Ne blokiraj raskrsnicu!

Ne_Vazim_Se

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.560
Kako bi sprečili vozače da blokiraju raskrsnice time što uleću u njih, a da ne procene da li mogu da je prođu na vreme, Gradski sekretarijat za saobraćaj do kraja meseca obeležiće površinu nekoliko raskrsnica u gradu bordo bojom.

v168878p0.jpg


Bordo boja će biti znak da vozači tu neće smeti da se zaustavljaju. Pored mrežasto iscrtane površine, na to da ne smeju da blokiraju raskrsnicu vozače će upozoravati i znak "Ne blokiraj raskrsnicu”.

Onima koji to čine, prema novom zakonu, sledi kazna od 5.000 dinara.

"Signalizacijom ćemo informisati vozače da ne blokiraju raskrsnice. Vozač treba da proceni da li može da prođe raskrsnicu, a da se ne zaustavi na njoj ili na pešačkom prelazu i time ometa saobraćaj.

Na površini koja će biti obeležena bordo bojom vozači neće smeti da se zaustavljaju. Nije cilj da kažnjavamo vozače, već da im ukažemo na problem blokade raskrsnica", kaže za "24 sata” Dragoljub Đakonović, gradski sekretar za saobraćaj.
Spisak raskrsnica

Takovska - Bulevar kralja Aleksandra
Kneza Miloša - Kralja Milana
Kneza Miloša - Nemanjina
Takovska - Džordža Vašingtona
Takovska - Svetogorska
27. marta - Starine Novaka
Bulevar kralja Aleksandra - Beogradska
Beogradska - Njegoševa
Džordža Vašingtona - Bulevar Despota Stefana
Cvijićeva - Bulevar Despota Stefana
Starine Novaka - Cvijićeva

(MONDO)

http://www.mondo.rs/s168878/Lifestyle/Bordo_boja_znaci_-_ne_blokiraj_raskrsnicu.html

Dakle, zanima me vash komentar na ovo?

Ja imam samo jedan: ***** vam bre mater retardiranu onu... :dash:

To moze da se regulishe na drugi nachin, ispravan, ali za to jelte treba malo znanja, kreativnosti, pameti, truda, novca itd... ali eto gospoda su odluchila da ne leche uzrok nego posledicu, a i taman josh malo da nas udare po dzepu kad' im se moze... :udriglavu:

P.S. Inache, vec vidim kolaps kod Londona, ono jedni stoje na crveno, a drugi na zeleno... :dash: ... koji ce ovo gubitak vremena da bude... :roll:
 
Poslednja izmena:
ne vidim u chemu je problem.

Pa brate mozda u tome shto ako rasteretish odredjene trase, dodash flow control na semafore itd... guzve ne bi ni bilo. :idea:

Mozda i u tome shto imamo infrastrukturu predvidjenu za tri do chetiri puta manji broj automobila, te je guzve u "shpicevima" nemoguce izbeci.

... a mozda upravo u neposhtovanju propisa, i na "njihovoj" i "nashoj" strani, shto ce u praksi da rezultuje time shto ce meni umesto sadashnji pola sata, biti potrebno sat vremena da dodjem kolima od Slavije do Terazija... :dash:

... a mozda i to shto traze od ljudi da "procenjuju" , i to ljudi koji u vecini sluchajeva ne mogu da procene ni koliko im je goriva ostalo sa sve pokazivachem... :dash:
 
fala bogu, pa razmisli sl put dal ides na zuto u raskrsnicu samo da bi proso semafor..
tako i treba kad stoka ne zna da vozi..

Pa nije to zbog zutog, vidi ja prodjem kada mi je zeleno ali se toliko oduzi kolona od sledeceg semafora na kome je crveno da svi bleje i chekaju na raskrsnici... mrzi me sada da ti crtam u pejntu, ali veruj mi nije zbog zutog. :confused:

nije lose sto ce to da urade
ne treba da ulazis u raskrsnicu ako nisi siguran da ces da prodjes
dzaba ces da zakrcis...

Pa brate problem je u tome shto ja na primer nikada nisam potpuno siguran... a ako stanesh onda ce onaj iza da ti trubi a u ponekom sluchaju i da ti otvori glavu nekom shtanglom... i shta sad' ja da radim u takvoj situaciji, pritisak na obe strane? :confused:
 
Pa brate mozda u tome shto ako rasteretish odredjene trase, dodash flow control na semafore itd... guzve ne bi ni bilo. :idea:

Mozda i u tome shto imamo infrastrukturu predvidjenu za tri do chetiri puta manji broj automobila, te je guzve u "shpicevima" nemoguce izbeci.

... a mozda upravo u neposhtovanju propisa, i na "njihovoj" i "nashoj" strani, shto ce u praksi da rezultuje time shto ce meni umesto sadashnji pola sata, biti potrebno sat vremena da dodjem kolima od Slavije do Terazija... :dash:

... a mozda i to shto traze od ljudi da "procenjuju" , i to ljudi koji u vecini sluchajeva ne mogu da procene ni koliko im je goriva ostalo sa sve pokazivachem... :dash:

filozofirash previshe prijatelju.
te varijante: ko, gde, zashto, zbog chega, vlast, infrastruktura i ostale izgovore zajebi...
Just Do Not Block The Fücking Intersection :confused:
 
Poslednja izmena:
A ti onda prodji da ucinis tom debilu iza sto trubi, pa neka ti posle on palti pet iljada kazne

U pravu si, al' vish kako je to komplikovano... ni tamo ni ovamo, mislim, kako god obrnesh ne valja... mada, nachelno, u pravu si... bolje poshtovati propise nego popushtati drugima... :)

skroz ispravna odluka, i dobro je da ce se i kod nas uvesti
konacno da se stane na put bahatim vozacima

Chekaj, ja sam bahat zato shto se kolona proteze kroz celu ulicu Kneza Milosha, tako da ni na zeleno ne moze da se prodje, zato shto zelim da stignem tamo gde sam krenuo za manje od dva je*ena sata?

Zamisli drskosti. :dash:

Slazem se, Ali svi rade ono sto je lakse. Za resavanje infrastrukturnih problema treba im stotine miliona, a za malo farbe par hiljada :lol:

Poenta tema... :ok: ... slepci jedni. :neutral:
 
Poenta je u kaznjavanju bahatih, zbog kojih u velikoj vecini slucajeva bude blokiran prolaz onima koji imaju zeleno.
Naravno da postoje brojni problemi u saobracaju, ali imaju ih i mnogo veci gradovi u mnogo bogatijim zemljama.
Mnogo veci haos naprave razne grupe koje demonstriraju i blokiraju glavne ulice, automobili koji se pokvare, beloruske trole koje se raspadnu na sred ulice i bahato parkirani i zaustavljeni automobili, nego sto je sam saobracaj u haosu.
 
Da ti ja kazem sta mene licno nervira, a ti proceni sam.
Mene nervira sto se nasi vlastodrsci ponasaju kao da su nam obezbedili sve uslove koje imaju gradjani Londona, Frankfurta ili Stokholma, pa je red i da nas kaznjavaju kako se kaznjava tamo

Ja jesam za kaznjavanje bahatih vozaca i postovanje svih pravila, ali mrzim to licemerje da za neke pravila vaze, a za neke ne, i to sto nadlezni smatraju da je kaznjavanje ( i namesteni poslovi gde se po pet puta za pet godina skida i stavlja drugi trotoar) sve sto je potrebno da rade
 
Ja samo ne shvatam ovaj dio sa pješacima. Šta npr. skrećem desno, preko ulice prelazi pješak kojeg propuštam, gdje da ja stanem onda da bi ga propustio. A trebali bi i svi nabacit dvoglede na oči pa sa 100 m da pogledamo kakva je situacija hoćemo li proći ili ne?
I šta da se desi situacija vozaču ispred mene se ugasi auto iz nekog razloga, ja moram da stanem iza njega, a već sam prošao semafor i stojimo obocija u raskrsnici, ne mogu ni lijevo ni desno, a nazad su mi druga auta. U tom vremenu se upali zeleno autima koja se ukrštaju sa ulicom iz koje dolazim i eto, ja ostao u raskrsnici ni kriv ni dužan.
 
samo se kod nas svira i samo kod nas pesaci nasrcu na vozila
nigde u evropi to nisam video
a za najnormalniji tok saobracaja treba tako malo kulture... neverovatno malo!
priznajem da sam bio nekoliko puta taj koji je psovao i nasrtao ali opravdano
a gomilu puta sam iskulirao. znam o cemu pricam - najmanji je problem odrzati raskrsnicu
cistom i preglednom, cak i u vreme najgoreg spica
 
Tako sam ja stajao na jednoj raskrsnici na crvenom svetlu a ovi sto su imali zeleno ulaze u raskrsnicu dok je put bio zakrcen. I upali se meni zeleno i ja krenem kad pred mene riba sa autom i ja joj kazem"Alo, crveno svetlo ti je" na sta ona me pogleda i kaze mi "Marš" a ja onako ne verujuci opet stanem da joj objasnjavam sa bicikla u pokretu kad ona opet"Marš". E onda sam se ja okrenuo i lepo joj nogom šutnuo i ulubio vrata pa nek sledeci put opet bude kulturna kad nije u pravu.
Opkoracih opet svoj bicikl i rekoh joj da mi zapise tablicu.:D
Zatim sam nestao u guzvi.
Naravoucenije:Treba znati kad nekom smes nekom da kazes jer mozda je taj jaci od tebe a ima i krace nerve. X muskih vozaca je tako slicno proslo kurceci se kad im vreme nije.:per:
 

Back
Top