miris zene...

eh,kako bi to bilo divno da je čovjek sinonim za dušu,da je čovjek ista oznaka srca,da je čovjekov jezik ono što gradi mostove..
čovjek izgubljen među ljudima,čovjek obilježen vremenima,čovjek zagrezao u patologiju,čovjek čiji karakter gubi obilježja ljudskog..koji se smije izrazu "duša" kojemu je srce "organ odnosno pumpa"..
 
eh,kako bi to bilo divno da je čovjek sinonim za dušu,da je čovjek ista oznaka srca,da je čovjekov jezik ono što gradi mostove..
čovjek izgubljen među ljudima,čovjek obilježen vremenima,čovjek zagrezao u patologiju,čovjek čiji karakter gubi obilježja ljudskog..koji se smije izrazu "duša" kojemu je srce "organ odnosno pumpa"..

:hvala: za ovako dobar odgovor

au zeno dokusuri me ! :D
 
Pazi da se sad ja ne rasplačem..otvorio si temu koja je uvijek bolna..ali mali neimar u meni čuči i njeguje srce i "ovo malo duše"..
Mislim da se ljubav ipak ljubavlju vraća,a da je to zlo u ljudima tek bumerang,od zla se prije stari,od zla se stvara ugrušak..a vjerovati u dobro i činiti dobro je svježa krv..
 
eh,kako bi to bilo divno da je čovjek sinonim za dušu,da je čovjek ista oznaka srca,da je čovjekov jezik ono što gradi mostove..
čovjek izgubljen među ljudima,čovjek obilježen vremenima,čovjek zagrezao u patologiju,čovjek čiji karakter gubi obilježja ljudskog..koji se smije izrazu "duša" kojemu je srce "organ odnosno pumpa"..

wow ..
 
knjiga koju je napisao Djovani Arpino a ima i odlican film.
Kaze u knjizi ..."sigurno nije dusa ta koja zlo cini"...

a sta to u ljudima zlo cini drugima?

srce, jezik, nesto trece?

p.s ne znam zato Vas i pitam :D

Ne znam kako bi se mogao izraziti a da bude potpuno shvatljivo,ljudi cine zlo...Prosto je tako...Mislio sam malo popljuvati po bagri ali svidja mi se tema.....
:ok:
 
Mozgić! :D

Jer ga imamo, a ne želimo njime da razmišljamo, da ga iskoristimo, zarad nečeg boljeg i lepšeg od materijalnog dobra i želje za posedovanjem.
Po meni, svo zlo polazi i kreće odatle.
A gde su želje smeštene..
E to već ne znam i nemoj ni da me pitaš.
Nisam toliko mudra :lol:
 
knjiga koju je napisao Djovani Arpino a ima i odlican film.
Kaze u knjizi ..."sigurno nije dusa ta koja zlo cini"...

a sta to u ljudima zlo cini drugima?

srce, jezik, nesto trece?

p.s ne znam zato Vas i pitam :D

Upravo je duša ta koja čini zlo...jer je zatrovana gresima...i zlo i dobro je u nama, ne oko nas..njihovo mesto je u srcu, neki bi to nazvali dušom, zavisi kako ko to tumači.
 
knjiga koju je napisao Djovani Arpino a ima i odlican film.
Kaze u knjizi ..."sigurno nije dusa ta koja zlo cini"...

a sta to u ljudima zlo cini drugima?

srce, jezik, nesto trece?

p.s ne znam zato Vas i pitam :D

Ako je neko zloćko, znači da mu je duša takva, da mu je takav karakter. S obzirom da naš karakter definiše naše ponašanje i postupke, eto ti ga dgovor...Kao produkt takve duše ili sivila od duše, dolazi pogan jezik, iz kojeg izlaze ružne reči, koje su opet jedan vid zla, jer jezik kosti nema, ali kosti lomi. Sve po malo, skockano u paket truje najpre druge a onda kao i osveta..tog samog, koji njpre u svemu tome čini najpre najveće zlo samome sebi, a kadav je takav prema sebi, kakav može biti prema drugima, ako ne isti, oa možda još i gori...Sve ti je to uzročno posledično. :sad2::sad2: :heart:
 
knjiga koju je napisao Djovani Arpino a ima i odlican film.
Kaze u knjizi ..."sigurno nije dusa ta koja zlo cini"...

a sta to u ljudima zlo cini drugima?

srce, jezik, nesto trece?

p.s ne znam zato Vas i pitam :D

glupost.
definitivno, kad se sve sabere i oduzme, inteligentni ljudi NE MOGU da budu zli.
jer ZNAJU....
 
knjiga koju je napisao Djovani Arpino a ima i odlican film.
Kaze u knjizi ..."sigurno nije dusa ta koja zlo cini"...

a sta to u ljudima zlo cini drugima?

srce, jezik, nesto trece?

p.s ne znam zato Vas i pitam :D

onaj krajicak uma koji kod svakog postoji, ali neki ga uspesno suzbiju pa ne moze da pocne da dominira
 
sjajno pitanje. sta je to u coveku sto ga tera na zlo?
da li dobro i zlo postoje u coveku, kao nekakvi entiteti, koji se bore? da li se radjamo sa nekim omerom, pa kao ja imam 30% zlog u sebi, i 70% dobrog, a neko drugi ima drugaciji procenat? ili se svi rodimo kao tabule raze, pa u nas upisuju roditelji, i sredina, svaki dodoirom, svakom recju, svakom emocijom..ili nedostatkom iste?
ono sto sam primetila, je da je zlo usko povezano sa lenjoscu..jer svaki cin, koji bi mogli okarakterisati kao zao,ima u sebi tu osnovu..
svako od nas ima u sebi kontrolu..ne verujem u afekat, ne verujem u zlocine iz strasti..mislim da covek samo dozvoli da u njemu prevlada TO, jer mu je lakse..jer je tesko i mucno ponekad boriti se protiv niskih poriva..kao sto je tesko raditi, lakse je ukrasti..kao sto je tesko paziti na druge ljude, lakse je gaziti sve oko sebe..
disciplina je osnov dobra..uloziti trud je zapravo ljubav. ne nekontrolisana bura emocija, vec beskonacno igranje sa detetom lopte, umesto da ga ostavis da gleda tv..ne izjave ljubavi, vec ono sto cinimo da nam emocije ostanu ciste i lepe.
covek je postao covek radom..i rad, na sebi, na drugima, na zivotu, jeste dobro, i on dok radi i dok se trudi , ostaje covek..
onog momenta kad se prepusti stihiji, kad posustane, kad u njemu pobedi inercija i lenjost, tu pocinje zlo..bez obzira da li je zlo necinjenjem, ili je zlo cinjenjem..
 

Back
Top