka u tecnom obliku - u njoj se nalaze najkvalitetniji i bioloski najznacajniji proteini...Ali nazalost surutka je groznijeg ukusa.....

Sto se tice UH Naprvom mestu su ti ovsene pajuljice - slozeni ugljeni hidrati koji ce doprineti da se razlazu dugo vremena sprecavajuci kataboliza,a ujedno su i veoma jeftine......

Razene,kukuruzne pahuljice,bnane,jabuke,i ostalo voce manje vise.....

Izbegavati gazirane sokove,guste - prepuni su losih rafinisanih prostih secera koji prave salo i kojih je veoma tesko istrositi

Hrana koja sadrzi puno i UH i proteina

Prvo mesto - pasulj - odlicna namirnica

Grasak,

ne mogu vise da se setim
 
@bRu zLi

Ako moze jedno objasnjenje oko tih kupovnih proteina...Posto se ja u to ne razumem, (a imam predrasude, koje bih da otklonim). Dakle, sve to sto se kupuje, to je taj whey protein ?? Ako da, koja je onda razlika medju onolikim ponudama po katalozima (mislim, ima raaaaaznih cena), i ako bih kupovao, na sta bih trebao da obratim paznju ?
 
@bRu zLi

Ako moze jedno objasnjenje oko tih kupovnih proteina...Posto se ja u to ne razumem, (a imam predrasude, koje bih da otklonim). Dakle, sve to sto se kupuje, to je taj whey protein ?? Ako da, koja je onda razlika medju onolikim ponudama po katalozima (mislim, ima raaaaaznih cena), i ako bih kupovao, na sta bih trebao da obratim paznju ?

Moze....

Pod 1 proteini UH i masti su bezbedni za unos u ovom obliku (prah)
To je hrana i zato se i naziva suplement (zamena,dodatak) pravoj hrani koja visi sa drveta.....

E sad postoje nebuloze da sve sto nije prirodno (raste na drvetu) nije dobro..

Pa onda nista ne bi trebali da kupujemo po prodavnicama.....

Znas kad na nekoj namirnici pise toliko proteina toliko UH masti - sta mislis kako to tu?

Pa oni npr keks jafu nisu ubrali na drvet......Nego uzmu testo pa dodaju OVE PROTEINE U PRAHU SECERE I MASTI i to one najgore a u malim kolicinama sto telu nije dovoljno.....Tj proteina stave malo a zato UH nakrkaju i to one proste pa se zato kaze da se goji od tih stvari mnogo.......

U celoj industriji hrane uzima se protein os soje u prahu a ponekad protein iz surutke jer je on skuplji...

Pogledaj novo imlekovo cokoladno mleko - Coko energy - obicno cok mleko samo mu dodali protein surutke u prahu kao sto ima da se kupi u tim prodavnicama za suplementaciju....

Znaci neko lupa i prica da to ne valja a ovamo pije to mleko:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:

A i vrlo je prosto zakljuciti da li valja ili ne: Da ne valja pa oni ne bi mogli to javno da prodaju i distribuiraju to bi se racunalo kao narkoltik kao droga trava steroidi i sl.....Cak bi slojalo i upozorenje ne prodavati mladjima od 18 god kao npr za cigarete...

Znaci slobodno napred......

E sad

POD 2 - Tamo ima svasta da se kupi.....
Osnovno je da obezbedis gradivne materije da bi izgeadio telo!!!!!!!!
A to su proteini.Oni su makronutrijent iz kojih se sastoji celo telo pa samim tim svi misici koji postoje.....Znaci logicno je ako hoces povecati misice povecaj unos proteina.....

Vrsta proteina ima raznih (ne proizvoda nego proteina u prirodi u pravom smislu reci) a naucnici su utvrdili da su najvazniji proteini iz surutke na engleskom Whey (cuveni Vej kod nas se kaze tako) proteini jer su buioloski najbolji najbrze se ugradjuju u misic najbolje ga izgradjuju i sl.....

Znaci tamo mozes kupiti gejnere Gain-er prah koji sadrzi veliku stopu secera i pomalo proteina - ovo treba da kupe apsolutni pocetnici jer se sa njim mahom nabacuje salo i pomalo misica....Zato su ovi praskovi i jeftiniji jer su seceri jeftiniji od proteina

Mozes kupiti i bilo koje firem Whey protein i on sadrzxi do 80% proteina sa sto manje secera i masti....Ovo daje cistu kvalitetnu misicnu masu i koriste ga oni koji su vec koliko toliko veliki i hoce sad da imaju sto kvalitetnije misice i da sto vise skinu salo......Ovo je skuplje sto je i razumno proteini su skuplji od secera

Moj predlog je da kupis Whey protein koji ces da pijes po mericu izmedju obroka posle treninga odmah i pred spavanje.......A ostalo hrana i to proteinska i seceri iz voca i ovsenih pahuljica

Whey je suplementacija i nije magicni stapic...Bez dobre hrane kao i duzeg vremena kupovine Whey-a nece se videti neki rezultati u smislu da ti se neko divi na ulici "Wow kad si se tako uradio/izdefinisao/nabildovao i sl"

Toliko sada moram da zurim a kad imam vremena pisacu i o ostalim preparatima koji se koriste za izdrzljivost,snagu,energiju,protiv razgradnje i sl
 
@bRu zLi

Ako moze jedno objasnjenje oko tih kupovnih proteina...Posto se ja u to ne razumem, (a imam predrasude, koje bih da otklonim). Dakle, sve to sto se kupuje, to je taj whey protein ?? Ako da, koja je onda razlika medju onolikim ponudama po katalozima (mislim, ima raaaaaznih cena), i ako bih kupovao, na sta bih trebao da obratim paznju ?

Ninasta posebno sve su to veliki proizvodjaci i nece da brukaju svoju reputaciju.....

Obrati paznju da samo sadrzi rec Whey kao i da kupis sto vise kolicinski za istu cenu,ne moras one najelitnije,nisu nista bolji od ovih a skuplji su...Znaci bolje da duze vreme pijes nesto nego kratko vreme da pijes "najbolji" a pose nista......

p.s. Pazi da ti ne uvale gejnere,znaci trazi Whey sa sto manjim procentom secera jer oni grade misice ovi ostali samo goje zbog UH

Ja npr pijem sada ultimate nutrition Whey...Imas i Scitec Whey Univerzal Whey i sl
 
Ninasta posebno sve su to veliki proizvodjaci i nece da brukaju svoju reputaciju.....

Obrati paznju da samo sadrzi rec Whey kao i da kupis sto vise kolicinski za istu cenu,ne moras one najelitnije,nisu nista bolji od ovih a skuplji su...Znaci bolje da duze vreme pijes nesto nego kratko vreme da pijes "najbolji" a pose nista......

p.s. Pazi da ti ne uvale gejnere,znaci trazi Whey sa sto manjim procentom secera jer oni grade misice ovi ostali samo goje zbog UH

Ja npr pijem sada ultimate nutrition Whey...Imas i Scitec Whey Univerzal Whey i sl

A da li se whey uzima samo u danima treninga, ili svakog dana ? Ako se uzima svakodnevno, onda, kada u toku dana ?? Po dorucku i pre spavanja ??
 
A da li se whey uzima samo u danima treninga, ili svakog dana ? Ako se uzima svakodnevno, onda, kada u toku dana ?? Po dorucku i pre spavanja ??

Znas kako najbolje bi bilo svaki dan u svakom vremenskom razdoblju....

E sad naravno problem je svima nama kinta jer bi tada 1kg trajao minimum 10 dana a 3kg mesec dana - i to samo da uzimas 3 puta dnevno.......

Ali nije ni to fora - tako uzimati mesec dana pa posle ti treba godinu dana da skupis kintu da kupis opet.....I onda ono sto si malo nabacio sve "ode niz vetar"

Zato je najbolje napraviti plan i koristiti samo u najkriticnijim situacijama kako bi se ustedelo sto vise...

Najkriticnija situacija i NAJVAZNIJA je vreme ODMAH POSLE TRENINGA - tada je telo u stanju katabolizma - razgradnje,umoran si iscrpljen,glikogen i energija iz misica je istrosena.......Ovo je najznacajniji "obrok" u toku dana - OBROK POSLE TRENINGA....

Znaci tada OBAVEZNO DA POPIJES WHEY pomesan sa dekstrozom - prosti secer koji veoma brzo ulazi u krv i obnavlja izgubljenu energiju a whey protein ULAZI U MISICE I IZGRADJUJE IH I OBNAVLJA jer su se misici na treningu "iscepali" tj vlakna misica imaju pukotine i tu whey nastupa - "zapusava te rupe u vlaknima" i onda je misic u anabolicnom stanju - stanju izgradnje i postace veci i jaci.......
p.s.Dekstrozu kupi isto gde i whey ona je veoma jeftina,kilo je od 150 do 250 din,a samo jednu mericu pomesas sa whey prahom u sejkeru,razmuckas i popijes.....

Znaci OBAVEZNO TO URADI ODMAH POSLE TRENINGA

Eventualno jos jednom da uzimas whey (posto je skupo pa da ne potrosis brzo) je pred spavanje.....I to sada bez dekstroze (jer ti ne treba prost secer pred spavanje da se ne bi napravilo salo od te dekstroze)....Dobro je uzimati pred spavanje zato sto zamenjuje obrok,a u tom obroku sigurno ima i malo hleba tj ugljenih hidrata a ne valja pred spavanje da telo to ne bi skladistilo u masti tj rezerve sala.....

I to je to.....

Znaci ne uzimaj whey ujutro pogotovo ne POSLE DORUCKA,jer vec si uneo UH i proteine iz dorucka kad bi uneo i whey bilo bi dzabe jer se samo 25grama proteina sintetise kad odjedanput pojedes,sve ostalo ide napolje kad odes u wc....

Ujutro i preko dana mozes da cepas malo vece doze UH tj secera preko voca i sl jer tada imas dota do veceri pa ce se taj secer istrositi i nista nece ostati "da ide u salo".....Kako dan odmice smanjuj UH a povecavaj proteine......

Znaci ovako - dorucak,medjuobrok-rucak-medjuobrok - obrok pred teretanu - trening u teretani - odmah posle treninga (bukvalno odmah,sto brze to bolje,ponesi sejker sa prot+dextroza u teretanu) WHEY + dekstroza - dok dodjes kuci+tusiranje+ kuliranje treba da prodje 45 min vec od treninga i konzumacije whey-a onda uzmes ili belo pilece meso -prsa ili bar 5 belanca + 2 zumanca ili tunjevinu i sl proteinske obroke sa sto manje crnog hleba,nikako belog........Posle sat,sat ipo pred spavanje popijes Whey BEZ DEKSTROZE SADA i legnes da spavas.....

TO JE TO,ja tako radim.....

Hint : Whey nikad ne mesaj sa mlekom jeste da je ukus bolji ali pomesaj ga sa vodom POGOTOVO POSLE TRENINGA JER ONDA BRZE SE VARI I ULAZI U KRVOTOK a ako ga izmesas sa mlekom znatno sporije ce da ti se resorbuje zbog mlecne masti i mlecnog secera.....Znaci uveg ga muckaj sa vodom!!!!!!

p.s.Zaboravih - Znaci samo danima kada radis u teretani i kada trcis pa posle treninga sa trcanjem zajedno sa dekstrozom jer trcanje razgradjuje misice (ali skida salo tj masti)

A neradnim danima cepaj pred spavanje....

Ako ne planiras uskoro da kupis jos whey-a onda cepaj samo radnim danima a neradnim malo pojacaj ishranu
 
Poslednja izmena:
Ok, uzeo sam ovaj WHEY:
Dymatize%20Nutrition%20Elite%20Whey%205lbs%20-%2077%20servings.jpg

Dakle, 2,3 kg. Takodje sam uzeo i maltodekstrin, na osnovu onog tvog posta od ranije, gde si rekao da moze dekstroza ili maltodekstrin. Ili sam pogresno shvatio ?

A da li Whey inace treba da se pije redovno, znaci ono, da kupujem jedno mesecno po kanticu, ili to ide u fazonu, ispijem jednu, i to ce da me "drzi" jos nekih mesec-dva, pa opet ?

I, (nadam se moje poslednje pitanje, i sam sebe sam smorio ), da li je moguce plan ishrane prilagoditi prepodnevnom treningu, negde oko 10-11h ? Pitam ovo zbog tog obroka pre treninga, koji je, koliko sam shvatio, veoma bitan, a ukoliko bih trenirao pre podne, taj obrok bi mi prakticno bio dorucak. Da li to nesto menja ?
 
Ok, uzeo sam ovaj WHEY:
Dymatize%20Nutrition%20Elite%20Whey%205lbs%20-%2077%20servings.jpg

Dakle, 2,3 kg. Takodje sam uzeo i maltodekstrin, na osnovu onog tvog posta od ranije, gde si rekao da moze dekstroza ili maltodekstrin. Ili sam pogresno shvatio ?

A da li Whey inace treba da se pije redovno, znaci ono, da kupujem jedno mesecno po kanticu, ili to ide u fazonu, ispijem jednu, i to ce da me "drzi" jos nekih mesec-dva, pa opet ?

I, (nadam se moje poslednje pitanje, i sam sebe sam smorio ), da li je moguce plan ishrane prilagoditi prepodnevnom treningu, negde oko 10-11h ? Pitam ovo zbog tog obroka pre treninga, koji je, koliko sam shvatio, veoma bitan, a ukoliko bih trenirao pre podne, taj obrok bi mi prakticno bio dorucak. Da li to nesto menja ?


Whey - ok
Maltodekstrin - ok


Hm...Ne znam za prepodne sta da ti kazem,ja nikada nisam tako vezbao sa tegovima tj tezine,samo aerobni trening - trcanje,vijaca,bajs,plivanje......
Ja ne volim ujutru i pre podne da radim jer po meni covek tada nije sposoban da odradi tezak trening,pogotovo ako radi velike grupe misica - ledja noge,grudi pa i ramena donekle.....jer ti spavas celu noc,organizam maltene "ostane na rezervi" i onda ustanes jedes jednom (a to je nista) i odes da cepas masu za ledja tj snagaski trening - nema sanse.....bar ja.....A drugacije je kad ti jedes jedno 4-6 puta pa odes na trening - "sve puca od snage".....

Ja nisam za treninge prepodne,ali bolje i to nego nista.......

Obrok pre treninga i nije toliko bitan kao OBROK POSLE TRENINGA,jer za obrok pre treninga je bitno samo uneti UH i ponesto proteina - da bi imao energiju i snagu na treningu a posle treninga je potrebno uneti sto vise proteina (plus malo dekstroze sa njima radi brze ugradnje).......

Nije fazon da je obrok bitan koliko je fazon da je to jedini obrok pre treninga i posle 8 i vise sati ne jedenja (tj spavanja)........Gledaj pomeri da bude sto kasnije trening tj da imas sto vise obroka pre njega.......

Whey se kupuje i pije - pa uslovno receno nema definicije....Sto vise to bolje.......
Whey nije steroid nego hrana pa prema tome nece nista da te drzi mesec dva tj ako ne unosis i dalje isti procenat proteinske hrane i whey praha smanjivaces se do stupnja kada si samo malo bolji od prosecnog prolaznika.......

Znaci ne postoji trip "da se uradim" i sad ovo traje toliko i toliko.........Kako si napredovao tako ces 5 puta brze da padas (tj atrofiras)......

Prema tome koristi barem 1 tu kutiju od 2,3 mesecno i hrana ono standardno proteinski kvalitetna rascepana na manje obroke koji su cesti + tezak trening sa sto vecim tezinama od max 8-10 ponavljanja i ima da napredujes iz dana u dan.....Ne zaboravi trcanje 2 puta nedeljno po 45 min bi bilo ok.....Nikada ne radi isti misicnu grupu za manje od nedelju dana tj ako si u pon radio biceps tek u sledeci pon da ga opet radis jer za manje od nedelju dana nema sanse da ti se misic lepo oporavi i izgradi...Ako radis ranije razgradices ga i on nece rasti......

To je to pa ti sad vidi iskombinuj kako ti vise odgovara.....

Ja sam za treniranje pridvece,a ako hoces pre podne onda vidi da sto ranije ustanes kako bi uneo bar 2 obroka pre treninga...... (stim sto obrok pred trening treba da bude bar 40 min pre jer onda sva krv sjuri u zeludac da vari hranu a nista ne ostane da ide u misice pa neces imati snagu i mozes da se onesvestis u tezim slucajevima ili da ti pripadne muka u teretani.......Naravno ne treba jesti ni 2,3, sata pre treninga pa na trening otici gladan.......Pusti ti ove sto ne znaju sto lupetaju pa pricaju nista 3 sata pre treniranja - oni jedu masnu i dzank fud hranu koja se veoma tesko i sporo vari pa im zaista toliko i treba.....Ti kad jedes proste UH pre treninga slozene uh i kvalitetne proteine - to se zacas svari,+ sto ce ti metabolizam biti znatno ubrzaniji nego ostalima pa ces samim tim pre variti hranu.....

p.s. Pre treninga (15min-30min) je dobro popiti amino kiseline koje lako ulaze u krv i onda tvoje telo tokom treninga ima u krvi amino kiseline koje direktno idu u misicna vlakna i ne razgradjujes se za vreme treninga,imas vise energije,nisi smoren i sl....Ali ovo je druga prica jer zahteva i kupovinu amino.....

p.s.Sad sam se setio,rekao mi prodavac u Pansportu nesto za Maltodextrin da je kao prost UH + slozeniUH u njemu....

A cista dekstroza je prosti ugljeni hidrat.......

Ovo ni ja nisam znao jer sam mislio da je Meltodex.unapredjena verzija dekxtroza ali ipak nisu isti.....

Mozda bi bolje bilo da kupis cistu dextrozu bez ukusa i da je mesas sa Whey-em posle treninga samo ona je 150din kilo,a ovaj maltodextrin pij preko dana kao sok tj umesto soka (ali ne preteruj da se ne ugojis,casu,dve samo)....Na ovaj nacin preko dana obezbedjujes slozene UH a dekstrozom sa whey-em posle treninga obezbedjujes proste UH (+whey naravno)

Ne znam dal s ukapirao - nema nista lose da koristis i whey sa maltodextr. ali ako ga koristis sa cistom dextrozom brze ce se izvariti i ugraditi jer ne sadrzi slozene UH koji se sporije vare nego prosti secer - dekstroza......
 
koje vezbe mi preporucjujete za pocetnicu

Najvise radi noge,posto si elem zensko.....Tebi ne trebaju velika ledja ruke i sl.....

Znaci sto vise donji deo,naravno i gornji pomalo.....

Paznja : Vezbe za grudi tj za misice grudi Musculus pectoralis major et minor NE DELUJU NA POVECAVANJE GRUDI,PODIZANJE GRUDI I SL......

Najvise se devojke tripuju na ovo i rade veliki broj vezbi za grudi.Na ovaj nacin se jaca misic pektoralis a ne grudi - dojka koja se sastoji iz sala pa samim tim vezbanjem se samo mogu smanjiti grudi tj salo na grudima,a nikako se ne mogu " napumpati"........

Sto se tice nogu obavezno da radis cucanj sa sipkom na ramenima,iskorak sa bucicama u rukama i ostale sprave u teretani......

PAZNJA - Nije dovoljno raditi sa opterecenjem od 500 grama do 2 kila - pa kesa sa pijace ili iz maxija je teza od toga....Mozete tako vezbati i 10 godina i nista se necete promeniti......

Znaci sto vece tezine i da se sto vise iznojite i da na kraju treninga ne mozete da idete od umora - tada ce biti rezultata a ne dodjete u teretanu a ni kap znoja,jos neke dodju i nasminkane.....Mislim ono...metak u celo......Teretana nije mesto za poziranje vec za preznojavanje.....

Znaci 4 puta nedeljno tezine sto vece a 3 puta nedeljno kardio trening u prirodi ili teretani - trcanje.........

I ima da budes odlicna......Naravno tu je i ishrana i genetika
 
Pozdrav,
jeste malo zastarala tema, ali nesto mi bas nije jasno.

Posle treninga da li je dobro da se pije surutka? Ili surutka u prahu sto ima da se kupi prodavnicama zdrave hrane?
Ili samo da uzmem malu kasicicu dekstroze, razmutim u casu vode i popijem, posle toga cokoladno mleko ?

Hvala.
 
Pozdrav,
jeste malo zastarala tema, ali nesto mi bas nije jasno.

Posle treninga da li je dobro da se pije surutka? Ili surutka u prahu sto ima da se kupi prodavnicama zdrave hrane?
Ili samo da uzmem malu kasicicu dekstroze, razmutim u casu vode i popijem, posle toga cokoladno mleko ?

Hvala.

ma koja crna surutka,vise stete nego koristi...uzmi lepo whey protein
 
To bi trebao da bude obrok posle treninga, ali ne neposredno posle. Neposredno posle se preporucuje unošenje tečnog oblika proteina. Npr, već pomenuta kombinacija whey+deks. Ko neće da daje pare na whey, može komotno i mleko, mleko u prahu, i sl da smucka, bice i to dovoljno proteina. Mleko je 80% kazein (mlečni protein) 20% whey (surutka). Čuo sam neke stručnjake kako čak i savetuju pre uzimati neki sporiji protein (npr iz mleka), kako bi protein što duže ostao u organizmu. Za whey se u žargonu kaže da bukvalno "protrči" kroz organizam.
 

Back
Top