DDR1 Problem[POMOC] ?

mzzL

Početnik
Poruka
5
Hu , ha , pozdrav.

Imam 256 MB RAM-a ( DDR RAM ) , i danas sam kupio jos 512.Dodjem kuci , reko sve ce normalno radit , kad ubacim imat cu 256+512 i brze ce radit.

Dosao kuci , ubacim 512 MB RAM-a , i upalim komp, ali nece da mi ga startuje.Znaci kada ga upalim pocne kofol da se puni ono , i pojavi mi se :

http://img132.imageshack.us/img132/7393/dsc00064dx.jpg



Pocnem kofol guuglat , da nadjem ovaj pci.sys i da ga ubacim u system32/drivers , i ubacim ga ( skinuo neki ).

Odem ubacim ponovo 512 MB , i pocne se isto punit , i isto mi pokaze :S

Pokusao sam da i system oborim , i da ponovo dignem sa CD-a , ali mi se pojavi sledece:

http://img202.imageshack.us/img202/9206/dsc00065ob.jpg

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Znaci , sta da radim ? Hocel mi ikako moci ovaj DDR RAM , i sta treba da uradim da normalno radi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hu , ha , pozdrav.

Imam 256 MB RAM-a ( DDR RAM ) , i danas sam kupio jos 512.Dodjem kuci , reko sve ce normalno radit , kad ubacim imat cu 256+512 i brze ce radit.

Dosao kuci , ubacim 512 MB RAM-a , i upalim komp, ali nece da mi ga startuje.Znaci kada ga upalim pocne kofol da se puni ono , i pojavi mi se :

Pocnem kofol guuglat , da nadjem ovaj pci.sys i da ga ubacim u system32/drivers , i ubacim ga ( skinuo neki ).

Odem ubacim ponovo 512 MB , i pocne se isto punit , i isto mi pokaze :S

Pokusao sam da i system oborim , i da ponovo dignem sa CD-a , ali mi se pojavi sledece:

Znaci , sta da radim ? Hocel mi ikako moci ovaj DDR RAM , i sta treba da uradim da normalno radi.
Синко, следећи пут окачи МАЊЕ слике јер са овима оћоравех!

Најкраће речено, купио си фаличан РАМ модул!
Кад њега скинеш, јер можеш онда да покренеш Windows, или евентуално нову инсталацију истог?

>>> http://support.microsoft.com/kb/318729
 
Koliko ljudi ne znaju, i kupuje bez savjeta. Misle kupicu memoriju i samo je staviti, i bice bolje. Prodaj to sve sto imas, pogledaj na sajtu ploce koliko ti ploca podrzava frekvenciju memorije, kupi jednu memoriju od 1GB i bice sve ok. Nisu memorije sada skupe, mozes naci polovnu dosta jeftino.

...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Je li obje rade na isto Mhz...Ta od 512MB je vjerovatno 400Mhz a ona od 256MB nije...Probaj da li radi samo sa 512MB..

Nema to veze. Ja na starom kompjuteru imam PQI 256 ram-a na 333 i Kingston 512 na 400 i sve radi normalno.

Jednostavno njemu ta memorija hardverski ne odgovara. Tako je moj komsija dokupio ram-a a kod njega je bila fora kad se ubode taj ram modul kompjuter se upali ali monitor ne a inace ispravna je bila memorija a i njegov kompjuter.

Svaka ploca ima atest za koje modele ram memorija je testirana i sa njima radi 100% e sad to ne mora da znaci i da sa onim drugim nece raditi ali eto moze da se desi.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze. Ja na starom kompjuteru imam PQI 256 ram-a na 333 i Kingston 512 na 400 i sve radi normalno.

Jednostavno njemu ta memorija hardverski ne odgovara. Tako je moj komsija dokupio ram-a a kod njega je bila fora kad se ubode taj ram modul kompjuter se upali ali monitor ne a inace ispravna je bila memorija a i njegov kompjuter.

Svaka ploca ima atest za koje modele ram memorija je testirana i sa njima radi 100% e sad to ne mora da znaci i da sa onim drugim nece raditi ali eto moze da se desi.

Pa ja nisam napisao ovako opširno objašnjenje kao ti ali na isto mislimo.Meni je se dešavalo da me čovjek zovne i kaže računar radi ali nema slike na monitoru. X puta je se desilo da Ram modul izvadim i ponovo vratim na isto mjesto i računar sasvim normalno počne raditi..
 
Pa ja nisam napisao ovako opširno objašnjenje kao ti ali na isto mislimo.Meni je se dešavalo da me čovjek zovne i kaže računar radi ali nema slike na monitoru. X puta je se desilo da Ram modul izvadim i ponovo vratim na isto mjesto i računar sasvim normalno počne raditi..

Pa kad je ram u pitanju svasta moze da bude. Mi smo probali taj njegov ram na X nacina ali nije htelo. Zatim nismo hteli dalje da dzaramo da ne bi nesto zeznuli :D .
Sa onim njegovim starim ramom je radilo. Vratili smo u radnju i tamo je momak probao taj RAM i tamo je radio ok. Zatim je taj drugar posle mesec dana pazario neki drugi i taj mu sljaka bez problema. Jednostavno hardver nije bio kompatibilan.

Jedan drugar je sa DVD rezacem imao slican problem. Na njegovom kompu nije radio a kad je odneo da reklamira tamo na njihovom radio. Zatim im on odneo svoj komp da mu oni montiraju ali dzaba nije hteo da radi DVD rezac na njegovom kompu. I zatim uzeo neki drugi i sve bilo ok.
 

Back
Top