Šišanje (Skinning)

Gazija

Iskusan
Poruka
6.125
Gledao sam trailer o ovom filmu na youtube-u , i izgleda mi veoma interesantan.... Zanima me dal je ovaj film uopste izasao, dal ima gdje da se skine, jer nista drugo nisam uspeo da nadjem o njemu ...Hvala unapred ...
 
Sve počinje na Banjici, na stadionu Fudbalskog kluba Radnik, na čijim tribinama traje sukob između dve navijačke grupe skinheda i dizelaša.

"Šišanje" je priča o odrastanju, ljubavi i pogrešnim izborima glavnog junaka Novice (Nikola Rakočević). On je mladi matematički genije koji misli da će sve svoje dečačke snove, poštovanje i ljubav ostvariti ukoliko se pridruži jednoj od navijačkih grupa. Vođen harizmom navijačkog vođe Relje (Viktor Savić) i zaljubljenošću u svoju komšinicu Minu (Bojana Novaković) Novica postaje skinhed. Film govori o tome koliko je malo pogrešnih koraka potrebno mladom čoveku da uništi svoj i živote svojih najbližih.

Junaci Novica i Relja su sporedni likovi u Filipovićevom debitantskom ostvarenju "Šejtanov ratnik". U "Šišanju" se priča o njihovom prijateljstvu razvija.
 
Haha ,ovo drugo ...ali mislim da ce taj film ugledati svetlost dana tek posle debelih cenzura ,pa pobogu ...ovo je drzava koja pre svega drzi do prava svojih manjina .
Ne mogu apriori da sudim o filmu dok ne odgledam ,ali nekako ...za ideju :ok: ! Za cenzuru :thumbdown: !
 
nervira me sto film nije doziveo bioskopsku ili barem TV premijeru
valjda zivimo u vremenu u kom ne bi trebalo da bude cenzure.
i u kom svako misli svojom glavom (ili verujes meni?)
...posto je glavna zamerka "onih gore" da bi film imao los uticaj na omladinu jer bi bio "pogresno shvacen"
dodjavola, pa valjda je i najvecim kretenima jasno da je neonacionalizam zlo.
/jasta, uvek se nadju neki "veci od najvecih"/

nevertheless:
https://www.facebook.com/home.php?#...590937&ref=search&sid=1231012022.665987564..1
 
Film je komedija o radovcima.Nema razloga da bude zabranjen.ali kad pogledas malo je smesno sto se toliko rpica o tim radovcima,njih nema sveukupno ni 300
Inace je sve korektno odradjeno ,iako film ocigledno govori o radovcima,i u trejleri su snimci stadiona Rad,reziser odlucuje da FK Rad ,nazove Radnik(sto u Bgu ne postoji) i dodatno ubacuje neke frakcije Skinhedi i Dizelasi(sto isto ne postoji) ,i pridodaje mnogo vecu vaznost majn kampf kulturi i ideologiji koja je kod radovaca slabo zastupljena(msm,toga malo ima na Banjici,tamo kod Dzonija i te ekipe,ali na vozdovcu su posteni navijaci koji se samo peglaju medjusobno)
 
Poslednja izmena:
Film je komedija o radovcima.Nema razloga da bude zabranjen.ali kad pogledas malo je smesno sto se toliko rpica o tim radovcima,njih nema sveukupno ni 300

Pa nisu oni toliko beznacajni,posle Delija i Grobara najjaci su. Nego su glupi. Pola njih ni nezna sta je nacizam itd pa ih uvuku u to. A ti nacisti misle da su veliki Srbi,a nisu. Hitler je Slovene posle Jevreja i Roma stavljao na najnizu lestvicu...
 
Da li je neko gledao? Utisci?
Sta mislite o ovome?

i naravno posto su nam bioskopi i bioskopski sistem u zemlji rastureni tako da malte ne samo u beogradu mozete i gledati neku premijeru na vreme, ima li ko kakvih novosti u vezi linkova za download ili online watch?
 
blah ja se unistih trazeci linkove jos od prosle godine...xDDD a na bioskop ne racunam jer ovi nasi u ca nzm ni dal' rade...:/


tako da ko nadje linkove neka dajeee...nzm al' me film bas zaintrigirao ma i nek' je tesko sranje al' ja moram da odgledam ovako nesto iz nase produkcije

npr. sejtanov ratnik (od iste ekipe scenarista i ostalih kuraca) je bio paa recicemo lepa zelja za necim ako uzmemo u obzir da su to nasi radili
 

Back
Top