strong 6205 nestaju kanali

Nije ti problem do risivera, sve više i više će da ti se iz dana u dan se gasiti kanali....dok se potpuno ne ugase...to ovi iz Digija prelaze na novi način kodiranja kanala...za sada, koliko sam upućen, nema nam pomoći (koristim isti risiver)....navodno do sredine juna ima sve da ih pogase...a sta posle...hmmm...
 
A sta gledati sa ovim risiverom, kad ugase, ima li neko ideju...i ja sam pre jedno mesec/dva prilično dobrano platio satelitski komplet uz "časnu reč" majstora da cu moći da gledam a sad saznajem da gase...
 
Poslednja izmena:
Zorane, neznam dal ce moci da se gleda CSAT preko emulatora na tvom risiveru, ali imas i neke NEZAKLJUCANE kanale koji su dobri za gledanje. Dal si cuo za MBC kanale na Badr 4 satelitu, 26E? Jel mozes da pomeras antenu? Ako mozes, nadji ovu poziciju, tih MBC je bilo 4, asad vidim dodali jos 4 novih kanala i iznenadices se kako se dobar program emituje, uglavnom su holivudski filmovi, serije, ima i decijeg programa, a sve se prati na engleskom, posto Arapi ne sinhronizuju vec titluju ove kanale. Ima na tom satelitu jos par kanala koji nisu losi a FREE.
 
Hvala na informaciji druže...priličan sam ti laik za ovu satelitsku problematiku...tek učim pomalo,kradem znanje po forumima...
elem,antena je fiksirana, bez motora ali nadohvat ruke...a ja još nisam nikad do sada sam pokusavao "uhvatiti" nesto...pa sam u tom svom neznanju u dilemi, jel to komplikovano podesavanje ?
treba neki uredjaj ili moze ovako "odokativno"...kapiram za sada da mi je antena trenutno okrenuta 0.8 zapadno a da za ovaj satelit sto predlažeš treba "u kontru" na istok 26...može li se to podesiti "ručno" ili treba neki aparat ...
 
Sve zavisi kako ti je namestena antena. Ako je samo zabodena na kolac i okrenuta prema Thor-u, onda ces se pomuciti da nadjes bilo koji drugi satelit, ali ako je antena montirana na pokretna ledja koja je lepo majstor namestio po Klarkovom prstenu, onda ces vrlo lako da nadjes 26E, tako sto ces antenu da pomeris u levo za oko 25 cm, odnosno za toliko treba da ti ode konvertor u levo.

Ako je kod tebe prvi slucaj, ja ti preporucujem da pozoves ipak nekog ko se razume, da namontirate ledja (ne mora motor ako su finansije problem) i da ti covek podesi putanju po kojoj ce se kretati antena, obicno se bazdari da uhvati od 42E do 30W, bar je tako kod mene i onda ces lako moci da menjas satelite sam.
 

Back
Top