Kupovina placa, izgradnja kuce, prikljucci i sve sto ide uz to...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Treba mi savet...

Planiram da kupim plac na oko 5km od centra grada... Znaci, to je neka granica da plac nije bas ni u prigradskom naselju ni na selu... Mesto je urbanizovano, prosla je struja, voda, telefon i sl. Plac je pored asfaltnog puta... Ali koliko sam razumeo, covek prodaje vecu livadu pa je parcelise na manje placeve... Na placu ima i prikljucak za trofaznu struju...

Interesuje me, ako kupim taj plac, sta mi je sve potrebno da bih tu sagradio kucu... Ako znate i priblizne cene, koristilo bi mi... Svaka informacija je dobrodosla...

Za pocetak me zanima, s obzirom da je to livada, sta mi je potrebno od dozvola... Da li je moguce uzeti samo neku dozvolu za gradnju i onda zidati kucu ili se ipak to zemljiste mora prevoditi u gradsko gradjevinsko... Nije da imam neko posebno znanje u vezi svega ovoga, pa mozda pitam i gluposti... Zeleo bih sve da odradim legalno, pa me zato zanima sve oko ovih dozvola... Sta je jos potrebno...

Koristile bi mi i neke informacije oko prikljucaka za struju, vodu, telefon... Koja je papirologija potrebna za to... Koje su cene... Mislim, prvenstveno za struju i vodu... Za telefon znam...

S obzirom da planiram i gradnju kuce na tom placu, bili mi od koristi saveti ljudi koji imaju iskustva u vezi toga, bilo da su skoro gradili ili da se time bave... Koliko bi izneo gradjevinski materijal... Koji je najbolje uzeti... Sta je jos potrebno od stolarije, sanitarije i slicno...

Znaci, koristila bi mi apsolutno svaka informacija i savet da u sve to udjem sto spremniji... :)
 
Planiram da kupim plac na oko 5km od centra grada... Znaci, to je neka granica da plac nije bas ni u prigradskom naselju ni na selu... Mesto je urbanizovano, prosla je struja, voda, telefon i sl. Plac je pored asfaltnog puta... Ali koliko sam razumeo, covek prodaje vecu livadu pa je parcelise na manje placeve... Na placu ima i prikljucak za trofaznu struju...

Interesuje me, ako kupim taj plac, sta mi je sve potrebno da bih tu sagradio kucu... Ako znate i priblizne cene, koristilo bi mi... Svaka informacija je dobrodosla...

Za pocetak me zanima, s obzirom da je to livada, sta mi je potrebno od dozvola... Da li je moguce uzeti samo neku dozvolu za gradnju i onda zidati kucu ili se ipak to zemljiste mora prevoditi u gradsko gradjevinsko... Nije da imam neko posebno znanje u vezi svega ovoga, pa mozda pitam i gluposti... Zeleo bih sve da odradim legalno, pa me zato zanima sve oko ovih dozvola... Sta je jos potrebno...

Koristile bi mi i neke informacije oko prikljucaka za struju, vodu, telefon... Koja je papirologija potrebna za to... Koje su cene... Mislim, prvenstveno za struju i vodu... Za telefon znam...

S obzirom da planiram i gradnju kuce na tom placu, bili mi od koristi saveti ljudi koji imaju iskustva u vezi toga, bilo da su skoro gradili ili da se time bave... Koliko bi izneo gradjevinski materijal... Koji je najbolje uzeti... Sta je jos potrebno od stolarije, sanitarije i slicno...

Znaci, koristila bi mi apsolutno svaka informacija i savet da u sve to udjem sto spremniji... :)
Treba mi savet...

Za pocetak:
1. mora se preneti vlasnistvo na ime novog vlasnika,
2. knjizenje nepokretnosti novog vlasnika u rep. geo. zavodu /cemu prethodni izlazak ekipe i snimanje placa/
3. na osnovu novog vlasnistva /ili pismene saglasnosti prethodnog/ predati potrebnu dokumentaciju za dobijanje gradjevinske dozvole
3a u lokalnoj direkciji za izgadnju sklapanje ugovora o koriscenju gradskog gradjevinskgo zemljista i placanje istog /u ratama moze/, nakon cega, uslovno moze gradnja
4. dobijanje saglasnosti za pocetak gradnje
5. prikljucak za struju cirka 1000 e
6. za vodu ne znam, to je verovatno od mesta do mesta
7. ako to radis preko kredita, bice ti obavezan projekat kao i predmer i predracun radova /koji radi agencija ili pojedinac - ovlasceni licencirati gradj. inzenjer, gde stoji sve sta je potrebno od materijala/
8. ako radis samostalno.... raspitaj se kod gradjevinaca... nesto kao hvale onaj Ytong, imas i sajt, pa pogledaj.
......
mozda sam negde i omasio proceduru ali bi tako trebalo da bude.
 
Odlična tema, i ja sam u toj priči, pa svaka informacija može dobro doći.
Ono što mi je za sada konkretno na umu je koliko je u praksi uopšte komplikovano prevođenje zemljišta iz poljoprovrednog u građevinsko?
Mislim, ne bih da se zaletim da kupim praktično njivu, pa da shvatim da na njoj mogu samo da se opružim i da posmatram zalazak sunca :lol: , i to je to :lol: .

vd:
od svega su ti najpotrebniji vreme, novac i dobri živci.
pre kupovine placa raspitaj se u opštini da li je na tom mestu dozvoljena gradnja

eto, boldovano :)
 
Treba mi savet...

Planiram da kupim plac na oko 5km od centra grada... Znaci, to je neka granica da plac nije bas ni u prigradskom naselju ni na selu... Mesto je urbanizovano, prosla je struja, voda, telefon i sl. Plac je pored asfaltnog puta... Ali koliko sam razumeo, covek prodaje vecu livadu pa je parcelise na manje placeve... Na placu ima i prikljucak za trofaznu struju...

Interesuje me, ako kupim taj plac, sta mi je sve potrebno da bih tu sagradio kucu... Ako znate i priblizne cene, koristilo bi mi... Svaka informacija je dobrodosla...

Za pocetak me zanima, s obzirom da je to livada, sta mi je potrebno od dozvola... Da li je moguce uzeti samo neku dozvolu za gradnju i onda zidati kucu ili se ipak to zemljiste mora prevoditi u gradsko gradjevinsko... Nije da imam neko posebno znanje u vezi svega ovoga, pa mozda pitam i gluposti... Zeleo bih sve da odradim legalno, pa me zato zanima sve oko ovih dozvola... Sta je jos potrebno...

Koristile bi mi i neke informacije oko prikljucaka za struju, vodu, telefon... Koja je papirologija potrebna za to... Koje su cene... Mislim, prvenstveno za struju i vodu... Za telefon znam...

S obzirom da planiram i gradnju kuce na tom placu, bili mi od koristi saveti ljudi koji imaju iskustva u vezi toga, bilo da su skoro gradili ili da se time bave... Koliko bi izneo gradjevinski materijal... Koji je najbolje uzeti... Sta je jos potrebno od stolarije, sanitarije i slicno...

Znaci, koristila bi mi apsolutno svaka informacija i savet da u sve to udjem sto spremniji... :)

A gde ima da se kupi placa 5 km od centra grada?
 
Pa da, ali me interesuje ako NIJE dozvoljena gradnja, da li se može to promeniti (posebnom dozvolom, nekim zahtevom i sl) ?:D
to zavisi od urbanističkog plana. a sve se, pa čak i taj plan može promeniti. uslov je da budeš Mišković ili Matić :)
a inače bez šale
ne vidim čemu toliki strah od odlaska u opštinu.
ja imam dobra iskustva čak i sa nekim Beogradskim opštinama
za informaciju šta je i da li je dozvoljeno da se gradi na određenom mestu ne moraš biti ni vlasnik placa.
 
A gde ima da se kupi placa 5 km od centra grada?

Banjica..zrenjaninski put..samo se malo orjentisi ima kolko oces zemljista bas na par km od centra;)
Moj burazer se zezno kad je kupovo plac u vreme kad se nije moglo prebaciti vlasnistvo..onda su se pojavili sinovi vlasnika i sad se cima po sudovima al ce se zavrsiti..samo ne treba to cimanje treba sve crno na belo zavrsiti..mene zanima dal se sve to uz kopije papira moze proveriti pre kupovine i staviti na papir kolko sta kosta
 
Odlična tema, i ja sam u toj priči, pa svaka informacija može dobro doći.
Ono što mi je za sada konkretno na umu je koliko je u praksi uopšte komplikovano prevođenje zemljišta iz poljoprovrednog u građevinsko?
Mislim, ne bih da se zaletim da kupim praktično njivu, pa da shvatim da na njoj mogu samo da se opružim i da posmatram zalazak sunca :lol: , i to je to :lol: .

To i mene zanima, jer sam cuo da je covek u selu koje je 10 km od centra Kragujevca platio preko 500000 dinara (znaci preko 5000 evra) za prevodjenje zemljista u gradsko gradjevinsko...
 
vd:
to zavisi od urbanističkog plana. a sve se, pa čak i taj plan može promeniti. uslov je da budeš Mišković ili Matić :)
a inače bez šale
ne vidim čemu toliki strah od odlaska u opštinu.
ja imam dobra iskustva čak i sa nekim Beogradskim opštinama
za informaciju šta je i da li je dozvoljeno da se gradi na određenom mestu ne moraš biti ni vlasnik placa.

:)))
Ma nije strah, nego još nisam načisto gde ću da živim i gde ću da uzmem plac ...
Pa još ne znam ŠTA da proveravam..te se još uvek unapred raspitujem.

Znam sigurno da će to negde biti malko šumovito, što dalje od komšija, "civilizacije"... (u potpisu - mizantrop - :zcepanje:).
Ovo boldovano je vredna informacija, HVALA :D.
 
To i mene zanima, jer sam cuo da je covek u selu koje je 10 km od centra Kragujevca platio preko 500000 dinara (znaci preko 5000 evra) za prevodjenje zemljista u gradsko gradjevinsko...

Pa i ja sam načula takve priče, još ja gledam placeve koji su..udaljeni, da tako kažem (maltene, gde ljudska noga dugo nije kročila :lol: ).
Ajd za vodovod manje više, može i bunarska voda za piće + sistem sa kišnicom i rezervoarom, i septička se lako da srediti, struje sada ima svuda ... jedino me te dozvle i ta čuda ukopavaju.
No lepo kaže vd, kad nešto konkretizujem, odem u opštinu pa pitam... 5000 eura mi je mnogo, za te pare mogu pola montažne da namestim :confused:.
 
Treba mi savet...

Planiram da kupim plac na oko 5km od centra grada... Znaci, to je neka granica da plac nije bas ni u prigradskom naselju ni na selu... Mesto je urbanizovano, prosla je struja, voda, telefon i sl. Plac je pored asfaltnog puta... Ali koliko sam razumeo, covek prodaje vecu livadu pa je parcelise na manje placeve... Na placu ima i prikljucak za trofaznu struju...

Interesuje me, ako kupim taj plac, sta mi je sve potrebno da bih tu sagradio kucu... Ako znate i priblizne cene, koristilo bi mi... Svaka informacija je dobrodosla...

Za pocetak me zanima, s obzirom da je to livada, sta mi je potrebno od dozvola... Da li je moguce uzeti samo neku dozvolu za gradnju i onda zidati kucu ili se ipak to zemljiste mora prevoditi u gradsko gradjevinsko... Nije da imam neko posebno znanje u vezi svega ovoga, pa mozda pitam i gluposti... Zeleo bih sve da odradim legalno, pa me zato zanima sve oko ovih dozvola... Sta je jos potrebno...

Koristile bi mi i neke informacije oko prikljucaka za struju, vodu, telefon... Koja je papirologija potrebna za to... Koje su cene... Mislim, prvenstveno za struju i vodu... Za telefon znam...

S obzirom da planiram i gradnju kuce na tom placu, bili mi od koristi saveti ljudi koji imaju iskustva u vezi toga, bilo da su skoro gradili ili da se time bave... Koliko bi izneo gradjevinski materijal... Koji je najbolje uzeti... Sta je jos potrebno od stolarije, sanitarije i slicno...

Znaci, koristila bi mi apsolutno svaka informacija i savet da u sve to udjem sto spremniji... :)

Moj ti je savet...bolje ne pocinji (bojle kupi kucu za adaptiranje ili nadgradnju). Sa 50 000 evra, ne mozes da napravis kucu da valja (po meni)....
Poceo sam i ja....i sad se mislim, da nastavim ili ne...
Evo prodacu ti ako hoces...blizina Zlatibora,(pored puta pozega-divcibare),struja,voda u kuci-(posebna za fontanu),telefon-adsl,gradjevinska dozvola,pvc stolarija punjena argonom,projekat,zidana popreko (zbog debljine zida) blokovima sa Uba,oko 190 kvm na 20 ari gradj.placa....

PS. obzirom, da cenjeni forumasi,pominju prezimena.....pa eto, "slucajno" se prezivam Jeremic..
 

Prilozi

  • house1.jpg
    house1.jpg
    19,6 KB · Pregleda: 109
  • house2.jpg
    house2.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 101
  • house3.jpg
    house3.jpg
    19,5 KB · Pregleda: 89
  • house4.jpg
    house4.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 85
  • house5.jpg
    house5.jpg
    18,4 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Moj ti je savet...bolje ne pocinji (bojle kupi kucu za adaptiranje ili nadgradnju). Sa 50 000 evra, ne mozes da napravis kucu da valja (po meni)....
Poceo sam i ja....i sad se mislim, da nastavim ili ne...
Evo prodacu ti ako hoces...blizina Zlatibora,(pored puta pozega-divcibare),struja,voda u kuci-(posebna za fontanu),telefon-adsl,gradjevinska dozvola,pvc stolarija punjena argonom,projekat,zidana popreko (zbog debljine zida) blokovima sa Uba,oko 190 kvm na 20 ari gradj.placa....

PS. obzirom, da cenjeni forumasi,pominju prezimena.....pa eto, "slucajno" se prezivam Jeremic..

Vec sam razmisljao o tome da uzmem plac sa zapocetom ili starom kucom pa da adaptiram... Ili mozda i potpuno rusenje pa zidanje nove... Ali, s obzirom da imam ideju kako ja to zelim da izgleda, onda mi to za sada nije prihvatljivo...

Ne, sto se tice tvoje ponude, ne odgovara mi... Trazim nesto u Kragujevcu samo na mirnoj lokaciji...
 
Pa i ja sam načula takve priče, još ja gledam placeve koji su..udaljeni, da tako kažem (maltene, gde ljudska noga dugo nije kročila :lol: ).
Ajd za vodovod manje više, može i bunarska voda za piće + sistem sa kišnicom i rezervoarom, i septička se lako da srediti, struje sada ima svuda ... jedino me te dozvle i ta čuda ukopavaju.
No lepo kaže vd, kad nešto konkretizujem, odem u opštinu pa pitam... 5000 eura mi je mnogo, za te pare mogu pola montažne da namestim :confused:.

Razmisljao sam i o montaznoj kucici... Imaju jako lep izbor... Samo, ono sto sam ja gledao je oko 300 evra po kvadratu... A s obzirom da je moja zamisao prizemlje plus lepo uredjeno potkrovlje, to je oko sto i neki kvadrat, odnosno blizu 40.000 evra... Naravno, varijanta kljuc u ruke... Kada dodas plac, temelj, sve dozvole i prikljucke izadje to podosta...
 
Vec sam razmisljao o tome da uzmem plac sa zapocetom ili starom kucom pa da adaptiram... Ili mozda i potpuno rusenje pa zidanje nove... Ali, s obzirom da imam ideju kako ja to zelim da izgleda, onda mi to za sada nije prihvatljivo...

Ne, sto se tice tvoje ponude, ne odgovara mi... Trazim nesto u Kragujevcu samo na mirnoj lokaciji...

Ta varijanta nadgradnje ti je mozda najbolja.
naravno, srusis neku starudiju /ili tome slicno/ i onda na ''nju'' nadgradis.
 

Back
Top