Ponovo su se sreli!: Priča o maloj Vijetnamki koja beži od napalma

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Priča sa hepi endom.
Posle 38 godina od dogadjaja Vijetnamka Kim Phuk sa svetski poznate slike kako beži od napalma, srela se sa novinarem BBC-a Kristoferom Vejnom.
On joj je tada spasao život. Susret je bio daleko dirljiviji nego što je Vejn očekivao, što je i sam priznao.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8678478.stm





_47842123_nickutphotograph466.jpg
_47842159_chris_kim226.jpg
 
Ljudi su cudne zivotinje.:confused:

Uvek sam se pitao kako to ćovek može da mirno slika dete zahvaćeno vatrom.
Medjutim, ovde je slučaj bio da joj je spasao život, ona je još trčala dok joj je deo ledja goreo. On ju je zaustavio i odmah polio sa vodom. zasigurno joj spasavši život.

_47850455_crews226.jpg

Ova slika je do sada mislim ne objavljena. Kris Vejn, desno, dole, poliva devojčicu vodom, kasniej ju je odvazao u Sajgonsku (Ho ŠI Min Siti) bolnicu. Medjutim kada je pitao sestru u bolnici kako je dovojčica, ona mu je odgovorila da će sutra umreti. On ju je uzeo iz bolnice i odveo u specijalitičku bolnicu gde je dobila bolju negu.
 
Mislim da su i Rusi u Avganistanu koristili napalm:cool:

Јесу итекако, у Чеченији су радили и горе ствари. Има једна справица зове се ТОС-1 и испаљује термобаричке ракете, сагорева кисеоник, пржи и унутрашњост зграде поред које је испаљена. Корисно би нам то било против шиптара у блиској будућноси, да се не троше безвезе животи војника.

Ал' се бар нису никада представљали за бастион слободе, нити су у њу гледали некакви српски гологузани ко у престоницу демократије и људских права.
 
Uvek sam se pitao kako to ćovek može da mirno slika dete zahvaćeno vatrom.
Medjutim, ovde je slučaj bio da joj je spasao život, ona je još trčala dok joj je deo ledja goreo. On ju je zaustavio i odmah polio sa vodom. zasigurno joj spasavši život.

_47850455_crews226.jpg

Ova slika je do sada mislim ne objavljena. Kris Vejn, desno, dole, poliva devojčicu vodom, kasniej ju je odvazao u Sajgonsku (Ho ŠI Min Siti) bolnicu. Medjutim kada je pitao sestru u bolnici kako je dovojčica, ona mu je odgovorila da će sutra umreti. On ju je uzeo iz bolnice i odveo u specijalitičku bolnicu gde je dobila bolju negu.

Cudi me da je pored onolikih americki vojnika bas novinar morao da je spasava.
Ne, cekaj, ne cudi me.
 
Cudi me da je pored onolikih americki vojnika bas novinar morao da je spasava.
Ne, cekaj, ne cudi me.

Ono gore su jedan amerikanac a ostali su Južno Vijetnamci.

Kako je devojčica, govorila prethodne noći su se sa Severa u selo infiltrirali pripadnici Vijetkonga, a ujutro su dva stara klipna aviona Južnog vijetnama nadletela selo i bacila napalm.
 
Priča sa hepi endom.
Posle 38 godina od dogadjaja Vijetnamka Kim Phuk sa svetski poznate slike kako beži od napalma, srela se sa novinarem BBC-a Kristoferom Vejnom.
On joj je tada spasao život. Susret je bio daleko dirljiviji nego što je Vejn očekivao, što je i sam priznao.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8678478.stm





_47842123_nickutphotograph466.jpg
_47842159_chris_kim226.jpg


Kakva trauma za devojchicu....
Ali sad Engleska,vijagra,mladost ludost....
 

Back
Top