Biblija i demokratija

  • Začetnik teme fosilvaso
  • Datum pokretanja
fosilvaso:
kada bi se svi ljudi jedne zajednice ponašali u skladu sa načelima Biblije, da li bi se to moglo smatrati idealnim demokratskim društvenim uređenjem ili???

ok a kakve to veze ima sa Prirodnim naukama zar ne mislis da je bolje da si temu postavio negde drugde ili imas neki spec razlog sto si je postavio ovde
 
maral86va:
fosilvaso:
kada bi se svi ljudi jedne zajednice ponašali u skladu sa načelima Biblije, da li bi se to moglo smatrati idealnim demokratskim društvenim uređenjem ili???

ok a kakve to veze ima sa Prirodnim naukama zar ne mislis da je bolje da si temu postavio negde drugde ili imas neki spec razlog sto si je postavio ovde

jednostavan razlog: ovaj forum je jedini koji posećujem na Krstarici....
 
fosilvaso:
kada bi se svi ljudi jedne zajednice ponašali u skladu sa načelima Biblije, da li bi se to moglo smatrati idealnim demokratskim društvenim uređenjem ili???

8)

To ce biti posle armagedona koji ce uskoro da usledi i bice to teokratsko, a ne demokratsko, uredjenje pod Bozjim Kraljevstvom!

:wink:
 
geologicarka:
Uh 100% ce da bude. Samo vi ljudi citajte Bibliju i zivite u zabludi.......

8)

Ako si geologicarka onda bi trebala mnogo vise da znas o Bibliji kao o naucno tacnom udzbeniku a ne kao o zabludi. Recimo samo nekoliko primera: Moapski kamen, vavilonski regent Valtazar, kralj Aleksandar Makedonski, Medopersijski kralj Kir i mnoge druge cinjenice koje su arhologija, geologija, istorija... potvrdile a u Bibliji su bile zapisane hiljadama godina pre nego sto ih je sekularna nauka otkrila i potvrdila!

Prvo skoci pa reci 'opa! Geologicarka hm!?

Nema veze, svi mi gresimo, tako da ima mnogo, mnogo, mnogo mesta za popravljanje i, da dodam- vremena-za sada, ali ne bas puno-mislim vremena!
:wink:
 
:D

Biblija je nepogresiva:


 For just as the days of Noah were, so the presence of the Son of man will be. 38 For as they were in those days before the flood, eating and drinking, men marrying and women being given in marriage, until the day that Noah entered into the ark; 39 and they took no note until the flood came and swept them all away, so the presence of the Son of man will be.


3 For YOU know this first, that in the last days there will come ridiculers with their ridicule, proceeding according to their own desires!

Sve se desava kao sto je i opisano pred ocima mnogih koji hoce i zele da vide! Oni koji ne zele da vide, na zalost, nece moci zmurenjem i slepilom da oteraju jad i bedu u kojoj se nalazimo a jos manje kraj ovog sistema stvari koji je ocigledan svima!


:wink:
 
pitanje je nalazenja sto boljeg nacina komunikacije medju ljudima , npr u nauci cesto je to matematika(nepristrasna i van uticaja bilo cega sto moze da narusi njenu neutralnost). ona je neprikosnovena i iznad svih nacina komunikacije, bar kad je nauka u pitanju, i svako ko zeli da kaze nesto smisleno, mora da koristi njen jezik.

matematika je biblija nauke.........
 
lightm:
Ma kako da ne, sve je u Bibliji :roll:
Mozes tako uzeti skoro bilo koju drugu knjigu i tumacenjem svake reci na bezbroj nacina naci ces sve sta ti padne na pamet.

8)

Odlican predlog, evo ti uzmi bilo koju drugu knjigu i dokazi mi da ta knjiga ima zapisana prorocanstva od pre 2 ili 3000 godina koja su se ostvarila i koja se dogadjaju ovog momenta.

Ja cu ti na osnovu Biblije dokazati naucnu tacnost i preciznost iste! Mislim da je ponuda fer, sta ti mislis?

:wink:
 
opi:
pitanje je nalazenja sto boljeg nacina komunikacije medju ljudima , npr u nauci cesto je to matematika(nepristrasna i van uticaja bilo cega sto moze da narusi njenu neutralnost). ona je neprikosnovena i iznad svih nacina komunikacije, bar kad je nauka u pitanju, i svako ko zeli da kaze nesto smisleno, mora da koristi njen jezik.

matematika je biblija nauke.........

:D

Postoji matematicki dokaz da zivot nije nastao evolucijom! Vrlo je jasno onda da je zivot kreacija inteligentnog izvora-Stvoritelja!

:wink:
 
opi:
molim te matematicki mi dokazi, ali bez nematematickih delova dokaza...
hvala unapred

8)

Ako nadjes vremena pregledaj temu "Darvinova teorija izbacena iz programa osn.skole.." ima izvanrednih komentara!



evo jos jedan matematicki dokaz da je evolucija najveci SF ikada vidjen:

Za formiranje DNK, gradivnog elementa zivota, neophodno je da se ogroman broj hemijskih reakcija odigra po tacno odredjenom redosledu. Pre tri decenije, dr Frank Solsberi s Drzavnog univerziteta u Juti, SAD, izracunao je verovatnocu spontanog nastanka osnovnog molekula DNK koji je neophodan za pojavu zivota. On je pretpostavio da je tokom perioda od cetiri milijarde godina taj molekul, putem prirodnih hemijskih reakcija, mogao nastati na 100 000 000 000 000 000 000 (10 na 20) 'gostoljubivih' planeta. Kolika je verovatnoca za nastanak jednog jedinog molekula DNK? Prema njegovom proracunu, ona iznosi jedan prema 10 sa 415 nula iza, odnosno 10 na 415.

Sta to znaci? Razumna osoba moze vrlo lako da izvuce jasan i jednostavan zakljucak!

:wink:
 
Odlican predlog, evo ti uzmi bilo koju drugu knjigu i dokazi mi da ta knjiga ima zapisana prorocanstva od pre 2 ili 3000 godina koja su se ostvarila i koja se dogadjaju ovog momenta.
Ako necu tako da tumacim Bibliju zasto bi tumacio neku drugi knjigu. Ne pada mi na pamet da gubim vreme na besmislena tumacenja necijih izmisljotina.

Prema njegovom proracunu, ona iznosi jedan prema 10 sa 415 nula iza, odnosno 10 na 415.
To nije dokaz da evolucija nije moguca.
Naprotiv, upravo si dokazao da je moguca jer verovatnoca nije 0 (a cak ni verovatnoca 0 ne znaci da je nemoguce).
 
Den:
opi:
molim te matematicki mi dokazi, ali bez nematematickih delova dokaza...
hvala unapred

8)

Ako nadjes vremena pregledaj temu "Darvinova teorija izbacena iz programa osn.skole.." ima izvanrednih komentara!



evo jos jedan matematicki dokaz da je evolucija najveci SF ikada vidjen:

Za formiranje DNK, gradivnog elementa zivota, neophodno je da se ogroman broj hemijskih reakcija odigra po tacno odredjenom redosledu. Pre tri decenije, dr Frank Solsberi s Drzavnog univerziteta u Juti, SAD, izracunao je verovatnocu spontanog nastanka osnovnog molekula DNK koji je neophodan za pojavu zivota. On je pretpostavio da je tokom perioda od cetiri milijarde godina taj molekul, putem prirodnih hemijskih reakcija, mogao nastati na 100 000 000 000 000 000 000 (10 na 20) 'gostoljubivih' planeta. Kolika je verovatnoca za nastanak jednog jedinog molekula DNK? Prema njegovom proracunu, ona iznosi jedan prema 10 sa 415 nula iza, odnosno 10 na 415.

Sta to znaci? Razumna osoba moze vrlo lako da izvuce jasan i jednostavan zakljucak!

:wink:

On je pretpostavio ....................
Prema njegovom proracunu...............

hvala, ali zamolio sam te za matematicki dokaz.
 
Den:
opi:
Den:
8)

Kakve to veze ima sa nasom diskusijom?

:?

Kolika je verovatnoca za nastanak jednog jedinog molekula DNK? Prema njegovom proracunu, ona iznosi jedan prema 10 sa 415 nula iza, odnosno 10 na 415.

8)

Verovatnoca spada u matematicku terminologiju! Izracunaj mi verovatnocu po kojoj je evolucija moguca!

:wink:

vrtis se u krug, pa ti si spomenuo matematicki dokaz(i to dokaz teorijom verovatnoce , sto je apsurdno).
iskreno, nisam se time bavio, i mislim da je uzaludno to racunati, posto treba da simuliras ne znam koliko tacno miliona godina i tok zbivanja do sada, a za to mi treba izmedju ostalog i poznavanje klimatskih promena kroz periode evolucije zemlje, promene hemijskih sastava mora i okeana, i jos dobro poznavanje biologije i primitivnih oblika zivota , i jos mnogo stosta, i posto mnogo od toga ne znam, zaista ti ne mogu pomoci.
 
Den:
:wink:

OK prijatelju, znaci ipak neces da pijes iako si zedan?

Slobodna volja je jedan od najdragocenijih darova naseg Stvoritelja!

Svako dobro!

:wink:

vec sam spomenuo da svoje stavove smatras aksiomama nazovi rasprave( koja po definiciji ima dva ili vise ucesnika i u kojoj je svaciji stav podlozan kritici), pa u tom slucaju, svakako nema svrhe vise raspravljati na tu temu.
svako dobro takodje.
 

Back
Top