Tehnicki fakultet "Mihajlo Pupin" Zrenjanin

Poznata mi je prica... Isti posao koji ja radim ovde, u EU sa istom opremom u proseku je bolje placen 6,5 puta, a masine i materijal kostaju isto kao ovde, pa jos malo manje jer su carine kod nas jako visoke i pdv je znacajno veci... a isti kvalitet proizvodimo (logicno jer sa istom opremom radimo). O ambijentu za rad (citaj mnogo prevaranata, losa naplata) necu ni da razgovaram...

Rezime: SVI, ali SVI sposobni i vredni, koje nista ne vezuje za Zrenjanin/Srbiju treba da iskoriste sansu da emigriraju, ako im se pruzi. To je moje misljenje...
 
Ja ne mislim da bi svi trebali da zbrisu u inostranstvo... ima ljudi koji se lepo snadju i zadovoljni su svojim zivotom; a opet, ima ljudi koji su prestravljeni idejom da napuste 'poznati zivot' (pa kakav god on bio - fora "bolje vrabac u ruci nego golub na grani").
A iz mog iskustva: ljudi koje znam, sposobni, nezadovoljni... bez ikakvih mogucnosti za napredak i poboljsanje. I ja im ponudim da pomognem - u fazonu: nemas problema - imas gde da ostanes dok se ne snadjes, ako treba neka kinta - vratices kad imas... i oni nece da dodju u US. Draze im je da ostanu gde jesu, kod roditelja, bez nekog posla, sa diplomom... sta reci za takve ljude?
 
Ima li nekog da zna nesto o fakultetu, kakvi su uslovi, kakav je kvalitet nastave, kakvi su profesori, koliko je "tezak" faks, koliko je priznata diploma?
Planiram da upisem informacione tehnologije, nisam iz zr pa ne mogu da cujem informacije iz prve ruke, a nema nikakvog foruma...

Ja sam zavrsio i Visu Masinsku u Zrenjaninu i Tehnicki Fakultet Mihajlo Pupin.Moram ti priznati da je Pupin laksi od Vise Tehnicke i manje priznatiji.Pozz
 
Ima li nekog da zna nesto o fakultetu,
Ja sam ga zavrsio. Idemo redom. :cool:
kakvi su uslovi,
Dobri.
kakav je kvalitet nastave,
Nizak.
kakvi su profesori,
Losi. Cast izuzecima.
koliko je "tezak" faks,
Lak je. Laksi je od moje srednje skole. Zavrsio sam ga u roku, a skoro da nisam ucio.
koliko je priznata diploma?
Nije cenjena. Opet je bolje da imas i tu diplomu nego samo diplomu srednje.
Planiram da upisem informacione tehnologije, nisam iz zr pa ne mogu da cujem informacije iz prve ruke, a nema nikakvog foruma...
Ne odvracam te, nego samo razmisli dobro. Srecno.
 

Back
Top