Ashampo-problem ili ne

Hazrael

Zainteresovan član
Poruka
107
Problem je sljedeći. Koristim Ashampo Burning Studio 9.21 i preko opcije "Nadogradi postojeći CD/DVD, Blu-Rey disk" uklonim neki folder.Međutim kada dodam neku drugu stvar program sprži to novo i izbaci disk ali izbaci poruku da snimanje nije uspjelo a ustvari jeste uspjelo.Zašto se to dešava? DVD Medij je marke "Maxell". Je li ima neki poseban način prženja ovih RW Medija ili se uvijek mora formatirati...Ove RW Medije nisam prije koristio.
 
То о чему ти говориш је тзв. "multisession burning", само није ми баш најјасније кад кажеш "... пробам да уклоним неки фолдер, преко те опције..." јер оно што си већ претходно имао снимљено на ЦД или ДВД диску (неки фолдер у овом случају) не можеш једноставно тек тако обрисати (као рецимо са флешке). Није проблем додати нешто за нарезивање (мада неки ДВД и програми знају да праве проблема и са тим), већ је проблем то нешто уклонити, а то може једино форматирањем али целог диска, не парцијално.

Зато ти можда и избацује ту грешку, јер то се можда и нарезало, али питање је да ли је баш све што је требало и да ли ће то да ради како треба.
 
То о чему ти говориш је тзв. "multisession burning", само није ми баш најјасније кад кажеш "... пробам да уклоним неки фолдер, преко те опције..." јер оно што си већ претходно имао снимљено на ЦД или ДВД диску (неки фолдер у овом случају) не можеш једноставно тек тако обрисати (као рецимо са флешке). Није проблем додати нешто за нарезивање (мада неки ДВД и програми знају да праве проблема и са тим), већ је проблем то нешто уклонити, а то може једино форматирањем али целог диска, не парцијално.

Зато ти можда и избацује ту грешку, јер то се можда и нарезало, али питање је да ли је баш све што је требало и да ли ће то да ради како треба.

Obrisati se kao neki folder na usb stiku ne može i to znam. Ali u programu Ashampo kada učita šta je na DVD-u ima opcija da se obilježi neki folder i kliknem na ukloni i njega nema više i to funkcioniše i to je ok.Međutim ja sam mislio da se i na RW medij može nešto naknadno dodavati kao i na obični dvd medij. Znači, praktično ako hoću nešto naknadno da dodam moram cijeli disk obrisati pa ponovo spržiti sve nanovo sa novim folderima....
 
Може се и на RW дискове додавати, не видим зашто не би могло, ја углавном и користим те дискове, јер уколико се и деси нешто непредвиђено (а дешавало се), увек можеш све обрисати и покушати поново.
Znači, praktično ako hoću nešto naknadno da dodam moram cijeli disk obrisati pa ponovo spržiti sve nanovo sa novim folderima....
Не мораш уколико имаш још места на том диску.
 
Може се и на RW дискове додавати, не видим зашто не би могло, ја углавном и користим те дискове, јер уколико се и деси нешто непредвиђено (а дешавало се), увек можеш све обрисати и покушати поново.

Не мораш уколико имаш још места на том диску.

Da ti kažem konkretno o čemu se radi...Ja sam na RW Disk spržio nekih programa neka se nađe....npr DVDFab Platinum itd i kada izađe nova verzija ja želim da tu verziju izbrišem odnosno uklonim sa diska a da dodam novu verziju. Uđem u Ashampo program, program učita šta je na disku obilježim dotični program kliknem na ukloni i njega program uklone. Zatim idem na Dodaj nešto novo. Dodam novi program i krene prženje.U toku prženje sve provjere prođu, vidim da se disk snima i na kraju se to i snimi, čitač se otvori ali Ashampo izbaci da prženje nije uspjelo. E sad, ja nisam provjeravao u kakvom je stanju taj program koji sam dodao.Možda je on spržen ali je neispravan, zašto mi se to dešava ako se može dodavati naknadno...To isto mi se dešava i ako samo želim dodati neki program bez prethodnog brisanja...
 
Poslednja izmena:
... Uđem u Ashampo program, program učita šta je na disku obilježim dotični program kliknem na ukloni i njega program uklone...
Ја користим Ashampoо такође, али мислим да ово што си горе навео не може да функционише баш тако... може када први пут нешто снимаш и пре самог снимања. А сад, зашто ти се та грешка јавља и кад само нешто додајеш, не бих знао да ти кажем. Ја нисам имао таквих проблема до сада са овим програмом, али сам рецимо имао веееликих проблема са Verbatim дисковима.
 

Back
Top