Povratak komunizma

Da li ste za povratak komunizma?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Socijalizam je SISTEM 21. VEKA!

Sa zadnjom krizom u Americi je pocelo rusenje kapitalizma u svetu...

kapitalizam vise nema nikakve sanse da opstane.

Iscrpeo je svoje mogucnosti, zagadio maksimalno planetu, stvorio nesigurnost na svakom mestu, napravio uzasne socijalne razlike koje su postele NEIZDRZLJIVE.

Zato mu je DOSAO KRAJ.

Jos neko vreme ce agonizirati pracen velikim krizama po celom svetu, a tada ce , gotovo neopazeno, ponovo na scenu stupiti - socijalizam.

Mozda se nece zvati tako - ali sustina ce biti ista.
 
Komunizam nikada nije u potpunosti primenjen u praxi, stoga bi logicnije pitanje bilo "da li ste za uspostavljanje komunizma?" Ja svakako jesam, ali u nekoj liberalnoj varijanti, netotalitarnog, najbolje anarho-komunizma........:D
 
Socijalizam je SISTEM 21. VEKA!

Sa zadnjom krizom u Americi je pocelo rusenje kapitalizma u svetu...

kapitalizam vise nema nikakve sanse da opstane.

Iscrpeo je svoje mogucnosti, zagadio maksimalno planetu, stvorio nesigurnost na svakom mestu, napravio uzasne socijalne razlike koje su postele NEIZDRZLJIVE.

Zato mu je DOSAO KRAJ.

Jos neko vreme ce agonizirati pracen velikim krizama po celom svetu, a tada ce , gotovo neopazeno, ponovo na scenu stupiti - socijalizam.

Mozda se nece zvati tako - ali sustina ce biti ista.

kao osoba koja se licno deklarisala kao neko ko govori neistine, svaki tvoj komentar je besmislen.........
Ali ipak da te pitam, kakve veze imaju socijalizam i komunizam?
 
2740781491_ff87b5939f.jpg


Власнишво једног друга.Тренутно мало мрзлог.Иначе највећег комунисте.
 
Povratak socijalizma (koji je prelazni oblika ka zamišljenom komunizmu) je neminovan. Neki od nas su učili marksizam i pazili na času, za razliku on nekih koji ga nisu učili ili nisu pazili na času. Razvoj društva je jedan proces koji ide od prvobitne zajednice nadalje preko robovlasništva, feudalizma, kapitalizma do socijalizma. Posle toga se predviđa neki zamišljeni komunizam koji je ista žvaka za seljaka kao i Parusija-drugi Hristov dolazak. Tvorci komunističke partije su uzeli recept za svoju partiju od crkve i sličnih verskih organizacije. Popovi mlate Biblijom i tvrde :"Evo ovde jasno piše SKORO ĆU DOĆI, to znači da nam Gospod uskoro dolazi, a do tada stegnite kajševe, odrecite se materijalnih bogatstava i dajte ih crkvi da ih mi pripazimo!" :pop2: To što su te reči SKORO ĆU DOĆI zapisane pre 2000 godina, ne predstavlja problem ni popovima a ni vernicima. :whistling:
Tkzv. Komunisti su mlatili Marksovim Kapitalom i vikali:"Uskoro ćemo u komunizam ovde to piše, a do tada drugovi radnici pritegnite kajševe, nema odmora dok traje obnova.....a dok ne dođe komunizam, mi ćemo da upravljamo našom zajedničkom imovinom". Cilj i jedne i druge priče je zamajavati ovce dok im šišaš vunu. Međutim i pored svega društvo se razvija i ono stvarno ide tokom koji je Marks predvideo. Ko ne veruje neka pročita Kapital. Sve ono što nam se sada događa opisano je u odeljku pod naslovom:"Prvobitna akomulacija kapitala" tamo je opisano kako se krade, vara i pljačka da bi NAŠE postalo MOJE. Srbija je skočila iz feudalizma (monarhije) u socijalizam i sad plaćamo taj skok jer smo skočili iz 3 u 5 razred a 4 smo preskočili, sad se vraćamo u 4 a kad njega ZAVRŠIMO opet MORAMO U 5 tj. u socijalizam. Međutim zrele kapitalističke države (tipa Grčke) će pre nas u socijalizam. :hvala:
 
'komunizam nije ni postojao'

jedna od najlošijih 'uteha' argumenata koji se provlače toliko da mi je već više i muka. okej, nije postojao u svom pravom obliku, to svi znamo, ali zašto konstantno relativizovati zločine raznih psihopata koji su sami sebe proglašavali komunistima? nismo im mi pridenuli taj epitet, već oni sami. tako da, ipak, u neku ruku, komunizam jeste postojao. i ne ponovio se
 
'komunizam nije ni postojao'

jedna od najlošijih 'uteha' argumenata koji se provlače toliko da mi je već više i muka. okej, nije postojao u svom pravom obliku, to svi znamo, ali zašto konstantno relativizovati zločine raznih psihopata koji su sami sebe proglašavali komunistima? nismo im mi pridenuli taj epitet, već oni sami. tako da, ipak, u neku ruku, komunizam jeste postojao. i ne ponovio se


У томе и јесте поента, мрзимо једну утопијску идеологију која никад и није заживела уместо да упремо прстом на конкретне кривце, оне који су нам том идеологијом мазали очи док су трпали у своје џепове, а земља пропадала.

Дакле, то није био комунизам а тај период који су обележили овакви људи би требало да се зове "комуњаризам". Такође, кад се каже "повратак" тог периода, подразумева се повратак комуњара и свег оног негативног што су радили и постигли.

Разлучимо ствари и немојмо у исти кош трпати све људе из тог времена, јер ту постоје и они који су искрено веровали у боље сутра и неку идеологију макар она била и утопистичка, као и оних који, заплашени ондашњим методама заплашивања, нису смели ни да зуцну.

А то што кажете - "не поновило се", па, управо данас, у 21. веку, се понавља, комуњаре опет јашу. :rtfm:
 
Ne. Socijalizam možda ali komunizam nikako.

Komunizam je vrlo dobra zamisao, ali tesko ostvarljiva zbog egizma kod coveka i nedovoljne materijalne baze za njegovo funkcionisanje.

Ljudi NE ZNAJU sta je ideja komunizma i ona je NAMERNO KARIKIRANA i satanizovana od strane zapadnih, demokratskih filozofa.

Komunizam ne PROPAGIRA APSOLUTNU JEDNAKOST medju ljudima kako se najcesce banalno predstavlja, nego se zalaze da drustvo svim svojim clanovima da OSNOVNA SREDSTVA ZA ZIVOT kao sto je stan, besplatne jaslice, skolovanje, bavljenje sportom, zdravstvenu zastitu, lekove...

I u komunizmu bi POSTOJALE SOCIJALNE RAZLIKE, ali ne tako bezsramne kao u drugim sistemima.
 
Значи, не могу да гласам, јер нешто чега није било не може ни да се понови.

А да додам само - назив за данашње комуњаре, у духу с временом, био би "демократори".

Мићун је, рецимо, типичан пример развојног пута комуњаре у демократора.
Некад је јахао само попове а данас цео народ (демос). :lol:
 

Back
Top