KOLAČI I TORTE ZA DIJABETIČARE

Dijabetička čokoladna torta (izvor Coolinarika)


biskvit
4 kom jaja
90g ili 3 supene kašike fruktoze
3kom ili cca 140g čokoladnog pudinga
pola kesice praška za pecivo
preljev
30g fruktoze
2 kapi vanili arome
voda
krema
1kom ili cca 45g čokoladnog pudinga
2tablete saharina, natrena….....
0,5l mlijeka
30g fruktoze
1 supena kašika želatine u prahu
0,5l slatke pavlake
2kapi vanili arome
voda
Priprema
BISKVIT:
Prosijemo prašak za puding i pecilni prašak. Jaja i fruktozu miksamo mikserom dok nije krema kompaktna. Nježno umješamo prašak za puding i istresemo u model za tortu. Stavimo peći na 180°C (predgrijana pećica), te poslije 5 minuta smanjimo na 160°C. Poslije 15 do 20 minuta provjerimo, da li je biskvit pečen.
Pečen biskvit preokrenemo na peki papir, gdje ćemo ga ohladiti. Prerežemo na pola.
PRELJEV:
Kašiku fruktoze i kašiku vode stavimo na štednjak, te miješamo dok ne napravimo karamel. Zalijemo s 1,5 do 2 dl vode i vanili aromom. Zakuvamo i ohladimo.
KREMA:
Skuvamo prosti puding sa tableticama zaslađivača. Ohladimo. Namočimo želatinu u vodi (koliko volumena želatine toliko volumena vode). Poslije 10 minuta posudu sa namočenom želatinom stavimo u vodenu kupelj, te na štednjaku istu zagrijemo do vrenja. Isklopimo. U zdjelu, u kojoj ćemo praviti kremu, ulijemo 2 kapi vanili arome, dodamo fruktozu i slatko vrhnje. Istučemo pravo mirišljavo tučeno slatko vrhnje, te sa istim mikserom izmješamo kuvani puding. Po kašikama dodajemo puding u vrhnje te na najnižoj brzini miješamo. Na kraju dodamo i istopljenu želatinu.
SASTAVLJANJE:
Model, u kojem ćemo praviti tortu (ja sam upotrijebila lonac od 4 litra) namažemo uljem. Na dno stavimo okrugao komad (veličine dna ili malo veći) pek papira (dobra je i alu folija ili staniol, važno je samo, da je pouljito) te izlijemo 1/3 kreme. Poklopimo s polovicom biskvita. Sa kašikom s+polijevamo preljev po biskvitu, da je cijeli namočen. Izlijemo preostalu kremu i poklopimo drugom polovicom biskvita. Opet namočimo preljevom biskvit. Pokrijemo i ostavimo da prenoći.Drugi dan preokrenemo tortu!.
 
ČOKOLADNA KRALJICA (izvor Coolinarika)

0,5l mlijeko
1 supena kašika mljevenog rogača
3 tabletice umjetnog zaslađivača
3 supene kašike krušnih mrvica (vrhom punih)
2kom jaje
diabetična marmelada
1 supena kašika fruktoza
50g tamne, još tamnije, najtamnije čokolade…
Priprema
Mlijeko pristaviti na vatru, dodati rogač i zasladjivac. Kada uzavrije, skloniti sa vatre i istopiti čokoladu. Mješamo sa metlicom, da se sve istopi. S metlico umješamo i mrvice.
Ostavimo postrani, da se masa ohladi.
U smjesu dodati žumanjke i izmješati metlicom.
Smjesu izliti u manji pleh i peći u predgrijanoj pećnici na 180°C oko 25-30 min. Kolač izvaditi,premazati dzemom i gore staviti snijeg kojeg ste napravili od bjelanjka i fruktoze.
Vratiti u pecnicu i peci dok snijeg ne postane hrskav. (Da bude onako lijep snjeg ja izvadim kolač, zatvorim vrata pećice, namažem džemom i snijegom i vraćam nazad na 5 min; odmah iznosim vani na hladno, da zaustavim pretvaranje snijega u gumu)-
 
Dok smo imali igraonicu, redovan gost je bila devojčica koja je dijabetičar. Majka joj je pedijatar, tako da sam pažljivo slušala...
Tvrdila je da je kod dijabetičara najvažnije da se ono što se unese i potroši.
Ona je naručivala tortu kod mene, i jedino što je tražila je da stavim manje šećera.
Jednom sam pravila "kapri", drugi put "kremisimo" sa doslovce pola količine predviđenog šećera.
Sem majke, niko nije primetio da je nešto izmenjeno... torte oba puta u slast pojedene. dakle htedoh reći da su količine šećera u našim tortama zaista prevelike i da ih u svakoj prilici treba smanjivati.
 
Istina kad sam prvi put gledala recepte stvarno sam primjetila da poprilično stavljate šečera ja svaki recept smanjim količinu ja koristim od 250g do najviše 300g šečera i svi su zadovoljni jer torte nisu presladke

I to ti je stvar ukusa.
Ali, generalno, svi recepti za torte (mislim na one "originalne") su preslatki.
E sad... ko naplaćuje po kilogramu - ne isplati se smanjivati šećer.
 
Dok smo imali igraonicu, redovan gost je bila devojčica koja je dijabetičar. Majka joj je pedijatar, tako da sam pažljivo slušala...
Tvrdila je da je kod dijabetičara najvažnije da se ono što se unese i potroši.
Ona je naručivala tortu kod mene, i jedino što je tražila je da stavim manje šećera.
Jednom sam pravila "kapri", drugi put "kremisimo" sa doslovce pola količine predviđenog šećera.
Sem majke, niko nije primetio da je nešto izmenjeno... torte oba puta u slast pojedene. dakle htedoh reći da su količine šećera u našim tortama zaista prevelike i da ih u svakoj prilici treba smanjivati.
Slažem se sa tobom, ali dijabetičari ne smeju jesti beli šećer.Stavlja se obično fruktoza,ili šta već....Možda se i mogu naći recepti ove vrste na drugim forumima, ali bih volela da postavi neko ko je već pravio.
 
Ja sam imala jednom narucenu zdravu tortu u obliku zeke.Evo kako sam je uradila.
Skuvala sam psenici i samlela, zacinila malteksom, mlevenim orasima, raznim suvim vovem, kajisijama, suvim grozdjem, urmama, smokvama, seckanim lesnikom, orasima i od te mase oblikovala zeku, pa sam ga celog posula mlevenim orasima i oci napravila od suvih sljiva.
E sada ja neznam da li su to namernice koje mogu jesti dijabeticari jer na tom polju imam jako malo iskustva ali torta je bila jako ukusna i narucioci oduservljeni.
 
Ja sam imala jednom narucenu zdravu tortu u obliku zeke.Evo kako sam je uradila.
Skuvala sam psenici i samlela, zacinila malteksom, mlevenim orasima, raznim suvim vovem, kajisijama, suvim grozdjem, urmama, smokvama, seckanim lesnikom, orasima i od te mase oblikovala zeku, pa sam ga celog posula mlevenim orasima i oci napravila od suvih sljiva.
E sada ja neznam da li su to namernice koje mogu jesti dijabeticari jer na tom polju imam jako malo iskustva ali torta je bila jako ukusna i narucioci oduservljeni.

Smokive, suvo grožđe.lubenice isl. dijabetičari ne smeju jesti.Ipak hvala.
 
isto tako klasicne patispanj kore sa dijamelom biljna pavlaka bez secera pa dodat ovaj za dijabeticare uz dodatak voca koje smeju da konzumiraju moze da se spoji u lepu i laganu tortu.Postoji i slag na policama u vecim marketima tamo gde su proizvodi za dijabeticare.
 

Back
Top