Poslednje pitanje

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
"SVUDA BEJASE TAMA, SAMO DUH GOSPODNJI LEBDESE NAD BEZDANOM...

I GOSPOD RECE TADA: " NEKA BUDE SVETLO !"

I BI SVETLO....."



(Genesis, 1/1)

***************


Godina 2012. U Americi konacno otkrivena vestacka inteligencija…Kompjuter koji je kadar da sam resava mnoge zadatke, da daje odgovor na mnoga pitanja..

U jednoj javnoj demonstarciji publika je imala pravo da postavlja svakakva pitanja, a kompjuter je uctivo i pametno odgovarao...

Jednoga dana prodje pored kompjutera neko dete i upita ga: “KO JE BOG?”. Sijalice na kompjuteru zazmickase, vestacka inteligencija se zamisli i posle nekog vremena zacu se metalizirani zenski glas sa trake: “Nema dovoljno podataka za odgovor na to pitanje!”

Proslo je jos par decenija..Kompjuter je toliko usavrsen da sada vise nije vestacka inteligencija, nego vestacki razum. Zna mnogo vise, gotovo da nema problema koji ne moze da resi.

Jedna studentkinja prodje i postavi pitanje isto kao onaj decak pre par decenia: “KO JE BOG?”
Kompjuter se ponovo zamisli, napregnu, sijalice zazmirise i zvonki glas zene sa trake se oglasi: “Nema dovoljno podataka za odgovor na to pitanje!”

Prosle su jos stotine godina….Stanovnistvo Zemlje se proredilo….Ali, kompjuter je rastao, jacao i bivao sve mudriji i snazniji. Na kraju je uspeo da se sam odrzava, bez pomoci coveka.

Prosle su hiljade godina…Na Zemlji vise nema ljudi…Ljudska vrste je u lancu evolucije iscezla za uvek….Ali, ostao je Kompjuter koji je sve tajne Zemlje resio, na sva pitanja odgovorio..

Proslo je pedeset miliona godina…U sudaru sa jednim ogromnim Asteroidom Zemlja se raspala…Ali, kompjuter je preziveo i spasao se. I poceo je svoje lutanje Svemirom...

Obilazio je sazvedja, galaksije, proucavao vanzemaljske civilizacije…Stigao je na sam rub Svemira i znao je sta ima iza njegovog kraja…

Stekao je tolika znanja da mu u Svemiru niko nije bio ravan…

Milioni i milioni zemaljskih godina su protekli…



Ali, Boga nigde nije nasao…..Poslednje pitanje je jos uvek bilo neresivo…


I tako jednom, dok besciljno i tromo lutase po prostoru bez vremena, mocan, sveznajuci i neunistiv - kompjuter se odjednom naglo zaustavi!



Sijalice koje se citavu jednu vecnost nisu palile, bledo zazmirise.

Zacu se istovremeno, sada vec jedva cujni sapat zene sa trake:

“Podaci za odgovor na POSLEDNJE PITANJE – kompletni!”



Neko vreme zavlada potpuni tajac i mrak, a tada….

a tada miloni, milijarde munja sevnuse iz kompjutera pretvarajuci mrklu tminu u dan.... Rika milijardu gromova uzdrhta ucmalu galaksiju.....


a iznad svega toga se probi glas, mocni glas, koji dopre do najudaljenijih zabiti Kosmosa:

“NEKA BUDE SVETLO !”


************************************************** *


Modifikovana prica Isaka Asimova "The Last Question".
 
I dođe Bog,lupne na tastaturu pa reče "opet su mi prodali pokvareni kompjuter koji misli da sam kao ja,Bog." Uzme tastaturu,kučište od računara i monitor i baci ga iz raja sa rečima "beži od mene sotono."
 
Poslednja izmena:
Zasto su Eva i Adem bili prognani istocno od raja kada su pojeli plod sa drveta Znanja?

To sam se uvek pitao...

Sta je onda Bogu zasmetalo? :think:

da ne postanu kao on?
Pogrešno tumačenje.Isterivanje je usledilo pošto prethodno najmoćniji anđeo hteo da bude kao Bog,a da bi pobedio Boga ili osnovao svoje carstvo gde može da izigrava Boga, ubedio jednu trećinu anđela da se pobuni protiv Boga na način da ovaj najmoćniji anđeo svima obećavao da će biti moćni kao Bog i otuda razlog isterivanja iz raja.To je u Bibliji opisano kroz simboliku i nije realno to shvatiti bukvalno.
 
Pogrešno tumačenje.Isterivanje je usledilo pošto prethodno najmoćniji anđeo hteo da bude kao Bog,a da bi pobedio Boga ili osnovao svoje carstvo gde može da izigrava Boga, ubedio jednu trećinu anđela da se pobuni protiv Boga na način da ovaj najmoćniji anđeo svima obećavao da će biti moćni kao Bog i otuda razlog isterivanja iz raja.To je u Bibliji opisano kroz simboliku i nije realno to shvatiti bukvalno.

Hm... Koliko se ja razumem... tako nesto o cemu ti pricas, se jos nije desilo... Ocekuje se... A Adam i Eva su isterani jer su brali jabuke :)
 
Ja znam da vaša vera ne priznaje ni prvi Isusov dolazak jer smatraju da se još nije desilo,ali da verujete da se nije dogodilo pad i prevara Lucifera kao najmoćnijeg anđela to nisam znao.
Ok,ja poštujem tvoju veru,ali ja ipak verujem da se već dogodilo da je Lucifer pao,isteran i bačen na zemlju i da je pre 2000 godina Isus Hrist bio na zemlji kako zapisano.A tek treba da se desi Isusov drugi dolazak,hiljadugodišnje carstvo mira posle velike kataklizme i promene gde će Lucifer/sotona biti svezan i na kraju hiljadugodišnjeg mira biće i uništen.U to ja verujem.
 
Poslednja izmena:
Ja znam da vaša vera ne priznaje ni prvi Isusov dolazak jer smatraju da se još nije desilo,ali da verujete da se nije dogodilo pad i prevara Lucifera kao najmoćnijeg anđela to nisam znao.
Ok,ja poštujem tvoju veru,ali ja ipak verujem da se već dogodilo da je Lucifer pao,isteran i bačen na zemlju i da je pre 2000 godina Isus Hrist bio na zemlji kako zapisano.A tek treba da se desi Isusov drugi dolazak,hiljadugodišnje carstvo mira posle velike kataklizme i promene gde će Lucifer/sotona biti svezan i na kraju hiljadugodišnjeg mira biće i uništen.U to ja verujem.

Ne... moja vera nema veze sa Otkrovenjem. Uopste ga ne komentarisem kao Jevrej, nego onako kako sam shvatio citajuci ga i slusajuci razna tumacenja... To bi trebalo da je neko predvidjanje i koliko znam i hriscani veruju da je to nesto sto tek treba da se desi i sto prethodi drugom Isusovom dolasku... Sorry ako gresim...
 
Ne... moja vera nema veze sa Otkrovenjem. Uopste ga ne komentarisem kao Jevrej, nego onako kako sam shvatio citajuci ga i slusajuci razna tumacenja... To bi trebalo da je neko predvidjanje i koliko znam i hriscani veruju da je to nesto sto tek treba da se desi i sto prethodi drugom Isusovom dolasku... Sorry ako gresim...

Pa tako nesto. Mada meni je sumnjiva sva ta prica o sastavljacima Biblije, a i Sloveni imaju mnogo stariju kosmogoniju, i mnogo humaniju.
 
O slovenskoj kosmogoniji moze samo da se nagadja, tako da niko ne moze da tvrdi da je dosta humanija ili sl.. Pogotovo sto se jasno vidi i dan danas da su slovenski narodi vrlo ratoborni i ponosni narodi,a takvi narodi sigurno nisu ziveli kao Amisi, jurili leptirice po livadama i verovali samo u Bogove mira...
Kako god da pokusavaju da predstave slovenske narode, cinjenica je da nema dovoljno podataka o slovenskom paganizmu, koje je maksimalno satanizovano prihvatanjem hriscanstva, tako da nista ne moze da se uzme zdravo za gotovo, niti da su bili krvolocni, niti da su bili dosta humaniji od hriscana....
Koliko je pouzdana knjiga na osnovu koje pagani tvrde da su "cvecke" (velesova knjiga), jos uvek se raspravlja i verovatno ce jos dugo... U svakom slucaju, niko nista ne moze sa sigurnoscu da tvrdi, pogotovo ne kada su Srbi u pitanju, a zasto, to sam vec pricao na temi, na kojoj se pisalo o knjizi "Udar ruskih bogova", pa da se ne bih ponavljao... :)
 
Bez obzira...

Slovenski vedizam predstavlja jedan zanimljiv fenomen koji se na paganskoj sceni pojavio pre nekih desetak-petnestak godina. Osnovu ovog sistema nalazimo u Velesovoj knjizi, izuzetnom delu o čijoj se autentičnosti i dan-danas vode rasprave.

(www.starisloveni.com)

Rekoh vec da se konkretno o Slovenima malo zna i da nastanak sveta po vedizmu, ne mora da bude isti onaj u koji su verovali Sloveni pagani...

U svakom slucaju... Svako neka veruje i postuje ono sto mu najvise odgovara...Tema ionako nije o slovenskom paganizmu, pa da ne bismo skretali mnogo (da nas ne bi banovao :)), hajde da se vratimo na temu, koja god da je :)
 
Pogotovo sto se jasno vidi i dan danas da su slovenski narodi vrlo ratoborni i ponosni narodi,a takvi narodi sigurno nisu ziveli kao Amisi, jurili leptirice po livadama i verovali samo u Bogove mira...
Sloveni su bili kao jeleni, ziveli u miru jedni sa drugima ali kada ih neko napadne herojski su se branili ( i ne zal'te zivot svoj)
Kako god da pokusavaju da predstave slovenske narode, cinjenica je da nema dovoljno podataka o slovenskom paganizmu, koje je maksimalno satanizovano prihvatanjem hriscanstva, tako da nista ne moze da se uzme zdravo za gotovo, niti da su bili krvolocni, niti da su bili dosta humaniji od hriscana....
I jedni i drugi su bili bolji od jevreja koji su za svoja dela tvrdili da su cista.
Koliko je pouzdana knjiga na osnovu koje pagani tvrde da su "cvecke" (velesova knjiga), jos uvek se raspravlja i verovatno ce jos dugo... U svakom slucaju, niko nista ne moze sa sigurnoscu da tvrdi, pogotovo ne kada su Srbi u pitanju, a zasto, to sam vec pricao na temi, na kojoj se pisalo o knjizi "Udar ruskih bogova", pa da se ne bih ponavljao...

Sloven je krv lio radi slobode!

MARS NA DRINU

U boj, krenite junaci svi
Kren'te i ne žal'te život svoj
Cer da čuje tvoj, Cer nek vidi boj
A reka Drina slavu hrabrost
I junačku ruku oca, sina.

Poj, poj Drino, vodo hladna ti
Pamti, pričaj kad su padali
Pamti hrabri stroj
Koji je pun ognja, silne snage
Proterao tudjina sa reke naše drage.

Poj, poj Drino, pričaj rodu mi
Kako smo se hrabro borili
Pevao je stroj, vojev'o se boj
Kraj hladne vode
Krv je tekla
Krv je lila
Drinom zbog slobode.


TAMO DALEKO

Tamo daleko, daleko od mora,

Tamo je selo moje, tamo je Srbija,

Tamo je selo moje, tamo je Srbija.

Tamo daleko gde cveta limun zut,

Tamo je srpskoj vojsci, jedini bio put,

Tamo je srpskoj vojsci, jedini bio put.

Tamo daleko gde cveta beli krin,

Tamo su zivote dali zajedno otac I sin,

Tamo su zivote dali zajedno otac I sin,

Tamo gde tina putuje Morava,

Tamo mi ikona osta I moja krsna slava,

Tamo mi ikona osta I moja krsna slava.

Tamo gde Timok, pozdravlja Veljkov grad,

Tamo mi spalise crkvu, u kojoj vencah se mlad,

Tamo mi spalise crkvu, u kojoj vencah se mlad.

Bez otadzbine na Krfu ziveh ja,

Ali sam ponosno klico zivela Srbija,

Ali sam ponosno klico zivela Srbija.
 
Словени, народ са севера

Написао Владимир Ћоровић
недеља, 30 новембар 2008 14:02

Словени, чија су се најстарија седишта налазила у подручју данашње источне и јужне Пољске и југозападне Русије, припадају индо-европској заједници. Они представљају крајњу североисточну групу народа те припадности. Антрополошки тип старих Словена није сасвим поуздано утврдјен. Сигурно је само то да смо у већини били долихокефали и да смо имали претежне особине нордијске расе. Византијски писци описују дунавске Словене као високе и јаке људе. Сам цар Маврикије чудио се, једном приликом, величини њихових телеса и развијености удова. Прокопије вели за њих да им је боја косе била ридја. То потврдјују и арапски писци, који Словене уопште пириказују као румене и русе косе. Један арапски писац био је чак и сам прозван Словеном зато што је био зарастао, светле косе и модрих очију. Плави тип људи није само карактеристика Словена, него северних народа уопште.

Словени су неустрашиви и ратоборни пише Ибрахим ибн Јакуб, и кад медјусобно не би били несложни ради многоструког разграњивања њихових племена и расцепрканости њихових братства, не би се ниједан народ на земљи могао са њима мерити по снази. Нарочито се хвали њихова издржљивост. Несвикли на неко нарочито благостање, они, по Стратегикону, „лако подносе и врућину и студен и мокрину тела и оскудицу намирница“.

http://www.tvrdjava.org/casopis/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=71
 
Ne... moja vera nema veze sa Otkrovenjem. Uopste ga ne komentarisem kao Jevrej, nego onako kako sam shvatio citajuci ga i slusajuci razna tumacenja... To bi trebalo da je neko predvidjanje i koliko znam i hriscani veruju da je to nesto sto tek treba da se desi i sto prethodi drugom Isusovom dolasku... Sorry ako gresim...
U otkrovenju ima događaja iz prošlosti:
7. И поста рат на небу. Михаило и анђели Његови ударише на аждаху, и би се аждаха и анђели њени.

8. И не надвладаше, и више им се не нађе места на небу.

9. И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.


Ako je ovo po tvome opis budućnosti, znači da sotona sada boravi na nebu sa Bogom i da tek treba sotonu da istera sa neba odnosno raja i da ga baci na zemlju.Znači po tebi sotona još nije na zemlji što je potpuno netačno.Stihovi jasno opisuju prošlost što je opšte poznato u hrišćanstvu kako Arhanđeo Mijalo pobedio i isterao sotonu sa neba i jednu trećinu prevarenih anđela,i bili bačeni na zemlju.A odavno se zna da su demoni i sotona na zemlji i od tada varaju ljude.
Stoga ovi stihovi iz otkrovenja nikako ne mogu biti događaji koji tek treba da se dese.
Ali naravno da si u pravu da veći deo otkrovenja se odnosi na budućnost.
 
Poslednja izmena:
Најзначајније његово дело носи наслов Порекло човечанства. У њему, и у многим
другим својим књигама, Вирт развија сопствене концепције, чије је полазиште Арктогеја,
Северна Земља; Хипербореја, као исходиште човечанства али, изнад свега, једне људске расе
и једне традиције која се од почетка појављује у свом довршеном – боље би било рећи
савршеном, органском – облику. Током наредних времена, у постарктичкој ери, она ће постати
предмет искривљавања и изопачавања али, такође, и тајанствених поновних јављања, у мање
или више чистом и изворном виду. Она ипак, упркос свему, остаје главни предмет, најважнија
тема духовне историје човечанства.

Њен главни носилац, а тиме и главни субјект историје, јесте арктички човек, човек
Пола, представик арктичке расе, заправо представник расе Људи-богова: истинских Синова
Божијих у Васиони. Њему стога савршено одговара екстремна арктичка природа, поларно
окружење, са скоро апсолутним дуализмом светлости и таме, живота и смрти, топлоте и
хладноће (таме, смрти и хладноће, који наступају током арктичке зиме).


http://www.tvrdjava.org/casopis/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=78
 

Back
Top