roditelji

charlston_6

Aktivan član
Poruka
1.129
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...
 
Poslednja izmena:
hm..ovako pod 1, cini mi se prica nepotpunom i preuvelicanom,otac mora da je imao neki razlog za pocetnu ostrascenost? sta mu se nije dopalo kod momka? nemoguce da ovaj nije nista skrivio , ako je on divan, dobar itd, onda je otac psihicki bolesnik i necemo razradjivati temu dalje ;)
pod 2, jeste da mu nesto fali cim je otisao pijan ni manje ni vise kod oca :eek:
mom decku da se desi takav peh i da mi ispic.kara oca dobio bi sut katu. moji roditelji moraju da se postuju kakvi god da su, svoje nek pic.kara moje mora da postuju..
 
roditelji znaju da budu previse zastitnicki nastrojeni...
ili pak, da neke svoje frustracije lece na deci....

***.. prica je bedak. zaista...
meni licno nacionalnost ne smeta,
smetalo bi mi da mi je decko druge vere (decko ne prijatelji).. ne bih znala da objasnim zasto.....
nikoga ne mrzim (osim onog ko mi licno naudi, ili mojoj porodici i prijateljima)..
ali ne bih mogla da se zabavljam sa nekim druge vere...
 
hm..ovako pod 1, cini mi se prica nepotpunom i preuvelicanom,otac mora da je imao neki razlog za pocetnu ostrascenost? sta mu se nije dopalo kod momka? nemoguce da ovaj nije nista skrivio , ako je on divan, dobar itd, onda je otac psihicki bolesnik i necemo razradjivati temu dalje ;)
pod 2, jeste da mu nesto fali cim je otisao pijan ni manje ni vise kod oca :eek:
mom decku da se desi takav peh i da mi ispic.kara oca dobio bi sut katu. moji roditelji moraju da se postuju kakvi god da su, svoje nek pic.kara moje mora da postuju..

joj, ne mora da znači da je preuveličano... imala sam devojku u komšiluku kojoj je otac branio apsolutno sve :neutral: na dečka nije smela ni da pomisli, rekao joj je - ništa od momaka, izlazaka i druženja dok ne završiš faks :eek:
sad ima 30ak godina, i nije baš najbistrije glave :neutral: dečka nema, ima slabu komunikaciju sa drugima, povučena i jako čudna :neutral:
ipak je to veliki pritisak i psihička tortura :(

ja kažem da ne može, bre, svako da bude roditelj
prvo na psihotest, pa da vidimo
 
Prica kaze ovako...bio jednom jedan decak i bio na polovinu bosanac do duse rodjen u bg...iiii upozna devojku i bas se super skapiraju,razmisljali malo o "buducnosti"...mnogo im bilo lepo neko vreme.. blabla truc truc...dok jednog dana NjEN otac nije resio da ih rastavi...radio je svasta, pa cak i ponizavao svoju cerku...decko hteo da poprica sa caletom, ona mu nije dala:confused: mada ne bi ni bilo koristi zato sto je cale zadrti matori jarac..onda jednog dana njen otac ne znajuci sta ce vise da uradi kaze svojoj cerki: " ako izaberes njega njega ja prestajem da ti finansiram fakultet i zivot uopste" sto je najgore stvarno je prestao....bolesnik..bar po meni....morali su da se rastanu posto je ovo ipak bilo mnogo ozbiljno..i po recima njenog oca zato sto je decko bio taj ko je bio...decko se jednog dana narolja i ode do njenog caleta isproziva ga i kaze da joj sam sada trazi zlatnog decacica....na kraju je ona opet najjjebala...rekla liku da ne zeli da ga vise ikada vidi...dan danas je sama


Da li su vam nekada njeni ili njegovi roditelji pravili probleme ili cak mozda rastavili?
Da li vam je bitno da je vas partner obavezno vase nacionalnosti?... i maggarac(cale) iz price...ako imate neki komentar za takve ljude slobodno...

Čekaj ne kapiram šta je taj tip a šta je njen ćale kad mu je to tako smetalo msm ima svakavih ljudi ali sam malo zbunjena...sve ti je nekao s brda s dola...:confused:
 
ovaj problem je star koliko i ljudski rod,zasto cudjenje
mnogo knjiga,filmova i svega je napravljeno sa ovom tematikim ,jos dodati malo politickih ubedjenja i imas scenario
ova treba prebaciti u ozbiljni deo
 
Poslednja izmena:
hm..ovako pod 1, cini mi se prica nepotpunom i preuvelicanom,otac mora da je imao neki razlog za pocetnu ostrascenost? sta mu se nije dopalo kod momka? nemoguce da ovaj nije nista skrivio , ako je on divan, dobar itd, onda je otac psihicki bolesnik i necemo razradjivati temu dalje ;)
pod 2, jeste da mu nesto fali cim je otisao pijan ni manje ni vise kod oca :eek:
mom decku da se desi takav peh i da mi ispic.kara oca dobio bi sut katu. moji roditelji moraju da se postuju kakvi god da su, svoje nek pic.kara moje mora da postuju..

aaaa to nenapomenuh....1 nije mu se svidelo zato sto je decko bosanac...samo to i nista vise...nekoliko puta je to naglasio moja loza se ne mesa sa bosancima....da nisi to sto jesi sve bi bilo u redu...to je njegova recenica...2 *** shvatio da se zajebbao


i da,hoces da prebacim temu na ozbiljni deo? dobra je i steta da se upropasti spamom..

moze
 
pa on je musliman kako sam ja shvatio,a ona je srpkinja... a ***,tek u takvim slucajevima uvidis da je drustvo u kome egzistiras jos uvek zatrovano tim prokletim primitivizmom i nekom bolesnom nacionalistickom propagandom... msm,za nekog ko je vernik,to mozda i nije mala stvar,ali bi mi mnogo bila bitnija sreca mog deteta od bilo cega drugog...
 
Imao sam do sada dve devojke koje su bile polu-Hrvatice. Moji nikada nisu pravili problem, mada znam da bi majka najviše volela da devojka sa kojom se oženim bude Srpkinja, mada nikada na tome ne bi insistirala.
Pošto u mom žvotu inače religija ne igra neku bitniju ulogu, ne bi mi smetalo da budem s nekim druge vere ili nacije, dok god neko ne pokušava mene da okrene na bilo šta.

Sasvim drugi problem se postavlja kod odgoja dece. Ako meni nije bitna religija, možda mojoj ženi jeste i možda ona bude htela da ih odgoji u duhu svoje religije, što bi meni u svakom slučaju bilo neprihvatljivo.
 
Mesaju se roditelji ne tako direktno uvek ali znaju da rastave cesto kad se neko ne moze odvojiti i izboriti za samostalnost..a ovaj primer je standardni strah roditelja i to ce uvek biti tako dok lepo ne ode i odrekne se takvog magarca
 
Ajd dobro pošto mi nije odgovoreno na pitanja ja ću da pišem po svim nahođenju i predpostavci šta je tema,, kad je već postavljena tako kako je postavljena, hoću reći nepotpuna.
Živim u sredini u kojoj ima jako mnogo mešovitih brakova tako da to nije neko čudo neviđeno.Nisam imala neprijatnosti što se tiče moje nacionalnosti od strane roditelja momaka sa kojima sam bila a da su druge nacionalnosti.Mada znam da ima ljudi kojima to smeta ali šta ću im ja.
 
aaaa to nenapomenuh....1 nije mu se svidelo zato sto je decko bosanac...samo to i nista vise...nekoliko puta je to naglasio moja loza se ne mesa sa bosancima....da nisi to sto jesi sve bi bilo u redu...to je njegova recenica...2 *** shvatio da se zajebbao




moze

Govorila sam na dvesta tema slicne stvari ali ne, arijevci pa arijevci:dash:...sve bi bilo drugacije da bira glava - njoj se jos moze nekako narediti ali ne bira ona vec jedan daleko suptilniji organ:heart:....kako sam pod sasvim drugacijom kapom vaspitavana ja to ne mogu da razumem...Kakve su to specijalne loze koje imaju vecu posebnost od drugih loza:lol:...nevermind...ne mogu sebe da zamislim na njenom mestu ali nekako mislim da bih zavrsavala faks kako bih se osamostalila sto pre i vidjala bih se tajno sa njim, momenta kada bih nasla posao otisla bih da zivim sa njim ako je on moj izbor pa neka me prihvati takvu ako me zeli...ako moze da me se odrekne zbog udaljenog porekla decka od 200km u pravcu zapada njemu na cast i savest...

Sasvim mi je svejedno koja je nacionalna ili verska pripadnost decka, moja rodjena sestra je udata za katolika, tetka za Madjara, druga tetka za muslimana...dakle u mojoj porodici se na mesanje kultura gleda blagonaklono i nikada se ne pominje poreklo ili vera bilo koga...sama nisam cista Srpkinja i nikada na tu cinjenicu nisam ni pomislila dok nisam pocela da vidjam ovakve teme na forumu. Za mene je stav pomenutog oca maximalno nazadan jer sam vaspitavana da biram coveka zbog njega samog i njegovih vrlina a ne zbog krvi koju nosi u sebi...
 
Govorila sam na dvesta tema slicne stvari ali ne, arijevci pa arijevci:dash:...sve bi bilo drugacije da bira glava - njoj se jos moze nekako narediti ali ne bira ona vec jedan daleko suptilniji organ:heart:....kako sam pod sasvim drugacijom kapom vaspitavana ja to ne mogu da razumem...Kakve su to specijalne loze koje imaju vecu posebnost od drugih loza:lol:...nevermind...ne mogu sebe da zamislim na njenom mestu ali nekako mislim da bih zavrsavala faks kako bih se osamostalila sto pre i vidjala bih se tajno sa njim, momenta kada bih nasla posao otisla bih da zivim sa njim ako je on moj izbor pa neka me prihvati takvu ako me zeli...ako moze da me se odrekne zbog udaljenog porekla decka od 200km u pravcu zapada njemu na cast i savest...

Sasvim mi je svejedno koja je nacionalna ili verska pripadnost decka, moja rodjena sestra je udata za katolika, tetka za Madjara, druga tetka za muslimana...dakle u mojoj porodici se na mesanje kultura gleda blagonaklono i nikada se ne pominje poreklo ili vera bilo koga...sama nisam cista Srpkinja i nikada na tu cinjenicu nisam ni pomislila dok nisam pocela da vidjam ovakve teme na forumu. Za mene je stav pomenutog oca maximalno nazadan jer sam vaspitavana da biram coveka zbog njega samog i njegovih vrlina a ne zbog krvi koju nosi u sebi...

ja isto nikad nisam imala problem s obzirom da mi je mama cistokrvna Jermenka a ja 50%:lol: mamina rodjena sestra je udata za Rusa;)
neshvatljiv mi je taj trip:(
 
Govorila sam na dvesta tema slicne stvari ali ne, arijevci pa arijevci:dash:...sve bi bilo drugacije da bira glava - njoj se jos moze nekako narediti ali ne bira ona vec jedan daleko suptilniji organ:heart:....kako sam pod sasvim drugacijom kapom vaspitavana ja to ne mogu da razumem...Kakve su to specijalne loze koje imaju vecu posebnost od drugih loza:lol:...nevermind...ne mogu sebe da zamislim na njenom mestu ali nekako mislim da bih zavrsavala faks kako bih se osamostalila sto pre i vidjala bih se tajno sa njim, momenta kada bih nasla posao otisla bih da zivim sa njim ako je on moj izbor pa neka me prihvati takvu ako me zeli...ako moze da me se odrekne zbog udaljenog porekla decka od 200km u pravcu zapada njemu na cast i savest...

Sasvim mi je svejedno koja je nacionalna ili verska pripadnost decka, moja rodjena sestra je udata za katolika, tetka za Madjara, druga tetka za muslimana...dakle u mojoj porodici se na mesanje kultura gleda blagonaklono i nikada se ne pominje poreklo ili vera bilo koga...sama nisam cista Srpkinja i nikada na tu cinjenicu nisam ni pomislila dok nisam pocela da vidjam ovakve teme na forumu. Za mene je stav pomenutog oca maximalno nazadan jer sam vaspitavana da biram coveka zbog njega samog i njegovih vrlina a ne zbog krvi koju nosi u sebi...
Stani, da se ti ne zoveš Jugoslavija ??
 
Stani, da se ti ne zoveš Jugoslavija ??

Ne bas...sestra je udata za Latinoamerikanca, tata je Cincar iz Bosne...tetka je usla u brak sa muslimanom koji jede prase u Mostaru kada se na veru jos uvek nije gledalo ovako ostrasceno, njega su hteli da ubiju i muslimani i nasi pa brze bolje preko bare a druga tetka je u Novome Sadu:lol:...i to su samo ovi najblizi...ima ih po mojoj porodici kao pleve...mozda nam je jedina zajednicka crta sto niko nije preterano pobozan, veru vise postujemo u smislu tradicije...mozda to i jeste nasa malena Jugoslavija jer moja mama i dalje zna sve ofanzive napamet i kaze da je bila ponosna na crveni pasos iako se ja ne slazem sa njom...moje najznacajnije veze su bile upravo sa momcima iz bivse SFRJ...za mene su takvi izbori normalna stvar...

Jaoj Goddess divno...jel mama lici na Kim Kardasian i njenu mamu? One su bas mnogo lepe...jesi li isla u Jermeniju?
 
hm..ovako pod 1, cini mi se prica nepotpunom i preuvelicanom,otac mora da je imao neki razlog za pocetnu ostrascenost? sta mu se nije dopalo kod momka? nemoguce da ovaj nije nista skrivio , ako je on divan, dobar itd, onda je otac psihicki bolesnik i necemo razradjivati temu dalje ;)
pod 2, jeste da mu nesto fali cim je otisao pijan ni manje ni vise kod oca :eek:
mom decku da se desi takav peh i da mi ispic.kara oca dobio bi sut katu. moji roditelji moraju da se postuju kakvi god da su, svoje nek pic.kara moje mora da postuju..
sestro :worth:
 

Back
Top