Geografija ili turizmologija ?

  • Začetnik teme MilkicaKV
  • Datum pokretanja
M

MilkicaKV

Gost
Da li se isplati studirati geografiju ? Ja je obozavam , ali se plasim da ce nova reforma skolstva doneti i manji broj casova ili pak ukidanje nastave geo ? A turizam je vec posebna prica , ako neces da budes menadzer(?) jedino ti preostaje Nish...
 
ne isplati se iz jednostavnog razloga sto posle ne znas sta da radis sem da budes profesor a u svetu tek nemas sta da radis kad jedva ucis i jedan jezik... sto se tice turizmologije to je vec nesto... predlazem turisticki i hotelijerski menadzment na Singidunumu... mnogo ljudi upisuje geografiju ne zato sto to vole nego sto je fakultet lak... to ti je to...
 
naravno da postoje ispiti koji su opustencija ali to je pre svega zahvaljujuci mnogim kolokvijumima na kojima zavrsis pola posla pa ti ispit posle bude cista formalnost... pravo da ti kazem ne znam zasto je onda poslednjih godina tolika navala na geografiju... da li zbog toga sto je isplativa i posle mozes da radis sta hoces ili zato sto su ljudi skapirali da je fax lak??? pitam se koliko ljudi koji su zavrsili geografiju rade kao turisticki vodici??? ali dobro svako ima pravo da kaze svoje misljenje...
 
BOLJE TI JE PROFESOR GEOGRAFIJE JER DA BI POSTAO TURIZMOLOG POSLE ZAVRSENE GEOGRAGIJE DAS JOS 5-6 ISPITA, A AKO ZELIS OBRNUTO MORAS DA POLAZES GOTOVO SVE PREDMETE SA TOG SMERA DA BI POSTAO PROFESOR GEOGRAFIJE.

INACE DA ZNAS DANAS SVAKA BUDALA RADI KAO TURISTICKI VODIC. KAD SAM ISLA NA EKSKURZIJU U III GIM. VODIC NAM JE BILA JEDNA PROSTAKUSA KOJA NIJE ZNALA NI SVE PADEZE, A KAMO LI GDE SE NALAZE ISTORIJSKI SPOMENICI KOJE TREBA POSETITI. ZAVRSILA JE INACE NEKU SREDNJU TURISTICKU SKOLU I TO JEDVA - 2 PUTA JE PONAVLJALA, ALI IMALA JE DEBELU VEZU ZA POSAO.
 

Back
Top