Da li je bolji licenciran AVG 9 ili avast 5.0 free

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako. Moje iskkustvo. Bezi od avasta k'o djavo od krsta. Avast jest da zauzima mnogo manje RAM-a od AVG-a ali nema definicije za mnoge viruse tj ne moze te zastititi od mnogih virusa. Dakle AVG zauzima mnogo vise rama ali to danasnjim masinama ne predstavlja problem. AVG je mnogo pouzdaniji, jest da malo vise koci komp, ali tako je. Sak ima i selekciju potencijalno opasnih sajtova... Ali Kasperski ti je zakon...
 
Ovako. Moje iskkustvo. Bezi od avasta k'o djavo od krsta. Avast jest da zauzima mnogo manje RAM-a od AVG-a ali nema definicije za mnoge viruse tj ne moze te zastititi od mnogih virusa. Dakle AVG zauzima mnogo vise rama ali to danasnjim masinama ne predstavlja problem. AVG je mnogo pouzdaniji, jest da malo vise koci komp, ali tako je. Sak ima i selekciju potencijalno opasnih sajtova... Ali Kasperski ti je zakon...

Razlog koji si ti naveo, zašto da bježi od Avasta, je najveća glupost koju je neko uspio da smisli...
 
Ovako. Moje iskkustvo. Bezi od avasta k'o djavo od krsta. Avast jest da zauzima mnogo manje RAM-a od AVG-a ali nema definicije za mnoge viruse tj ne moze te zastititi od mnogih virusa. Dakle AVG zauzima mnogo vise rama ali to danasnjim masinama ne predstavlja problem. AVG je mnogo pouzdaniji, jest da malo vise koci komp, ali tako je. Sak ima i selekciju potencijalno opasnih sajtova... Ali Kasperski ti je zakon...

Ne slazem se. Dobar je Avast, ima odlicnu detekciju, u rangu je sa nekim najpoznatijim antivirusima.
 
Svaki je dobar na svoj način,ali ovo su teme o kojima smo raspravljali sto puta!Najbolji ne postoji!

Naravno da je bolji LICENCIRANI antivirusni softver od free verzije.

Ako moras da biras izmedju ova dva onda se drzi ti AVG-a. ;)

Mada ako imas volje i mogucnosti preporucio bih ti neki drugi softver, tipa NOD 32 koji ne zakucava racunar, i jednostavno ga ne primecujes da ga imas, svidja mi se sto koristi vrlo malo resursa, ne opterecuje racunar i ne izbacuje one dosadne poruke , jednostavno ga instaliras i decko sve radi sam :per:

PS.

Ne zelim da namecem svoje misljenje, jednostavno sam izneo svoju konstataciju, neko ce reci da je bolji Kaspersky, neko ce reci da je bolji NOD 32, u sustini oba softvera su izuzetno pouzdana, s tim sto mi se vise dopada NOD32 jer ne "smara"
 
Avast5 free

Antivirus and anti-spyware engine
avast! Intelligent Scanner
Silent/Gaming Mode
Behavior Shield
Real time anti-rootkit protection - mnogo bolji engine
Smart virus updates

AVG- 24eura

Anti-Virus & Anti-Spyware
LinkScanner
Online Shield
Advanced Anti-Rootkit protection
Game Mode
Phishing protection

Ako se nekome daju pare za ovo svaka mu cast. Inace free verzije ova dva programa ne mogu da se porede.
 
Ovako. Moje iskkustvo. Bezi od avasta k'o djavo od krsta. Avast jest da zauzima mnogo manje RAM-a od AVG-a ali nema definicije za mnoge viruse

Za koje viruse nema definicije, navedi jedan kao primer.

Ne znam potpis stetocine, ali mi se desilo da je AVAST verovatno preskocio zarazeni fajl tokom takozvanog "avast! Intelligent Scanner-a" :dash: i ta ista stetocina ga je onesposobila ili bukvalno iskljucila tako da AVAST nije mogao da se ukljuci.

Dzabe njemu sve te opcije kada nema Samostalnu zastitu (Self defense) i bazu najnovijih virusnih definicija, sa kojom uvek kasni.

Instalirao sam AVG koji je detektovao tu stetocinu i izbrisao je.



PS.

Ali AVG trosi toliko memorije da je to iritirajuce. :evil:

Tako da ne koristim ni jedno ni drugo swanje.

Only:
Kaspersky i NOD :ok:
 
Koristim Aviru, a kad krene komp da štuca i usporava, znam da mi je vreme da očistim hard disk i ponovo instaliram windows ( i tako u krug )
Промени Aviru па неће бити штуцања и реинсталирања windowsа (мада и то сада није проблем.... све може да се уради за пар минута). ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top