Jedan od najvecih nedostataka ljubavi je

snoshaj efendija:
u opasnosti da nas, barem za kratko vreme ucini srecnim.
Ovo je iz 'Ogleda o ljubavi' Alaina de Bottona.
Sta mislite o tome?
Pozdrav svima.
Kad spozna srecu, coveka vise ne mogu zadovoljiti male stvari. Znas ono "dabogda imao pa nemao". E, pa, ljubav je, kao, isto to. Ako je izgubis - propast.
Ne slazem se sa time... Ljubav nije jedna. Ljubav je U NAMA, a ne u drugima. I zato je nama dat dar da UVEK budemo srecni dajuci nasu ljubav ljudima koji nas okruzuju.
A "ljubav" o kojoj se govori u toj recenici je - nista drugo do - sebicnost. Prema drugima, sebi, svojoj sreci...
 
Snezna_kraljica:
Kad spozna srecu, coveka vise ne mogu zadovoljiti male stvari. Znas ono "dabogda imao pa nemao". E, pa, ljubav je, kao, isto to. Ako je izgubis - propast.
Ne slazem se sa time... Ljubav nije jedna. Ljubav je U NAMA, a ne u drugima. I zato je nama dat dar da UVEK budemo srecni dajuci nasu ljubav ljudima koji nas okruzuju.
A "ljubav" o kojoj se govori u toj recenici je - nista drugo do - sebicnost. Prema drugima, sebi, svojoj sreci...
" Ako naucimo kako da sami budemo zaljubljeni, u sebi i sa sobom, uspecemo da prvi put dozivimo istinsku ljubav. Morate vec biti u stanju ljubavi da biste mogli da imate bilo kakvu znacajnu emotivnu vezu." Barbara de Andjelis

Mi ne mozemo dati nekome ljubav, niti nam je neko moze oduzeti. Ljubav postoji u nama, to je licno nasa, sopstvena ljubav, ljubav prema sebi.
 
snoshaj efendija:
u opasnosti da nas, barem za kratko vreme ucini srecnim.
Ovo je iz 'Ogleda o ljubavi' Alaina de Bottona.
Sta mislite o tome?
Pozdrav svima.

Odmah da naglasim.Ne bih da se prepucavamo. Ovo je mogao da napiše samo neko: Alain (konacno smo se složili oko imena)ko je stvarno bio sje... posle kratkog vremena od godine dana.Pa ga posle tulio i tulio.....filozofski.Iskreno mene je smorio.

Međutim mene nešto drugo inetresuje.Zašto se o LJUBAVI uvek razmišlja filozofski, sa nekim lakšim ili težim zakljuccima kada je LJUBAV ustvari veoma jednostavna.Skoro matematicki tacna. VOLIŠ ili NE VOLIŠ. Tu nema nikakve filozofije, ogleda, eseja i drugih mudrovanja koje pojedinci preko visoko tiražnih knjiga pretvaraju u novac i ubacuju na svoj konto. Ljubav, što je jednostavnija to je lepša.
 
kučka:
snoshaj efendija:
u opasnosti da nas, barem za kratko vreme ucini srecnim.
Ovo je iz 'Ogleda o ljubavi' Alaina de Bottona.
Sta mislite o tome?
Pozdrav svima.

Odmah da naglasim.Ne bih da se prepucavamo. Ovo je mogao da napiše samo neko: Alain (konacno smo se složili oko imena)ko je stvarno bio sje... posle kratkog vremena od godine dana.Pa ga posle tulio i tulio.....filozofski.Iskreno mene je smorio.

Međutim mene nešto drugo inetresuje.Zašto se o LJUBAVI uvek razmišlja filozofski, sa nekim lakšim ili težim zakljuccima kada je LJUBAV ustvari veoma jednostavna.Skoro matematicki tacna. VOLIŠ ili NE VOLIŠ. Tu nema nikakve filozofije, ogleda, eseja i drugih mudrovanja koje pojedinci preko visoko tiražnih knjiga pretvaraju u novac i ubacuju na svoj konto. Ljubav, što je jednostavnija to je lepša.

Jeste ljubav jednostavna, ali sa aspekta 80% muskaraca (tu spadam i ja) i 2% zena (tu predpostavljam spadas ti).
Zene su te koje prave celu filozofiju od ljubavi a to
je zato (to sam rekao 100 puta na forumu) zato sto nisu ISKRENE U LJUBAVI (tih 98%)Gde nema iskrenosti, otvara se prostor za nadmudrivanje a samim tim i za filozifiranje, glumatanje i ostalo sto daje materijal da pisu knjige, eseji, filmovi.Prakticno se realnost prenosi na film i u knjige.Primeri:
1/Mandolina kapetana Korelija (VERENIK ISPUSIO)
2/Engleski pacijent (muz ispusio i jos se ubio)
3/Neverna(zbog ZENINOG neverstva muz postao ubica i jos joj pokrio dupe da ne ide u cuzu)
Jel' treba jos?
 
devojcica_20:
"Ako vec treba da padnem, neka to bude sa sto vece visine" P. Koeljo.
Voli puno, voli svim bicem...a ako "padas", budi dostojanstven ....To ti je ono "ili jesi, ili nisi"!
Dakle, bolje je spoznati ljubav pa makar posle toga i patio nego nikada ne upoznati tu car i zadovoljstvo!
:D :D

potpuno se slazem. I ako umrem mogu slobodno jer sam voleo i znam sta to znachi, i ima toliko mnogo onih koji to nisu ni okusili, a kamoli pili sa tog izvora :wink:
 

Back
Top